výměna vody + externí filtr

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod zencakd » 09 led 2006, 16:20

Díky za radu, já nemám nic proti manuální práci, ale když už mám tu možnost, rád bych to celé zjednodušil. Něco jako - otočit kouhout a vypustit vodu, potom otočit druhý kohout a napustit vodu. Nemusí to tedy být úplně automatické.

Při výměně vody totiž:

- jednou za čas vypadne hadice z akvárka a všude je mokro
- než vyladím teplotu vody pomocí pákové baterie, tak to všude stříká
- musím odšroubovat sprchovou hadici a našroubovat spojku na hadici do akvárka a pak zase zpět (jednou jsem zapomněl a přišla na to žena, když pustila vodu (to bylo veselo :-))
- hadice je mokrá a když ji motám zpět, kape voda na plovoucí podlahu (to nevadí mě, ale mojí ženě :-))

Možná to zní divně, ale nechci nikde nic vytahovat, montovat a pak zase schovávat. V pěstírně mi to nevadí, ale v obýváku...

A když bude dole pod akvárkem filtr, je potřeba ještě vypnout čerpadlo, jinak mi to vysaje všechnu vodu z filtru (která nebude odtékat zpět když klesne hladina pod přepad).

Ono to párkrát samozřejmě nevadí, ale když to má být rutinať Upřímně řečeno, kolikrát se vám samotným do toho zrovna nechtělo a řekli jste si, vyměním vodu až zítra, ještě je to dobrý? :-)

Díky,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Mauve » 09 led 2006, 16:28

zencakd píše:Možná to zní divně, ale nechci nikde nic vytahovat, montovat a pak zase schovávat. V pěstírně mi to nevadí, ale v obýváku...



To je asi sen všech nás, co bydlíme v panelácích, když nemáš ale akva poblíž koupelny, abys trubky (hadice) šikovně skryl, tak si neumím trvalou instalaci představit.......... :|
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod zencakd » 09 led 2006, 16:54

To Mauve: koupelnu mám za stěnou, kde mám akvárko a stěna není z betonu :-) Jenom nevím, jak to šikovně vyřešit.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod canart » 09 led 2006, 17:03

Tak to uz musis riesit sam...Ty vies, ako a kade viest instalaciu...hmmmm, mat Tvoj problem, uz to mam hotove ;)
Ja som takto pripojil iba pracku z komory do kupelne. 2 diery v 15 cm paneli a hotovo. No a mozno v komore pribudne nejaky regal a par akvarii, tak uz viem, odkial pojde voda ;) :D
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 09 led 2006, 17:06

Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod zencakd » 09 led 2006, 17:08

To canrat: Což o to, kudy vést trubky, to bych věděl, ale jak to napojit na filtr pod akvárkem, aby to bylo efektivní a bezpečné - viz moje dotazy na Radima výše - to nevím.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod RadoA » 04 lis 2007, 10:29

Otázka na tých, čo majú prepad do externého filtra: ako to riešite počas výmeny vody?
Keďže hladina pri výmene klesne a voda netečie do prepadovej komory...vypínate čerpadlo? Alebo máte nejaký špeciálny prepad blízko dna a otvorený len pri výmene vody?
(pri vypnutí čerpadla neprúdi voda a baktérie nedostávajú kyslík - samozrejme, že nejaký čas vydržia, ale...)
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Příspěvekod Lgaspo » 04 lis 2007, 17:26

RadoA píše:Otázka na tých, čo majú prepad do externého filtra: ako to riešite počas výmeny vody?
Keďže hladina pri výmene klesne a voda netečie do prepadovej komory...vypínate čerpadlo? Alebo máte nejaký špeciálny prepad blízko dna a otvorený len pri výmene vody?
(pri vypnutí čerpadla neprúdi voda a baktérie nedostávajú kyslík - samozrejme, že nejaký čas vydržia, ale...)


Ano vypina sa cerpadlo.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků