Fluval 204

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 23 kvě 2005, 21:36

Budeš to muset vyzkoušet, protože už mně nic jiného, než přímá náhražka těch molitanů, prostě nenapadá. Teoreticky můžeš "trasu" toku vody filtrem odpozorovat podle usazení kalu na filtračních médiích.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:53, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 23 kvě 2005, 22:11

nakatenga píše:Budeš to muset vyzkoušet, protože už mně nic jiného, než přímá náhražka těch molitanů, prostě nenapadá. Teoreticky můžeš "trasu" toku vody filtrem odpozorovat podle usazení kalu na filtračních médiích.


Jasně, v neděli filtr otevřu, vyndám ježky a okouknu ten molitan, zda v něm něco je. Pokud ano, tak se pokusím pořídit nějaké fota, to by hergot bylo aby nebylo ne? Průtok zatím podezřele pořád stejný!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod nakatenga » 23 kvě 2005, 22:19

to Shalibaba - průtok podezřele pořád stejný? A to je dobře nebo špatně?
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:53, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 23 kvě 2005, 22:33

nakatenga píše:to Shalibaba - průtok podezřele pořád stejný? A to je dobře nebo špatně?


To právě nevím. Když tam byl origoš šuplík s molitanama, tak druhý den byl průtok tak na polovině toho když byl čistý.

Tak v neděli uvídíme.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 24 kvě 2005, 15:51

tak jsem dnes na akvanet.cz nasel v jedne stare diskusi toto:

2. Co je to menší úprava filtru Fluval 204?

Ad 2) Z první (vstupní) komory jsem vyhodil rámeček se 4 molitanovými destičkami a zcela ji vyplnil 2 kostkami bioakvacitu a na ně položil asi 2 cm "plátek" hustého molitanu

Takže nejsem jedinný,kdo se pokouší laborovat, on to uvádí docela s přesvědčením, že to funguje. Příspěvek je z roku 2002 - škoda, že tam nemá mailovou adresu.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 29 kvě 2005, 22:02

Uf, tak jsem se dneska dostal k tomu, abych ten Fluval rozebral a kouknul, co se v nem deje. Predem upozornuji za cely tyden se dle meho posouzeni nezmensil prutok.
Takze jezci vypadali ciste, ale kdyz jsem se na ne podival proti svetlu, tak uvnitr bylo nachytano docela dost hnedych necistot, ale presto pres ne dal muze proudit voda. Pod jezky v hrubem biomolitanu byly necistoty asi pouze jen 1cm po hornim okraji (vysvetluji si to tim, ze vetsinu prozatim pochytali ti jezci a az budou ucpani, tak pak necistoty budou proudit okolo nich a zachytavat se prave v tom molitanu.
Jinak v suplikach standard, na keramice hnede kousky zdrcnuteho kalu, a v jemnych molitanech hnedy sliz :)))
Takze se zda, ze to funguje.

Jeste akorat dotaz: Za jak dlouho se zacnou ve filtru tvorit prospesne bakterie?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 29 kvě 2005, 23:10

První kolonie bakterií se tvoří cca. po 14 - 30 dnech. Záleží na saturaci kyslíkem a výkyvech chemismu vody.
Naposledy upravil Martin Novák dne 19 črc 2005, 20:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 29 kvě 2005, 23:11

No tak hurá.
Naposledy upravil nakatenga dne 27 čer 2005, 11:55, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 30 kvě 2005, 12:36

Voda v nádrži stále stejná, jestli čistá nevím, ale je vidět na druhou stranu nádrže :D
Ne, dělám si srandu, fakt nepozoruji nějaký rozdíl. On taky žádný rozdíl být nemůže protože veškeré nečistoty prostě ty 3 druhy biomolitanů zachytí (pokud to tedy filtr nasaje - ještě pořád nemám doladěnou cirkulaci vody, takže se stává, že proud vody se nasávání vyhne a je strháván zpět vyústěním z filtru). Asi vyhodím vnitřní Atman, kterého používám jako okysličování a hrubou filtraci vody. Hlavně, že do něj nebudu muset každý týden zasahovat a ždímat a propírat.

P.S. navím, zda na tomto fóru, ale někde jsem četl, že ve filtrech asi bakterie žít nemohou, protože tam není kyslík. Já kdykoliv ten svůj filtr otevřu, tak mám uvnitř vždy min. 10 malých šneků jak si tam krásně vegetí (což si myslím, že bez vzduchu by to asi nešlo).
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Grohic » 30 kvě 2005, 13:30

No, podle me to ma vyhodu v tom, ze se to tak rychle nezanese.
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků