Chlazení akvária v létě

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou maximální teplotu jste v nádrži měli?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod FoxTrader » 19 srp 2009, 19:00

Moliro píše:29 °C nebude až takový problém. Podle pozorování Plisniera z Bujumbury, Kigomy a Mpulungu se tam teploty vody během roku pohybují mezi 25-28 °C, takže těch pár dnů k 30ti to vydrží. Mně se ale přes léto v teplý vodě prakticky přestávají třít, což si ale pak vynahradí na podzim. Je to taková simulace období deštů :)


Díky. Stejně to asi nejde moc řešit.. Kryt otvírám, krycí sklo radši néchávám.. dle literatury Cyprichromisy skáčou.. a pro další chovatele myslím, že rozdílně i dle druhů.. Ledové kostky do akvarka házet nebudu. Ophtalmothilapie prosévají písek v pohodě a Cyprichromisy žerou vločky i při 29st.. pouze Loricarie někam zmizeli.. Asi emigrace.. :roll: K želvě se jim to nevyplatilo.. :roll: :roll: :roll: Aspoň že polovina Ancistrusů zůstala.. :?
FoxTrader
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 srp 2009, 21:29

Příspěvekod Moliro » 19 srp 2009, 23:01

FoxTrader píše:
Moliro píše:29 °C nebude až takový problém. Podle pozorování Plisniera z Bujumbury, Kigomy a Mpulungu se tam teploty vody během roku pohybují mezi 25-28 °C, takže těch pár dnů k 30ti to vydrží. Mně se ale přes léto v teplý vodě prakticky přestávají třít, což si ale pak vynahradí na podzim. Je to taková simulace období deštů :)


Díky. Stejně to asi nejde moc řešit.. Kryt otvírám, krycí sklo radši néchávám.. dle literatury Cyprichromisy skáčou.. a pro další chovatele myslím, že rozdílně i dle druhů.. Ledové kostky do akvarka házet nebudu. Ophtalmothilapie prosévají písek v pohodě a Cyprichromisy žerou vločky i při 29st.. pouze Loricarie někam zmizeli.. Asi emigrace.. :roll: K želvě se jim to nevyplatilo.. :roll: :roll: :roll: Aspoň že polovina Ancistrusů zůstala.. :?


Dalo se čekat, že sumci budou mít problém. Tlamovci to zvládnou v klidu.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 19 srp 2009, 23:50

Loricarie a sumci maji problemy pri 29'C :?: Vzdyt v Jizni Americe se teplota vody v rekach pohybuje klidne na 28'C. Muzete mi to nekdo vysvetlit, potrebuju to vedet. Dik.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 20 srp 2009, 09:04

To bych také chtěl vysvětlit. :shock: U některých druhů ancíků se uvádí teplota 26-30 °C jako optimální. Spousta lidí je chová s terčákama a teplota jim pod 30°C neklesá.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Moliro » 20 srp 2009, 14:34

A+I píše:Loricarie a sumci maji problemy pri 29'C :?: Vzdyt v Jizni Americe se teplota vody v rekach pohybuje klidne na 28'C. Muzete mi to nekdo vysvetlit, potrebuju to vedet. Dik.


Podle mě je to o množství kyslíku ve vodě. Sumci s přísavkou žijou často v rychle proudících vodách, pod vodopády, v peřejích apod. (proto ta přísavka) a tam mají i při vyšší teplotě kyslíku dost. Jiní (Sewellia apod) žijou třeba v potocích ve vyšších nadmořských výškách a tam ani v JA takový vedro nebude.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 20 srp 2009, 21:55

Aha, dik za vysvetleni. My jsme totiz dostali sumecky Corydoras a ukazal se u nich parazit Costia a tak jsme jim v karantennim akvarku prisolili vodu a na 2 tydny zvedli teplotu na 31'C. Samozrejme, ze meli v akva vzduchovaci kamen, ten mame vsude anyway :D . Ta teplota jim ocividne vubec nevadila. Ale to jsme vedeli, ze vsechny tyhle ryby jako Loricarie a sumci potrebuji dobre prokyslicenou vodu, mne zarazilo, jak jste tu psali o te "vysoke" teplote 29'C.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 20 srp 2009, 23:30

Moliro píše:Podle mě je to o množství kyslíku ve vodě.


Tak to jo, to jsi mne uklidnil. Díky za info. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod wladys » 21 srp 2009, 00:08

Tak zrovna pancéřníčci nedostatkem kyslíku v teplejší vodě netrpí,jelikož mají přídavné střevní dýchání.Pro ně to vzduchování rozhodně není třeba.Ti potřebují hlavně volný přístup k hladině,ať se mají kam chodit nadechovat(polykat vzduch). :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 21 srp 2009, 09:36

Wladys, ja nemuzu videt, kdyz se nekdo dusi (i treba jen ve filmu). Tak mame radsi vsude ty vzduchovaci kameny 8) 8) 8) .
Ale potesilo me info, ze Corysci nepotrebuji vydatne vzduchovat, aspon muzem byt klidnejsi. A vis to urcite :?: :lol: :lol: :o .
(My jsme totiz zrovna chteli pridat do "vany" jeste jeden vzduchovaci kamen hlavne kvuli nim).
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 22 srp 2009, 09:54

S těma pancéřničkama je to jisté...žijí ve vodách s nízkým obsahem kyslíku a proto se u nich vyvinulo tzv.střevní dýchání.Polykání vzduchu,který se přes střevo dostává do krevního oběhu.Když na své pancíky chvilku koukáš,tak zjistíš,že čas od času najednou vyplavou k hladině a zase hned zpět ke dnu... :o

Ale pro ostatní ryby to vzduchování klidně přidej.Pokud tam budou rostliny není dobré dávat vzduchování moc silné.Silné vzduchování vytlačuje z vody CO2.Které je velmi důležité pro fungování fotosyntézy. ;)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků