Chlazení akvária v létě

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou maximální teplotu jste v nádrži měli?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Grohic » 30 kvě 2005, 13:03

No, my tady v Trutnove mame kolem 32°C v akvarku bez ryb nesvitim, a mam tam kolem vecera 30°C
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Shalibaba » 30 kvě 2005, 14:08

Jo teď jsem si uvědomil, že já to posuzuji podle sebe (RD), ale když je potom "dobře" situovaný panelák někam na jih, hm tak to se omlouvám, tam asi ty teploty fakt budou hustý. To už by pomalu bylo lepší klimatizovat celou místnost 8)

Ohledně těch fólií - někde jsem viděl nějaké prospekty, byly tam různé náčrty, kdy fólie odráží paprsky a kdy je naopak přijímá (bylo to zajímavé - rozdíl v zimě a v létě), ale teď si ani za boha nemůžu vzpomenout, o jakou firmu šlo a kde jsem to viděl.
Zkusím zapátrat v paměti.

Ještě mi napadá, jestli by nebyly levnější předokení rolety... (ale jenom hliníkové, ty plastové nemají thermo izolaci).
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 30 kvě 2005, 14:15

Ty brdo, ako tak sledujem tuto temu, tak otazka prehrievania akva v lete nie je ziadna sranda a treba to seriozne riesit!
Ja som mal v izbe, kde bude akva cez tento vikend teplotu okolo 26 stupnov a asi si len mozem gratulovat, ze hoci mam byt otoceny na zapad je to byt na prizemi a v lete v nom nie je az tak horuco.
Takze dufam, ze nebudem mat problemy s prehrievanim.
Inak mozno pomoze aj to, ze nemam akva bez krytu a osvetlenie Atman DR 180 (tusim sa takto nejak vola) je na stojane pomerne vysoko nad hladinou vody v akva. No, ved uvidim.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 30 kvě 2005, 17:55

My tady měli teď kolem 30°C ve stínu. Voda v akva má 29-30°C (noc/den). Přes noc se moc voda neochladí, protože těch 280 litrů vody co tam mám má dostatečnou tepelnou setrvačnost a teplo se nestačí za těch pár hodin vydat. Klesne tak o 1°C. Pak začne pražit slunko a jede to znovu.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Grohic » 30 kvě 2005, 17:57

tak to sme na tom stejne, ted sem si od tatky z prace vzal ventilator, tak sem zvedavej, jestli to bude fungovat
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Kikucka » 01 čer 2005, 08:09

RE: Martin Novak, Reflexni a tepelneizolacni folie
Predem bych chtel upozornit,ze nejsem prodejce ani reklamni agent pro tento zpusob snizeni tepelne zateze.Aplikace techto folii na stavajici okna je asi nejbeznejsi soucasny zpusob potlaceni slunecni energie.U novostaveb, nebo u rekonstrukci je vyhodnejsi pouzit rovnou skla s termalni upravou.U beznych typu se uvazuje potlaceni slunecni energie 50-60 procent.Zalezi na zvolene tmavosti a parametrech folie.V interieru dojde k celkem nepatrnemu snizeni osvetleni,ale to je vetsinou nepodstatna zmena. Vyrabeji se od cirych az po velmi tmave. Montaz folie bych doporucoval nechat na odborne firme,v jednom je to opravdu o zivot ci alespon o nervy.po naneseni folie je potreba ji nechat 6 tydnu vyschnout a pak ma velmi dobre mechanicke vlastnosti.
tak nejak se to pokusim shrnout
Jestli mas okna v celkem dobrem stavu tak je resenim pouzit venkovni folii
Kdyz okna jiz dozivaji tak je vyhodnejsi koupit nove okna s termalnim zasklenim.
www.llumar.cz je to nejvetsi firma co to aplikuje.
Uživatelský avatar
Kikucka
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 kvě 2005, 12:10

Příspěvekod nakatenga » 01 čer 2005, 13:07

Nechci být rejpavá, ale jakou účinnost mají tepelněizolační fólie při otevřených oknech?
Naposledy upravil nakatenga dne 26 čer 2005, 22:52, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kikucka » 01 čer 2005, 13:46

ahoj,
tak jsem se tesil na diskuzi o aulonacarach a jeste jsem se k ni nedostal :)
No zjednodusene to funguje jak zrcadlo. das ho do okna a ono ti odrazi vse co na nej dopadne.tak to funguje u velmi tmavych folii,ale jejich pouziti se hodi spis pro prumysl ci pocitacove pracoviste atd. No a kdyz ho naklonis ,nebo castecne otevres tak mezerou ti bude pronikat a co bude dopadat na sklo to bude odrazeno. Jestli mas zajem nad podrobnejsimi informacemi ci vypocty tak ti je muzu poslat s odkazy na mail, abychom tady nerusili.
Jeste trochu odbocim,na kolejich jsme v nejvetsich vedrech pouzivali nalepeni alobalu na okna. To bylo opravdu extremni reseni ale vzdy se vyrazne ochladilo i pri castecnem otevreni oken.
Uživatelský avatar
Kikucka
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 kvě 2005, 12:10

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 13:52

Kikucka píše:ahoj,
tak jsem se tesil na diskuzi o aulonacarach a jeste jsem se k ni nedostal :)


O aulonocarach sme sa tu uz trochu bavili:

http://www.akvamalawi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=97
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 14:20

O aulonocarách rád podebatím, jsou to mé oblíbené ryby, na akvarista.cz jsem si u mé prezentace přidal pár fotek zásnubního tance aulonocar - jacobfreibergi. Fotky nic moc - ale ten samec - i páv by zbledl závistí.
PS: sorry Martine i Shalibabo, nějak jsem ještě nenastudoval, jak sem vkládat fotky, na akvaristovi mi to jde :cry:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků