Fluval 204

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Shalibaba » 30 kvě 2005, 14:10

To Grohic.
Jestli jsem Tě pochopil dobře, tak jsi reagoval na ten vnitřní filtr? To je pravda, ten nasaje hodně nečistot a určitě se snadněji vyráchá malá houbička, než rozebírat celý filtr - hlavně po mém zásahu a nasypání ježků :)))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Grohic » 30 kvě 2005, 18:01

reagoval sem na vnejsi
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Shalibaba » 30 kvě 2005, 18:29

Ach so, máš taky pravdu, než se zanesou ti šneci a i ten hrubý molitan tak to asi fakt bude dlouho trvat - uvidíme, každý den pozoruji sílu výtlaku vody.... :-)))
(ale jak jsem psal, teď velkou část větších nečistot nasávám do vnitřního filtru, takže ten vnější snad vydrží dlouho a dlouho...!!! )
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Mauve » 31 kvě 2005, 13:31

Zhruba před měsícem jsem měnil štěrk a včera jsem prováděl pravidelné odkalení + výměnu vody. Jeden z mých filtrů je též fluval - 304 - a byl jsem hodně zvědavý, co pochytaly ty hrubé předfiltry - hlavně proto, že nový štěrk 0,6-1,2 mm do sebe nepustí detrit - ten totiž skoro všechen postupně díky koloběhu vody postupuje až k nasávání mých externích filtrů.
Měsíc je sice krátká doba, ale byl jsem mile překvapen, co jsem ve filtrech našel (nebo spíš nenašel).
Osobně bych nechal zásadní pokusy na tvůrcích(výrobcích) filtrů - alespoň ten pokus s výměnou šuplíku s předfiltry za ty ježky. Nemám proti těm ježkům nic, ale jestli v šuplících probíhá ta biologická filtrace, není myslím špatné nechat jako předfiltry ty hrubé biomolitany. Už jen proto, že při otevření a čištění vyndám jen předfiltr a properu ho - náplně v košících nechám být - abych neničil ty nitrif. bakterie.
Ty ježky bych spíš pasoval na kandidáty na biologickou filtraci - ale to hodně záleží na tom, jestli najde
canart ten článek o těch plastových vojáčcích :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 31 kvě 2005, 16:48

To Mauve:
možný dost, ale já jsem to při výběru filtru podcenil a na 250l akva jsem nakoupil pouze 204 :( Takže to bych musel každý týden do filtru zasahovat a ten šuplík vypírat. A proč by nemohla biologická filtrace probíhat i přímo na tom vstupu v těch ježcích?
Jak jsem psal, rozdíl mezi ježky a orig. molitanem je v tom, že ten originální molitan je během týdne potažen nečistoty (zbytky z rostlin a pod.) a prostě propustnost přes něj už není taková.
U toho ježka než se to všechno zanese bude nějakou dobu trvat, a pak nastupuje ještě pod tím hodně hrubý molitan, který se postupně také tímto drobným svinstvem naplňuje průběžně celý a ne jenom na povrchu.
To? můj názor, doufám, že to bude do budoucna funkční, zatím to mám pouze týden a kousek, takže zatím nevím, uvidíme tak za dalších 14 dní.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 29 lis 2005, 23:30

Přátelé, tady je pěkný článek o filtru Fluval 204
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 01 pro 2005, 13:22

Zajimave, podobne jsem ho upravil i ja (ja ho jeste vylepsil :) ), spise je zajimava myslenka, jak vykilit rasu - vyhodim z posledniho suplicku biomolitan a zkusim dat vatu.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Pecan » 23 říj 2008, 12:21

Shalibaba píše:Zajimave, podobne jsem ho upravil i ja (ja ho jeste vylepsil :) ), spise je zajimava myslenka, jak vykilit rasu - vyhodim z posledniho suplicku biomolitan a zkusim dat vatu.


Jak ti to fungovalo s tou vatou ?
Právě vymýšlím filtraci pro nové akva 500l a mám několik kombinací , ale nevím , kde si říct o radu. :( Založit nové téma?
3 druhy - supervýkonný jeden kanystrový s napojením sací trubky na biomolita , dle nápadu ...jako mechanický a zároveň biofiltr http://www.moje-akvarium.net/clanky-ucp ... o-kose.php nebo jeden externáí jako silný filtr mechanický a pak jeden externí skleněný biofiltr nebo třetí možnost 1-2silné vnitřní (mechanické) a jeden externí (skleněný nebo kanystrový...jako biofiltr).
Budu mít akva 500l rohové , přední stěna 130cm , pravá 90 a levá 70cm ...trochu atyp ale je to přesnmě na míru do obyváku do rohu.....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod Pecan » 23 říj 2008, 13:30

...ještě jsem zapomněl dodat , že chci maximum techniky dostat z akva ven a minimalisovat hlučnost provozu akva...všechno "externí" bych měl za zdí ve druhé místnosti (garáži) takže jenom krása...bez vrčení....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Příspěvekod LaciP » 01 říj 2009, 12:40

Nechcem zakladat nove vlakno tak pridam otazku sem i ked by sa to mohlo tykat hadam aj vsetkych vonkajsich fltrov. Mám fluval 305, 300 akva avsak umiestnenie filtru malo byt vedla akvária kde mám pripravné miesto. V návode som sa však dočítal že by v žiadnom prípade nemal byť filter umiestnený nad hladinu akvária. Filter samotný je tesne pod hladinou akva ale pripojenie hadic vychádza nad hladinu. Má niekto skúsenosti s takýmto umiestnením. Je pravda, že by sa dal filter umiestniť aj do skrinky pod akvárium (len tam by som musel manželke zrušiť poličku, ktorá tam je a vybrať všetky veci ktoré tam sú) vedľa akva nemám miesto na umiestnenie. Ak to nepôjde vedľa budem musieť nájsť nejaký trik na prehovorenie manželky :oops: ) a prerobiť skrinku pod akva. Vďaka za každú odpoveď a skúsenosti.
Uživatelský avatar
LaciP
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 18
Registrován: 25 lis 2008, 14:15
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků