Chlazení akvária v létě

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou maximální teplotu jste v nádrži měli?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Taroto » 12 čer 2010, 20:40

hm a já mám nejlepší vynález :o) včera byla teplota v AQ 30, dneska jen 26 :o) otevřel jsem kryt a částečně do vody strčil ručník cca 5cm a zbytek ručníku normálně přečnívá z AQ. Kapilárním tlakem v bavlně ručník saje vodu a je stále vlhký a přilepený na zepředu na skle. Pak jsem na to namířil ventilátor. Voda se odpařuje z ručníku, chladí sklo a následně i vodu v AQ. jen mi to za pár hodin sežralo teda cca 10l vody z AQ ale to hravě doplním.
Taroto
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Registrován: 30 črc 2006, 13:24

Příspěvekod paba » 13 čer 2010, 08:29

Taroto píše:hm a já mám nejlepší vynález :o) včera byla teplota v AQ 30, dneska jen 26 :o) otevřel jsem kryt a částečně do vody strčil ručník cca 5cm a zbytek ručníku normálně přečnívá z AQ. Kapilárním tlakem v bavlně ručník saje vodu a je stále vlhký a přilepený na zepředu na skle. Pak jsem na to namířil ventilátor. Voda se odpařuje z ručníku, chladí sklo a následně i vodu v AQ. jen mi to za pár hodin sežralo teda cca 10l vody z AQ ale to hravě doplním.


bezva,já zase foukám na bublající hladinu,také se více odpařuje voda a tím se vlastně ochlazuje :o
paba
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2010, 15:13

Re: Chlazení akvária v létě

Příspěvekod amrtin » 14 črc 2013, 22:31

Tak já vyřešil chlazení takto:Obrázek
amrtin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 14 črc 2013, 22:26
Kolik let děláte akvaristiku?: 1

Re: Chlazení akvária v létě

Příspěvekod paba » 16 črc 2013, 13:41

amrtin píše:Tak já vyřešil chlazení takto:Obrázek

Jak???
paba
uživatel webu
 
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2010, 15:13

Re: Chlazení akvária v létě

Příspěvekod amrtin » 19 črc 2013, 11:25

No přece ty dva krajní ventilátory :lol: ,omlouvám se za nedotažený příspěvek :6: .Včera jsem na celý den neměl topítko v elektrice a v šest večer byla t. 23st(místnost 25),takže to chladí dobře,jenom musím dolévat vodu :1: :5:
amrtin
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 14 črc 2013, 22:26
Kolik let děláte akvaristiku?: 1

Předchozí

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků