Fluval 204

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 05 kvě 2005, 09:05

To nakatenga:
to mám práve strach, aby ta nasátá voda do filtru někudy horem hned nebyla nasávána a neobcházela koąíčky.
Dneska jedu do Plzně tak se zkusím po jeľcích poptat. Jakou akvaristiku bys mi v Plzni doporučilať
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 05 kvě 2005, 10:58

to Shalibaba - no já si taky nemyslim, že by tam ti ježci šli jen tak nasypat místo tý přepážky, jistě tam má svůj význam a voda by fakt mohla zabloudit. Vymyslíme něco.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:19, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 05 kvě 2005, 11:03

V Plzni? V ulici Kardinála Berana je taková rohová akvaristika - leze se do ní po schodech dolů. Vždycky to tam mělo slušnou úroveň, ale já jsem tam byla někdy před rokem naposledy. Je to souběžná ulicie s Klatovskou třídou.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:25, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 06 kvě 2005, 11:04

Tak co, byl jsi v tý Plzni?
Víš co mně napadlo? Co ty ježky nahradit něčim takovým, jako jsou křížky mezi dlaždičky atp.? Různý patvary, aby se to moc nezamklo do sebe a voda mohla projít. Třeba ze sítě do oken proti mouchám spíchnout takový sáčky, aby se tvarově a velikostně nelišily od těch molitanů, nacpat to klikihákovitým plastem a mohlo by to zafungovat, co?
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:28, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 06 kvě 2005, 12:47

to nakatenga:
A kurna, to je napad, kdyz jsem rekonstruoval, tak mi zbylo velike mnozstvi nepouzitych mrizek!!! Uz jdu vymyslet, cim spichnu pytel o velikosti tech molitanu.
To by bylo aby nebylo ne?
V Plzni jsem bohuzel nebyl, neudelali mi technickou na aute a jsou tam nejake oslavy, tak jsem to nechtel pokouset.
V sobotu dopoledne planuji vylet, snad se tam nekde mezi lidmi proklestim.
Neboj dam vedet...
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 06 kvě 2005, 21:24

Jo dej, jsem zvědavá, jak si tam vedou.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:29, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 07 kvě 2005, 20:32

zde je vyrez z jedne diskuse na www.tlamovci.cz

Dotaz (popis filtru)

Ve filtru je bioakvacitni houba, molitanova houba, takove trubicky a hodne porovite kaminky.

Odpoved:
Tak ten molitan rychle vyhoď. Po krátké době se rozpadá a sám zamořuje vodu.
Ty různé pórovité kamínky bych také vyhodil, zabírají jenom místo ve filtru (kterého je tak zoufale málo), protože se zakrátko póry ucpou a voda kolem nich jenom protéká (nedají se vyčistit, propláchnout jako bioakvacit)
Tady si něco přečti o filtrech http://aviaservis.cz/soukrome/o_rybach_ ... ystemy.htm

a tady o zákalu http://aviaservis.cz/soukrome/o_rybach_ ... l_vody.htm



Takze fakt nevim, asi si misto toho molitanu necham uriznout hodne hruby biomolitan a proste ho tam nasoukam misto celeho supliku, jeste to poradne prohlednu, zda nekudy nebude utikat voda (i kdyz tu porad pisete, ze voda si najde nejlehci cestu, tak si myslim, ze ten molitan je k nicemu, protoze docela dost v tom supliku "faliruje", takze asi stejne vetsi cast vody tece mezi molitanem a filtrem).

Na jednom z nakresu v navodu je videt, kudy proteka voda a tece obema molitanama dolu, takze si myslim, ze za pokus to stoji.

Anebo pul biomolitanu a uplne nahoru do sitky na mouchy (dneska jsem ji videl u rodicu a bylo by to resitelne) dat prave ty krizky spolu s hadici :-))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 07 kvě 2005, 20:59

Shalibaba píše:Ve filtru je bioakvacitni houba, molitanova houba, takove trubicky a hodne porovite kaminky.

Odpoved:
Tak ten molitan rychle vyhoď. Po krátké době se rozpadá a sám zamořuje vodu

Rozpadá se akorát normální molitan (ten hnědý). Pravý polyuretanový biomolitan se ve vodě v žádném případě nerozpadá. Je přímo stavěn pro filtraci vody a ve vodě vydrží roky bez zjevné známky rozpadu. Sám ho mám v provozu několik let a je pořád stejný. Dokonce i barva.
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 19:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 07 kvě 2005, 21:23

Musim se přidat - ty originál molitany se opravdu rozpadají, ale je na každém, aby zvážil, jestli bude do filtru pořát cpát molitan co se mu pi praní rozpadá v uce a nechá si zanést filtr nebo jestli molitan vyhodí a vymění.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:31, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 15 kvě 2005, 11:41

Tak jsem zkusil pokusně vyhodit celý šuplík, a nechat tam na zkoušku jen volný prostor. Bohužel ten šuplík tam asi plní nějakou spec. funkci, protože bez něj měl filtr divný zvuk, jako by nasavál pouze vzduch a jednou za čas to trošku vyplivlo vody do akva.
Takže tudy asi cesta nevede.
Spíše asi nakonec vyhodím z toho šuplíku ty obyč molitany a dám tam ten nejhrubší Biomolitan co seženu (nastřihaný na úplně stejné proužky jako ten původní), aby se v něm zachytily pouze nevětší nečistosty a ostatní proudily do košíčků (snad se to pak už nebude tolik ucpávat).
Nebo máte někdo jiný (lepší) nápad?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků