PUR Pěna

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

PUR Pěna

Příspěvekod FontosR » 28 čer 2014, 16:43

Zdravim
Včera jsem byl u kolegy a ten mě docela šokoval, v Malawi i Amazonce, měl kameny z Pur pěny. V Amazonce se mi to nelíbilo ale v Malawi to vypadalo dobře, vzal prostě pěnu a nastříkal jí na obyč drsné kameny. Nechal to 24hod zaschnout a bez nějaké upravy epoxidem nebo silikonem to jen opláchnul vodou a dal do nádrže. Z dálky to vypadá jako Kenya rock v akva to má asi rok a ryby vypadají ok. Z Pur pěnou dělá, tak jí už za ty roky zná a říkal že když pěna vytrvrdne, tak nic nevypouští ale taky se na ní skoro nedržela řasa. Už jsem pár kamenů taky nastříkal pěnou protože Kenya rock do velkých nádrží vyjde opravdu na ranec :o co si o tom myslíte, máte někdo zkušenosti.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: PUR Pěna

Příspěvekod FontosR » 30 čer 2014, 13:14

Tak kdyby někdo chtěl do budoucna si něco podobného udělat, tak není problém. Právě jsem přijel od známého a má takto upravené kameny v akva už víc jak pět let. Akorát škoda že po nastříkání pěny jsem nenasipal na pěnu korálový písek, vypadalo to opravdu pěkně. Já mám jen čistou pěnu a vypadá to přece jenom trochu uměle ale časem to celé chytí přírodní patinu. Pročítal jsem si i cizí weby a takto si zařizují mořské nádrže, myslím větší objemy kde by kemeny stály ranec.

http://www.reefcentral.com/forums/showt ... 82&page=11
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Re: PUR Pěna

Příspěvekod georg1 » 01 črc 2014, 22:44

Ono se prodává pěna, která má atest na pitnou vodu, tak jestli k té výrobě "kamenů" nebyla použita právě taková pěna..
http://www.okentes.cz/stavebni-chemie-l ... 42312-0%5D
Uživatelský avatar
georg1
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 9
Registrován: 23 kvě 2013, 08:39
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: PUR Pěna

Příspěvekod FontosR » 02 črc 2014, 11:42

O této pěně vím ale použita u kolegy jak k tropheusům tak na Malawi byla obyč. pur pěna. Není se opravdu čeho bát, dokonce prodejce u nás v zooshopu když jsem se snim o tom bavil. Tak mi řekl že před deseti lety dělal terčovce a tam měl taky hodně let udělané pozadí z pěny, nastříkané přimo na zadní stěnu akva a bez upravy epoxy.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků