UV lampa

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Atilla » 21 lis 2005, 13:20

mam 2 akvarka 1-o 300l oproti oknu /na zapad/ cca 40 nenazranych tropheusov ziadne riasy, vsetko ohlodane, akvarium je umiestnene oproti oknu riesil som to hlavne aby som setril :(
vecer zapinam bud zlte svetlo alebo fialove alebo obe
pravdepodobne ak by nejaka riasa vznikala ryby ju zozeru lebo stale nieco zobu

v chodbe kde je skoro cely den tma 200l mam cca 5n.brichardy + 1 t.m.chimba tam svietim od cca 12:00 do 20:30 a tych par anubiasov je posiatych ciernou riasou + na skle sa mi tvori cierny povlak mam
pocit ze je to nedostatocnym osvetlenim 2x18W daylight
a asi aj tym ze osadenstvo nie je bylinozrave a tak piesok neprecisti

pridaj viac svetla ak mozes v lepsom pripade sa ti vytvori ta dobra zelena riasa ktorej sa u mna nedari :(

uv ti urcite nepomoze - uv je dobre ak sa ti spravi napr. zeleny zakal
Uživatelský avatar
Atilla
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 18 lis 2005, 15:27
Bydliště: Dunajska Luzna

Příspěvekod petr07 » 23 lis 2005, 22:20

Moc všem děkuju za názory.Zatím nechci přidávat další zářivku,myslíte,že by pomohlo polepit vrchní kryt zrcadlovou folií?Kryt je z vnitřní strany černý,tak by možná tato folie světlo lépe odrážela do akva.Nádrž je rohová,výška 50cm.
petr07
uživatel webu
 
Příspěvky: 29
Registrován: 17 lis 2005, 23:05
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod canart » 23 lis 2005, 22:29

petr07 píše:Moc všem děkuju za názory.Zatím nechci přidávat další zářivku,myslíte,že by pomohlo polepit vrchní kryt zrcadlovou folií?Kryt je z vnitřní strany černý,tak by možná tato folie světlo lépe odrážela do akva.Nádrž je rohová,výška 50cm.

Urcite ano, ale treba pouzit zrkadlovu, taku, aby si sa v nej videl ako v zrkadle (aby si sa v nej mohol aj oholit ;) ), nie nejasne, lebo aj to sa oznacuje ako zrkadlova tapeta. Skutocna zrkadlova tapeta je dost draha, ale oplati sa.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod ax » 23 lis 2005, 23:31

Ja pouzivam jako odrazec obyc. alobal na vareni. 20 metru za par korun kdyz ho zena nema doma (oni ho v kuchyni pouzivaji). Z jedne strany to ma lesklou plochu na odraz jak vino. Dobre se lepi lepidlem (napr. Kanagom).
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Shalibaba » 24 lis 2005, 13:02

Stříbrná fólie je dobrý nápad, já třeba používám leštěný hliník a zatím bez problémů.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků