odhlučnění vzduchovaciho motorku

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 19 zář 2006, 20:37

TO MilaKH - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Taky dobrý.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 01 říj 2006, 21:51

Tak jsem si zakoupil Rena Air 200 a musím bohužel napsat velmi negativní reakci. Buďto má Naka hodně špatný sluch :wink: nebo jsem kápnul na špatný výrobek. Po zapnutí vzduchovadla jsem nevěřil svým uším. Čekal jsem tichý chod s tím, že motorek ani neuslýším, jak psala Naka, ale ze vzdálenosti 5m je to hrozné. Chápu, že má každý jiné vnímání zvuku, ale u tohohle se spát nedá. Mám vedle filtr Tetra Ex 1200 a ten je v porovnání se vzduchovadlem o hodně tišší. Samozřejmě jsem motorek dal tak aby o nic nerezonoval, ale on je hlučný sám o sobě. Připojil jsem hadici a nechal ho bublat. Výkon je dobrý, regulace taky, ale motorek je hlučný sám o sobě. Takže na noc ho musím vypínat. Mohl jsem si koupit levnější, snad mi aspoň budu dobře fungovat, když už není tak tichý jak jsem čekal. Cena byla 500kč, takže se to dá přežít, ale podle doporučení lidí tady jsem čekal něco lepšího. :(
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 01 říj 2006, 22:46

To waldik - tak to je mi moc líto, ale sluch mám opravdu v pořádku. Nevím, kde se děje chyba u Tebe, ale u mně to šlape v naprosté tichosti. Opravdu. Nejsem sebevrah, abych komukoli radila vyhazovat prachy z okna.

Pokud se najde někdo, kdo bude ochoten do tří týdnů dorazit k nám domů, aby si poslech Renu 200, která nám vzduchuje, potvrdí, že nekecám. ...do tří týdnů proto, že potom se stěhujem a bude na dlouho utrum.

PS: Ještě mám krabičku od toho motorku a na ní se píše: RENA AIR 200, ULTRA SILENCIEUSE,
silence <30 dB (1m), koupený 3.ledna 2005 za 826 Kaček.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 01 říj 2006, 23:14

Naka: Nemyslel jsem to zle... Jen jsem čekal tichý motorek, neboť jsem ho chtěl mít zapnut i v noci, ale s tímhle se to nedá. Mohl jsem si koupit nějaký levnější a na noc ho vypínat, ale to jsem nechtěl. Byl jsem ochoten investovat více penět ale hlavně do tichého. Bohužel. Ještě zkusím zajít do obchodu poslechnout si jiné a uvidím. Na krabičce je nápis ultra silencieuse, ale nevím, možná jsem jen chytil špatný kus. Zkusím to vyřešit.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 01 říj 2006, 23:23

TO waldik - taky jsem to nemyslela špatně, jen mně to mrzí, protože jsem kdysi taky byla ochotná obětovat vyšší částku - právě proto, že máme obývák a ložnici v jednom. Eliťák jsem vypínala, tenhle nemusim.
Fakt je ale ten, že když jsme házeli z okna Eliťák a zapojovali Renu, nechali jsme tam složenou utěrku. Je po Renou dodnes. Možná je celé kouzlo věci v tom. Ale spíš ne.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lukas Hoferek » 01 zář 2007, 16:05

Zdarec, souhlasim s Martinem Novákem, každopádně mam taky motorek RenaAir 200 a koupil sem ho za 499,-Tady je stranka, ze které sem to objednal....http://www.akva-tera.myeshop.cz/cs/deta ... 03776815fc :P
Uživatelský avatar
Lukas Hoferek
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 05 pro 2006, 05:11
Bydliště: Pod Javory 12,Blansko

Příspěvekod mlukas » 01 zář 2007, 20:23

Já mám SERA Air 110 je položen na koberci a zavřený ve skříni pod akváriem. Spím s hlavou cca 3metry od motorku a v této vzdálenosti hluk motorku nevnímám, ale zato je slyšet praskání bublin na vodní hladině a to i přes zavřený kryt akva. Kamínek mám zhruba uprostřed akvária a bubliny se dostanou k hladině pod příčnou výztuhou. Pokud se hladina vody dotýká výztuhy je to OK - bubliny se hromadí pod výztuhou a spojují se do větší, která se pak posouvá k okraji výztuhy. Když se voda odpaří a hladina klesne a přestane se dotýkat výztuhy výrazně se zvýší hluk od praskajících bublinek.
Uživatelský avatar
mlukas
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 54
Registrován: 16 lis 2006, 18:42
Bydliště: Hodkovice nad Mohelkou
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Dušan » 17 říj 2007, 10:48

Já mám vzduchovací motorek napojený na spínač stejně jako světlo tak se mě na noc vypne, jinak bych asi taky nespal. :)
Dušan
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17 říj 2007, 10:19

moje zkušenost

Příspěvekod akvaristaZdonuceni » 13 lis 2007, 22:02

motorek mam v jine mistnosti a položeny na kousku vysokochlupem koberci hadice jde přes zed a největší kravál dělají praskající bublinky na hladině

ps motorek 801 nebo co sem zahodil a koupil v Bauhausu motorek na venkovní jezírka za 170kč dává 200l/h 3 roky zaruka a mam na něm 4 kameny a všecky perličkují firma Waterwerks WWT200 a byl nejmenší z 4 druhu vystavených v polici (kupoval jsem ho minulý týden v OV) v balení je 5m hadice zpětná klapka a vzduchový kamínek

Jo a ještě rybky mam jen mečovky a mřenku a ancitrus ale je sranda divat se jak z těch 4 bubl kamenu chodí bubliny z jednoho více kolmo z druheho po vapenci kde se zachytávají a pak kličkují nahoru z třetího po listech rostliny a čtvrtý jak už tu někdo psal upouští pod kamen a jak se nasbírá více bublinek tak to udělá blublubl a vyplave taková placatá divná pokaždé jina mame to vedle TV a kolikrát nevím co hrálo jak na to čumím akvárko mame asi 2 roky ale bubliny až ted dřiv mi řikali že to není třeba k tomu memu filtru ale je to hezčí
Uživatelský avatar
akvaristaZdonuceni
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 25 led 2007, 22:15

Re: odhlučnění vzduchovaciho motorku

Příspěvekod Milan C » 18 bře 2008, 20:14

Jenda píše:Nemáte někdo nějakej zaručenej a stoprocentní trik jak odhlučnit vzduchovací motorek? Nemůžu ho dát ani do vedlejší místnosti ani za okno a protože mám nádrž v obýváku, trošku mi ten rámus vadí... ::s26::
Přitom jsem si schválně koupil motorek od fy. Schego, všude o něm píšou, jak je extra tichý... :evil:

Ja som ho mal v skrinke, kde mám filter, zavesený na špagátiku a išiel potichu.
Uživatelský avatar
Milan C
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 22
Registrován: 02 bře 2008, 12:04
Bydliště: Ž-Trnava

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron