Chlazení akvária v létě

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou maximální teplotu jste v nádrži měli?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Lgaspo » 01 čer 2005, 14:28

Aj ja sa rad pridam, lebo tiez ma tieto rybenky zaujimaju :lol:
Otvorte na to samostanu temu.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 02 čer 2005, 10:17

to Kikucka - AULONOVARY? Hupsni do téma "Jednodruhové akva"
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Rostratus » 26 čer 2006, 20:03

Ja mam naš?astie akvária v jednej malej miestnosti, kde niesú žiadne okná, takže nemám problém ani s riasami, ani s teplotou vody. Skôr na zimu musím viac prikúri?. Ale to som už odbočil od témy
Uživatelský avatar
Rostratus
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 627
Obrázky: 80
Registrován: 07 dub 2005, 22:27
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Gibberosa » 21 srp 2006, 23:19

Já měl v akva i 34,5 C a naházel jsem tam dvoulitrové flašky z mražáku a kleslo mi to ina 29. Ale musí být více flašek v mražáku, aby to kolovalo.
Gibberosa
uživatel webu
 
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2006, 22:39

Příspěvekod MilaKH » 22 srp 2006, 09:08

To mě když byli hyci kolaboval i mrazák :| Natož abych ještě tam měl zmrzlé petky.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod Fuljer Imro » 06 zář 2006, 22:10

S tym teplom dobre je cez den zavriet okna a spustit zaluzie aspon v miestnosti kde je akva. a vecer zasa otvorit okno nech nasava studensi vzduch.
A keda ani toto nepomoze / ked je teplota okolo 28 - 33 pri afrikach treba poriadne okyslicovat vodu a nic sa nestane.
A ked ani toto nepomoze treba "supnut" okyslicovac do ladnicky a nech tlaci studeny vzduch do akva ale akva. od ladnicky nesmie byt daleko lebo pocas cesty vzduch sa ohreje v tom pripade je to zbytocne . Tak uz pomoze len kvalitna prepravka v ktorej bude lad / a kazdy den vymienat presnejsie podla potreby / a prepravka vedla akvarka a v prepravke kompresor. Kompresor na kratku vzdialenost bude tacit studeny vzduch do akvarka ato je ono. A kazdy den vymienat " dopijat " ladove patrony do prepravky pokial sa neskonci to velmi " prijemne " horuce leto.
Lad musi byt v sacku aby kompresor nenasal vodu.
Imro caote
Fuljer Imro
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 1
Registrován: 28 srp 2006, 08:42
Bydliště: SLOVENSKO - Bytca

Chlazeni

Příspěvekod kolarr1 » 11 bře 2009, 10:58

Ahoj ja myvam v lete v AQ 31C kdyz jsem delal Discuse mel jsem tam i 33C vubec jim to nevadilo ted kdyz mam Malawi ve velkych vedrech vubec nesvitim a davam na hladinu pet lahve s ledem 4ks 1,5L po rozpusneni vymena za jine funguje to dobre ale urcite jde vymislet zapojit klasicke male chlazeni na pivo vyuzitelne tak aspon na dve veci nevidel bych v tom problem cena cca 12000czk :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JuraS. » 21 kvě 2009, 14:07

Řešení je několik, záleží na typu filtrace. Jak psal kolarr1...souhlas ....
jezdím na ryby a to na dlouhé výpravy..nedovedete si představit jakou teplotu dosáhneš na betonové hrázi na dyji 5 (novomlýnská) někde v červenci-srpnu..to se mi začal tvarovat i extrudovaný polystyren nehledě na pvc trubky které ztrácely tvar...řeším stravování tak, že mám klasickou termotašku a do ní dám 2x 1,5 lt petku zmrzlou na kost kolem které ještě omotám mokrou utěrku..vydrží mi jídlo (paštiky, vajíčka, zelenina) i týden..musí to být jen ve stínu ve stanu (tam je ale stejně vedro že se nadá dýchat)..

takže..mám skleněný přepážkový filtr..budou terčovci, ale...když bude potřeba tak mám připravena 2 řešení...do komory filtru umístím zatíženou uříznutou petku tak aby se vytvořila komora a do ní ráno strčím 1 lt zmrzlou petku..odpoledne se holky vrátí ze školy a tuhle rozpuštěnou dají do mrazáku a vymění za zmrzlou..do večera to led vydrží a večer zhasne světlo...kdyby tohle nestačilo tak hadici na léto pevné vedení vody trubkami vypojím a vložím bypass..použiji nerezovou nádobu na chlazení šampáňa..tam stočím hadici s vodou a zaklopím hroudou ledu kterou si vyrobím v mrazáku z 0,5 kg kyblíku od hořčice..vlezou se do tý nádoby i dva...a spíš udělám za akvárka ledovou plochu než by tam mělo být vedro..jinak standardem bude pro mě 9 cm ventilátor z PC kvůli hluku posazený na gumový kroužek opatřený klasickou prachovkou a krmený zdrojem z mobilu zapínaný jen přes polední světlo..kryt bude polepená odrazovou folií uprostřed podloženou seseknutou lištou tak, aby srážející se voda stékala k té hraně a stékala z5 do akva...
JuraS.
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2009, 13:27

Příspěvekod kolarr1 » 21 kvě 2009, 14:17

Ahoj ale kdyz budes mit discuse tak chlazeni nepotrebujes tem vysoka teplota nevadi.Nebo toto je navod pro nas co potrebujeme nizsi teplotu?Dik mej se.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JuraS. » 21 kvě 2009, 14:33

kolarr1 píše:Ahoj ale kdyz budes mit discuse tak chlazeni nepotrebujes tem vysoka teplota nevadi.Nebo toto je navod pro nas co potrebujeme nizsi teplotu?Dik mej se.


Akva bude cca 15 cm vystrčeno do okna kam svítí odpolední slunce....neradit, vím, že by to tak nemělo být..jiný prostor není..zezadu bude 1 cm polystyren z boku dám roletku co se používá na zadní sklo v autě..světlo bude 4*30 w přes poledne tedy 11-14 hod..jinak ráno a odpoledne 2 až 3 podle nastavení..jsem připravený na chlazení..nebude to holobyt ale kytky, krevety, a jiné ryby..nechci rybí polívku...

návod pro každého..úvaha jak to lze udělat doma za pár kaček...
JuraS.
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2009, 13:27

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron