Problem so ziarivkami

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Problem so ziarivkami

Příspěvekod Lgaspo » 08 lis 2005, 10:59

Mam takyto problem so ziarivkami:

Pouzivam rampu atman DR 180 ( http://www.jkanimals.cz/osvetlenipl.htm ) , do ktorej idu 4 ziarivky dlhe 75 cm. Mam tam dve denne svetlo a dve modre.

Rampa je do el. siete zapojena cez automaticky spinac, ktory ju o 14:00 zapne a o 21:00 vypne
Toto je v poriadku a aj to funguje

Ale v noci ked su ziarivky cez ten spinac vypnute a teda nesvietia, velmi slabucko blikaju (hlavne tie modre) - ale fakt len velmi slabo !!!
Vsimol som si to az v noci ked bola v miestnosti kde mam akva uplna tma

Neviete co to moze byt ?
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 08 lis 2005, 11:36

To bude pravdepodobne ten spinac, nieco prepusta. Nie som elektrikar, ale niekde som sa s tymto problemom stratol. Ak by si to zapojil cez obycajny vypinac, tak svetielkovat nebudu. Inak by to vadit nemalo. Aspon tam mas slaby mesacny svit ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod jojkoba » 08 lis 2005, 19:52

Moze to byt sposobene tym, ze mas lacny casovy spinac, ktory odpaja "N" a nie fazu "L" cize pri vypnutom vypinaci stale ide do svietidla faza "L" a ochranny vodic.
jojkoba
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2005, 19:15

Příspěvekod Martin Novák » 08 lis 2005, 20:39

Já jsem pozoroval přesně to samé jako Lgaspo na mé zářivce (Philips 100cm) v teráriu. Při naprosté tmě nepatrně problikávala - pouze při koncích. Nedával jsem tomu váhu, ale už vím čím to je...
Nemůže to zářivky poškodit? Řekl bych, že jim to zrovna dvakrát neprospívá...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 08 lis 2005, 21:37

Docital som sa na webe ze by mohlo pomoct zastrcit zasuvku do spinaca opacne. Cize vytiahnut ju otocit o 180 stupnov a zastrcit. Vraj vtedy to ide nejak opacne a malo by to prestat blikat. Nie som elektrikar a moc sa do toho nevyznam

Dnes to vyskusam a zajtra dam vediet :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 08 lis 2005, 22:56

mě to taky dělá jedna zářivka a moc to neřeším, ať si problikává, když ji to baví no nééééé :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod jojkoba » 08 lis 2005, 23:32

Lgaspo píše:Docital som sa na webe ze by mohlo pomoct zastrcit zasuvku do spinaca opacne. Cize vytiahnut ju otocit o 180 stupnov a zastrcit. Vraj vtedy to ide nejak opacne a malo by to prestat blikat. Nie som elektrikar a moc sa do toho nevyznam

Dnes to vyskusam a zajtra dam vediet :wink:


Otocit napajanie v zasuvke by som sa asi trosku bal - co ak tam raz niekto zapoji nieco ine a nahodou sa nieco stane. Aby to bolo uplne koser na vystup z casoveho spinaca by sa dalo zapojit rele, ktore by odpajalo aj fazu.
jojkoba
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2005, 19:15

Příspěvekod jojkoba » 08 lis 2005, 23:45

Lgaspo píše:
Dnes to vyskusam a zajtra dam vediet :wink:


Este ma napadlo aby si nic nemusel prerabat, ak mas doma staru klasicku roztrojku (z takeho tmaveho bakelitu) do zasuvky, tak tam je jedna strana opacne zapojena.
jojkoba
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2005, 19:15

Příspěvekod canart » 09 lis 2005, 00:25

jojkoba píše:Otocit napajanie v zasuvke by som sa asi trosku bal - co ak tam raz niekto zapoji nieco ine a nahodou sa nieco stane. Aby to bolo uplne koser na vystup z casoveho spinaca by sa dalo zapojit rele, ktore by odpajalo aj fazu.

Lgaspo myslel otocit vidlicu, cize lavy kolik by siel do pravej dierky a pravy do lavej ;) Ano, na starsich, aj bielych roztrojkach ("prasiatkach") je jedna opacne.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 10 lis 2005, 16:24

Tak uz som problem vyriesil.
Vratil som sa k povodnemu staremu spinacu a ten mi to nerobi. Ale vsimol som si, ze stary spinac sa da do zasuvky zapojit len presne opacne ako novy co som si kupil - cize otoceny o 180 stupnov.
Takze mozno to s tym otocenim bude aj pravda :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků