roste řasa na PU pěně?

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

roste řasa na PU pěně?

Příspěvekod Kamil » 25 lis 2005, 18:00

Vyrobil sem pozadí z PU pěny a je tak členité, že bych potřeboval asi 5 kg epoxidu abych si byl jistý že tam nebude žádné holé místo a proto se chci zeptat, jestli těch pár cm na které písek nechytl poroste řasou nebo bude ta pěna proti řase imuní? díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Martin Novák » 25 lis 2005, 18:54

Pozadí poroste řasou, jak tomu dovolí světlo. Já například na mém PU pozadí pozoruji to, že na stinných místech (pod převisy) tolik řasa neroste. Možné je, že v různých skulinkách (kde se patrně písek nechytl) řasa neporoste. Těžko říci takhle. Jinak na PU pěně jako takové řasa samozřejmě roste.

PS: nemáš fotografii hotového pozadí?
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Kamil » 25 lis 2005, 23:58

nene nejde mi o to, aby rostla řasa ve skulinách, ale tam kde je to vidět, chtěl sem spíš vědět jestli se řasa chytne i tam kde není písek..fotku zatím nemám, ale zítra kdyžtak vyfotím..

a máte někdo toto pozadí uchyceno nějakým způsobem tak, aby šlo později vyndat? nepřipadá mi moc dobrý, abych zadní stěnu napevno přilepil k akváriu a nikdy to z něj nedostal..jinak Pěnu sem nanášel na 5mm sklo.
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Martin Novák » 26 lis 2005, 14:14

Kamil píše:nene nejde mi o to, aby rostla řasa ve skulinách, ale tam kde je to vidět, chtěl sem spíš vědět jestli se řasa chytne i tam kde není písek..fotku zatím nemám, ale zítra kdyžtak vyfotím..

Měla by se chytnout..nevidím důvod proč ne.

Kamil píše:a máte někdo toto pozadí uchyceno nějakým způsobem tak, aby šlo později vyndat? nepřipadá mi moc dobrý, abych zadní stěnu napevno přilepil k akváriu a nikdy to z něj nedostal..jinak Pěnu sem nanášel na 5mm sklo.

Já mám. Můžeš si přečíst článek o Výrobě mého pozadí, kde je to popsané. Mám to takhle už několik měsíců a dobrý. Můžu doporučit.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod jojkoba » 27 lis 2005, 01:24

Bavil som sa s clovekom co predava PU peny a vysledok toho rozhovoru je ten ze PU penu bez povrchovej upravy ktora ju oddeli od vody by som nepouzil do akva. PU je dost skodliva najma pre ryby.
jojkoba
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 zář 2005, 19:15

Příspěvekod canart » 27 lis 2005, 12:54

jojkoba píše:Bavil som sa s clovekom co predava PU peny a vysledok toho rozhovoru je ten ze PU penu bez povrchovej upravy ktora ju oddeli od vody by som nepouzil do akva. PU je dost skodliva najma pre ryby.

A ako na to prisiel, ze PU je skodliva pre ryby? Moj brat mal v akva dost dlho PU bez povrchovej upravy, proste nastirekal na PVC platnu a dal do akva. Nemal s tym ziadne problemy a aj riasu chytila. Ja mam tiez PU v akva v skarach medzi kamenmi a ako lepidlo kamenov na sklo, hoci som to silikonoval, aj tak nie vsade je zamedzeny jej styk s vodou. Tiez, ziadne problemy. PU uvolnuje toxicke latky (kyanidy) pri tvrdnuti, potom je neskodna.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků