Chlazení akvária v létě

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jakou maximální teplotu jste v nádrži měli?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod brova » 22 kvě 2009, 06:56

Zrovna včera jsem se díval na teploměry a v Tanganyice bylo 26°C a v Rio Xingu už teplota stoupla na 28°C.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 22 kvě 2009, 07:44

Ahoj a u me v Malawi take teplota stoupla na 28C dnes menim vodu tak to stahnu.Preji krasny den vsem!
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 22 kvě 2009, 09:09

JuraS. píše:návod pro každého..úvaha jak to lze udělat doma za pár kaček...

Ahoj, ja myslim, ze v tom mas trochu diru :D . Pokud das totiz zmrzle petky primo do akva tak, jak to pise Kolarr, tak led se strasne pomalu rozpousti, protoze ho izoluje studena voda okolo lahve, ktera je ochlazena prave tim ledem. A tim se voda v akva ochlazuje pozvolna a dlouho.
Kdybys vsak dal zmrzlou petku do filtru, bude kolem ni proudit voda, a ta bude led rychle rozpoustet. Takze voda se v akva napred rychle ochladi v podstate v dobe, kdy to jeste neni potreba - rano a pak se zas ohreje kolem poledne. Teplota v akva bude porad kolisat a to nebude pro ryby dobre. To mas jako kdybys napustil do dvou stejnych sklenic vodu stejne teploty a dal do kazde 3 kostky ledu. Jednu nechas stat a led pozvolna rozpoustet a ve druhe michej vodu lzici, aby tam byl pohyb jako v Tvem filtru. Urcite vis, jak to dopadne :o .
S tou smotanou hadici zatizenou ledovou krou bude zalezet, jaky v ni zvolis prutok vody a kolik zavitu namotas do nadoby.

V dobe horka, kdyz teplota v akva stoupne, je potreba vzduchovat, protoze tepla voda neudrzi tolik kysliku. A to je ten problem. Zvysena teplota nevadi tolik jako to, ze je ve vode malo kysliku. Ja myslim, ze 30'C v Malawi i Tanganyice ryby snesou pri dobrem prokyslicovani vody. Dokonce pri nekterych lecebnych procesech se ma voda zvednout klidne na 30-32'C na dva tydny a samozrejme vzduchovat! Myslim, ze Discus by snesli v pohode 32'C.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod JuraS. » 22 kvě 2009, 09:19

Vodu z filtru mi bude honit čerpací hlava s přicucáváním vzduchu..přicucávat se nebude protože na dně komor s filtrenem jsou placaté filtrovací kameny a tak zároveň bude odbočka do hlavy..cestou obyčejné jehly se tam bude zároveň přidávat i co2...takže vzduch podle potřeby bude rovnou mixovaný ve vodě..délka trubky téměř 2 metry..bublinky se rozpustí dokonale...ta petka ve filtru nebude přímo oplachovaná vodou ale bude litrová petka vložená v petce 1,5 lt..tzn, že okolo bude cca 1 cm vzduchu který bude ochlazován...větrání akva musím zamezit na maximum...máme vlhký byt už normálně (starý památkově chráněný kamenoslámodřevokdeco barák..)..vzhledem k tomu, že akva bude maplněno vodou počítám někdy na přelomu července a srpna tak než příjdou ryby budu moct odladit spoustu funkcí...
discy snesou určitě vyšší teploty ale co ancíci, panéřníci a neonky..? co šneci piskořky, neritiny, heleny a co krevetky..?
JuraS.
uživatel webu
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2009, 13:27

Příspěvekod kolarr1 » 22 kvě 2009, 09:25

Jo jo discus snese bez problemu 33C mam to osobne vyskousene proto jsem je choval spousty let samotne pouze s ancistrusem ale ten obcas nejaky nevydrzel.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod brova » 22 kvě 2009, 14:18

JuraS. píše:discy snesou určitě vyšší teploty ale co ancíci, panéřníci a neonky..? co šneci piskořky, neritiny, heleny a co krevetky..?



Ancíci a pancíci toho mají plné kecky v tak teplé vodě, hlavně horští krunýřovci z Kolumbie a Venezuely. :( :( :( Co se týče krevetek a neonek tak nevím ale u šneků jsem žádné problémy nezaznamenal. Dokonce šneci Tylomelania byly v poho dokud měli teplotu 30°C a měl jsem i spousta prcků ale, jak klesla teplota pod 26°C, tak to zabalili. :(
Také v AQ Rio Xingu vzduchuji už o 106 - mám tam 3 šutráčky. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel V » 22 kvě 2009, 17:20

brova píše:Zrovna včera jsem se díval na teploměry a v Tanganyice bylo 26°C a v Rio Xingu už teplota stoupla na 28°C.


Já v baráku rybám u podlahy topím..... 8)
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod brova » 22 kvě 2009, 17:41

Pavel V píše:
brova píše:Zrovna včera jsem se díval na teploměry a v Tanganyice bylo 26°C a v Rio Xingu už teplota stoupla na 28°C.


Já v baráku rybám u podlahy topím..... 8)



A Pavliku, co kdybych až k Tobě pojedu sebou vzal i ryby? Víš, jako na hory do chladu? Lidi se jezdí ochlazovat na hory a moje ryby by jezdily k Tobě!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod LaciP » 22 kvě 2009, 21:07

Taraz mám už v byte 28,5 °C. Akvária majú od 26,5 °C - 28°C. V lete sme mávali v byte aj 36 ale nechal som namontovať klímu čiže teraz sa snažím udržať teplotu v byte pod 30 a akva sú napojené na ventiláciu čiže teplota max. 28. V minulosti som nemal problém s dosiahnutím 32 °C v akva. Pri svietení odporúčam domontovať do krytu malý ventilátor. Dá sa tým stiahnuť teplota vody aj o 3 stupne. Najmä ak používate na osvetlenie T5 s predradníkmi. Síce je trochu väčší odpar vody, ale za to zníženie to stojí :D
Uživatelský avatar
LaciP
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 18
Registrován: 25 lis 2008, 14:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Pavel V » 26 kvě 2009, 11:53

brova píše:
Pavel V píše:
brova píše:Zrovna včera jsem se díval na teploměry a v Tanganyice bylo 26°C a v Rio Xingu už teplota stoupla na 28°C.


Já v baráku rybám u podlahy topím..... 8)



A Pavliku, co kdybych až k Tobě pojedu sebou vzal i ryby? Víš, jako na hory do chladu? Lidi se jezdí ochlazovat na hory a moje ryby by jezdily k Tobě!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Jo néjni problém klidně si ty ploutvatce vem..... můžeme to i namrazit :lol: :lol: :lol: :lol:

Jenomže až ty přijedeš tak budu mít tááááááááááááááákovýdle Fousy :wink:
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron