Stránka 1 z 9

Fluval 204

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 08:25
od Grohic
Jaké náplně by ste doporucili do Fluvalu 204??

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 08:41
od Shalibaba
Ja zatim teprve experimentuji, tak tam mam: Na kraji puvodni 4 pasy molitanu (hodlam vymenit za bio molitan), a v kosickach mam od spoda nahoru: hruby biomolitan, keramiku, jemny bio molitan a uplne nejjemnejsi bio molitan.

Klido si rad necham poradit s lepsim napadem, (plastove figurky nemam).

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 17:05
od Grohic
a jak to prozatim bezi??

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 18:57
od Shalibaba
Nevim, zatim voda cirkuluje :-))
Fakt to snad ani nejde poznat, zda tam jsou nejake aktivni bakterie ci ne...
Mohl by nekdo vymyslet, jak vyhodit tu prvni cast a nahradit ji treba jednim velkym kusem biomolitanu - to si myslim, ze by to bylo super

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 19:15
od Martin Novák
No, jestli jsou přítomny nitrifikační bakterie poznáš velice snadno. Obsahuje-li voda vyšší množství dusitanů (NO2), tak filtr nepracuje dobře. Jsou-li na nule, vše je o.k. Zvýšené budou akorát dusičnany (NO3), což je další stupeň přeměny dusíkatých látek.
S tou úpravou filtru Ti možná poradí nakatenga... :?:

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 20:17
od Grohic
no, nakatenga mozna poradi. ale prozatim neradi, zatim tady kecam spis se shalibabou a nekdy se pridas ty

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 21:11
od Shalibaba
Vydrz, vydrz, nakatenga zatim nikdy nezklamala.
Co se tyka tech naplni, tak si myslim, ze je rozhodne blbost tam cpat to aktivni uhli (to je pry dobry na procisteni vody od ruznych pripadnych lecicich pripravku). Takze budto jak doporucovala dat tam ty jezky, anebo ruznou hrubost biomolitanu, jak to mam ja. Akorat, ze ten nejjemnejsi se hodne brzo zanese. Ale zase ho pouzivam namisto filtracni vaty (da se totiz dobre proprat).
Zatim mam vodu krasne kristalove cistou, akorat porad rostou zelene rasy, ale to se snad casem srovna.
Nez jsem tuto nadrz kompletne predelal kvuli tlamovcum, tak tam byl hodne husty rostlinny porost a rasa zadna. Takze doufam, ze az nove rostlinky poradne zakoreni a budou prosperovat, tak ze to vymizi.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 21:15
od Martin Novák
Shalibaba píše:...akorat porad rostou zelene rasy, ale to se snad casem srovna


Co já bych za to dal!!! :D Snažím se podpořit bujení zelené řasy jak jen to jde a nic. Ty děláš opak a také výsledek opačný. To je nefér... :lol:

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 21:24
od Shalibaba
To je vid?
Kdyz jsem svitil 2x30W spektrem 830, tak rostla hneda, ted jsem to vylepsil na: 1x30W 830 (3200K), 1x30W 860 (6000K) a 1x18W 860 (6000K). Hnedou rasu jsem totalne zlikvidoval, ale nastartoval jsem zelenou....
Cim svitite vy? (to uz se dostavame jinam, takze hledejte nove tema Cim svitite?)
Diky vsem

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2005, 22:25
od nakatenga
Ahojky, nejsem na Fluvaly expert, ale máme jich pár v chodu, takže trochu znám jejich záludnosti, ale moc je neřešim.
První problém Fluvalů nové řady jsu hadice - husí krky. Je třeba tak 2x do roka protáhnout je "kominickou" štětkou. Je to otázka cviku a několika minut.
Druhý problém jsou originál (i neoriginál) molitany ve svislé přepážce. Tudy totiž protéká voda jako první, podle mne naprosto nelogicky, a nečestoty, které s sebou nese, molitany docela rychle zanesou a postupně značně zbrzdí chod filtru.
Další problém - ikdyž to až takovej problém neni - je neustálé vnucování sáčku s aktivním uhlím do dolního košíčku. To je kravina, aktivní uhlí se ve většině případů používá opravdu jen k odbourávání zbytků léčiv z vody a doba působení by se dala spočítat snad jen na pár hodin.
Takže co? Aby filtr frčel jak má, melo by být pořadí filtračních médií takové, aby nejdříve uvázly hrubé nečistoty - doporučila bych filtrační ježky. Následovat by měla keramika, hrubší molitan a nakonec filtrační vata v mini košíku úplně nahoře.