MyFish - Databaza ryb

Podskupina článků pojednávající obecně o akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Lgaspo » 05 říj 2005, 13:07

Presne ako vravi Rostratus uz je to pred spadnutim
Este tam dotahujem nejake detaily a potom sa to spusti
Je to webova aplikacia a bude sucastou nasho portalu
Takze Mip vydrz a o chvilu to tu bude :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod MiP » 05 říj 2005, 13:13

Já vydržím, nikam nespěchám :) Už se těším, hlavně ji ale naplnit..
Uživatelský avatar
MiP
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05 říj 2005, 09:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lgaspo » 05 říj 2005, 13:20

MiP píše:Já vydržím, nikam nespěchám :) Už se těším, hlavně ji ale naplnit..


V podstate sme vymysleli system, ze sme medzi par ludi rozdelili rody jazier Malawi a Tanganika a tyto ludia maju na starosti koordinovat naplnanie databazy za svoje rody.
Ak nam chces pomoct, kludne sa mi ozvi na mail a ja Ti poslem manual ako databazu naplnat

Najvacsi problem je s fotkami. Je ich sice plny net, ale nechceme porusit autorske prava. Ak mas nejake pekne fotecky posli mi ich na mail. Objavia sa v databaze s Tvojim copyrightom :wink:
Naposledy upravil Lgaspo dne 05 říj 2005, 13:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 05 říj 2005, 13:28

MiP píše:Asi ten svůj web zabalím a bude.



No aktivní posila s tolika zkušenostmi je pro nejlepší web o afrických cichlidách darem z nebe. Tak MiPe vítej
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 05 říj 2005, 17:23

MiP píše:Já vydržím, nikam nespěchám :) Už se těším, hlavně ji ale naplnit..

Vítám Tě, MiPe! Tvůj web znám dobře a vím, že o africe víš dost. Jestli máš zájem se podílet na databázi, tak se k nám přidej. Jsi vítán! Tvé znalosti a i fotografie.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod MiP » 06 říj 2005, 08:03

Fotky klidne poskytnu, ty co mam na webu a nejake dalsi mam jeste nekde doma. Ja se dlouho rozmyslel, jestli sem psat nebo ne. Je to pro mne tak trochu svatokradez :lol: , ale uz nejak nemam energii delat na svych strankach.
Jeste k databazi: jak jsem pochopil, nekolik lidi si rozdeli rody, ty pak bude plnit fotkama, ke kterym ziska souhlas od autora. Takze to bude vlastne atlas ryb, chapu to dobre?
Uživatelský avatar
MiP
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05 říj 2005, 09:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Lgaspo » 06 říj 2005, 08:22

V podstate ano chapes to dobre :wink:
Je to take spojenie oboch myslienok
Kazdy uzivatel nasho portalu ak chova zaujimavu rybu nas moze oslovit (resp. konkretneho cloveka "plnica" zodpovedneho za dany rod) a ten sa postara aby ta rybka pribudla do databazy.
Ale zaroven plnici databazy budu do databazy dodavat aj ostatne druhy ryb. Cielom je aby si mohol navstevnik nasho portalu nie len precitat o druhoch co chova ale aby si mohol v nej najst aj pripadne dalsie druhy ktore by chcel chovat alebo aby nasiel info o druhoch ktore ho zaujimaju.
Ku kazdemu druhu bude moznost diskusie a vymeny nazorov na chov tohto druhu
Snazil som sa tam dodat max. moznosti vyhladavania. Napriklad sa bude moct zadat dotaz na databazu: najdi vsetky modre mbuny, ktore su mierne agresivne, a daju sa chovat v akva od 200 l
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod MiP » 06 říj 2005, 08:43

Ano, tak jsem si to skoro predstavoval, jen s tim rozdilem, ze by chované ryby mohli pridavat sami uzivatele (proto ta centralni databaze), budto pres web nebo pres nejakou aplikaci. Byla by zde moznost stahnout si aktualni seznam ryb, nebo jen rozdily oproti stavajici databazi. Chovatel by proste naklepal sve aktualni stavy a odeslal by je na server. Stejne tak by mohl posilat nove fotky svych ryb (je vyhoda, kdyz clovek vidi konretni ryby konretniho cloveka). Chce to co nejvic automatizovat, jedine tak je sance, ze tam prispeje co nejvice lidi. Touto cesto by bylo dobre se vydat, delat konkretni ryby konretnich lidi, ne obecne fotky ryb, ktere clovek nikdy neziska.
Uživatelský avatar
MiP
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 05 říj 2005, 09:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Martin Novák » 06 říj 2005, 08:56

MiP píše:Fotky klidne poskytnu, ty co mam na webu a nejake dalsi mam jeste nekde doma. Ja se dlouho rozmyslel, jestli sem psat nebo ne. Je to pro mne tak trochu svatokradez :lol: , ale uz nejak nemam energii delat na svych strankach.
Jeste k databazi: jak jsem pochopil, nekolik lidi si rozdeli rody, ty pak bude plnit fotkama, ke kterym ziska souhlas od autora. Takze to bude vlastne atlas ryb, chapu to dobre?

Ano, každý dostane přidělené rody, o kterých je nutné napsat vše potřebné (veškeré informace o chovu a odchovu) a také přidat nějaké fotografie (ideálně juvenila, samici, samce). Pak také ke každému druhu doplnit variace, jestliže je druh má. To je celá náplň práce. V Tvém případě rádi poskytneme i reklamu v databázi na Tvůj web + copyright a www na každé fotografii.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 06 říj 2005, 09:00

Mne osobne sa paci myslienka spojit jedno aj druhe. Keby tam boli len ryby ludi, ktore chovaju bola by ta databaza podla mna trochu mala. Ruku na srdce kolko druhov sa chova na Slovensku a v Cechach ?

Takze ludia tam budu mat moznost dostat svoje ryby ale zaroven tam budu aj ryby o ktorych mozno v zivote nepoculi, mozu sa dozvediet veci okolo ich chovu a nakoniec si ich zohnat a chovat ich. Takto sa k nam mozu dostat celkom nove a atraktivne druhy.

Ja osobne si myslim, ze pokial chceme mat tu databazu korektnu, nebolo by asi najlepsie dovolit vsetkym do nej priamo zadavat ryby. Nie kazdy je rovnako zrucny a duplicitam sa potom tazko vyhneme. Staci len prehodit pismenka v nazve a chyba je na svete. A navyse takto budu pod urcitou kontrolou aj fotky. Na kazdu fotku, ktoru ziskame pojde copyright s autorom fotky, resp. s webom odkial bola fotka ziskana. Takto sa snazime respektovat autorstvo.

Cize kazdy jeden uzivatel si bude moct prezriet vsetky ryby v databaze a ak tam tu svoju nenajde kontaktuje plnica a ryba sa doplni do databazy. Pre mnohych ludi bude tato cesta urcite jednoduchsia. O danej rybe je totizto do databazy potrebne zadat pomerne vela udajov!

Inak diky za ochotu poskytnut fotky.
Urcite sa ozvem ked to bude aktualne :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na O akvaristice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron