Přehřívání vnitřního filtru

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Přehřívání vnitřního filtru

Příspěvekod Martin Novák » 28 lis 2005, 21:45

[align=justify]Nedávno jsem zjistil zajímavou věc: jelikož mám pozadí z PU pěny, tak mám veškerou techniku schovanou ve filtračních komorách, kde je umístěn i vnitřní ponorný filtr Resun SP-1800L (18W, 1000l/h, 1,2 m). Při výměně vody jsem přišel na to, že uvnitř komory je voda o 2°C teplejší! Zákonitě za to může ten filtr, protože se asi přehřívá. Nevím, zda-li těch 18Wattů vydá tolik tepla (asi těžko), tak to spíše vidím na nějaké velké tření součástek nebo něco. No, je pravdou, že firma Resun nepatří mezi špičku co se akvarijní techniky týče, ale doufám, že ještě ten můj filtr nějaký ten pátek vydrží. Nikdy jsem něco podobného nepozoroval (filtry Eheim, Fluval, Atman), ale možná mi to jenom uniklo, možná je toto přehřívání naprosto normální ???[/align]
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 28 lis 2005, 21:55

Ahoj, ja bych to nenazyval prehrivani, trosku ale nemam predstavu jak mysliz ze v komore byla voda teplejsi. Mam atmana, a ted i agaelfan3. na dotek je take teplejsi. ono tech 18W bude prikon, takze jestli ma ucinnost tak 60procent je to dost. skoro polovina jde ven, ohriva ti akva. Takze bych to nevidel na treni soucastek. kazdopadne bych jej prohlidl, pri cisteni. podival se po moznych znamkach nejakeho treni. vem si trebas kdyz ma pouzdro TO220 2W ztrat a to se ohreje tak ze si spalis ruku. Proste filtr hreje sam o sobe :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Martin Novák » 28 lis 2005, 22:00

mikro píše:Proste filtr hreje sam o sobe :-)

To určitě. Prostě je to spotřebič, ale jen mě překvapilo jak :wink:

mikro píše:jak mysliz ze v komore byla voda teplejsi?

Ta komora je součástí pozadí a vnitřek komory je tudíž oddělen od vnitřku akvária (i vody samo). Nasávání zabezpečuje nasávací otvor cca. 7x5 cm, ale i při průtoku cca. 600-800 l/h se voda v komoře teplotně nevyrovná.

mikro píše:Kazdopadne bych jej prohlidl, pri cisteni. podival se po moznych znamkach nejakeho treni

Určitě ho důkladně prohlédnu. Čistím mechanické součásti při každé údržbě, ale nikdy jsem to nějak zvláš? nestudoval.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod mikro » 28 lis 2005, 22:40

No pokud jak rikas, podival bych se na nej trosku dukladneji. je pravda ze mam v akva taky agvaelFAN2, a kdyz jej vypnu, pak jej vytahnu chvilicku po tom je prijemne teple samotne cerpadlo.
Takze bych si jeste netrhal vlasy :-)) a pecliveji jej kontroloval. a pak pri pravidelne udrzbe jej trosku vzal do pucu a podival se mu na zoubek :-)
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod mikro » 28 lis 2005, 22:53

prosimte nemuzu najit nic poradne o tom tvem Resun SP-1800L. nemas nejaky pekny odkaz kde by byl rozumne videt? ;-) dik
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Martin Novák » 28 lis 2005, 23:20

mikro píše:prosimte nemuzu najit nic poradne o tom tvem Resun SP-1800L. nemas nejaky pekny odkaz kde by byl rozumne videt? ;-) dik

Nemám, bohužel. Na internetu o tomto druhu filtru moc není. Není to prostě notorický známý filtr... :wink:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 29 lis 2005, 08:33

http://www.unistar.cz/hobby/hobby_cerpadla.html
Tommi píše SP 1500, má podobné charakteristiky, jako SP1800, takže má Martin možná typ, který už se nedělá, ale asi se dá vybrat podobný.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků