Rostliny versus malawijské cichlidy

Podskupina článků pojednávající obecně o akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod ax » 12 srp 2005, 01:52

Mam doma taky jedno rostlinkove akva (Amazonii), takze jsem k tlamovcum kytky vzdy daval (mam kde si vypestovat velke trsy) a rostou bez problemu (bezne i kvetou). Jen mam pocit, ze v tomhle mnozstvi se uz jejich krasa (ryb) straci. Proste se tlucou dve dominanty, kytky a ryby.
Na kytky jsou nejlepsi (tedy pokud ti jde o prirustky) zarivky denni bila 865, jejichz teplota je 6500K.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Shalibaba » 12 srp 2005, 08:27

Jo jo jo, vřele doporučuji 860-865. Relativně dobrá je i OSRAM Biolux 965, ale ta je zbytečně drahá.
Špatná není ani speciálka SUNGLO, ale ta je ze všech nejdražší, má zbytečně velkou spotřebu a nízkou svítivost.
Ještě se mi osvědčila kombinace 830 a 860, ale tak 830 hodně barví do žluta.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod jip » 12 srp 2005, 08:59

To Patrik: jak jsem psal v článku svítím 4x 36W Philips TL-D 865 (dílka zářivek 120 cm) a protože se chci pustit do stavby krytu akvária s osvětlením, chtěl bych to posílit 6-8 x 36W, aby šly líp i porosty dna. Ale to je zatím v plánu a závisí to na čase a hlavně najít vhodný (lehký, pevný a ne moc drahý) materiál na korpus krytu.
To ax: je to opravdu věc názoru - myslíš že krása a zbarvení ryb tady opravdu zaniká?
Přílohy
Malawi 2.jpg
Čekání na krmení - plné pohotovosti 1
Malawi 3.jpg
Čekání na krmení - plné pohotovosti 2
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod ax » 12 srp 2005, 09:58

Ale ja ti to nepomlouval. Ja jen rekl, ze mam radeji pozici nekde mezi extremy bez rostlin a dzungli. Jen abychom si vysvetlili pozice.
Jiste, kdy si udelam detail na hejno ryb, tak to okoli vastne ukryju, na techto fotkach neni videt skoro zadna kytka. Jelikoz takove akva mam doma taky, tak vim, jak to vypada v celku a co se da udelat s detailem. Ostatne fotky v clanku to potvrzuji.
Nevim, jak je ta nadrz velika (clanek to nepopisuje), ale tech zarivek je tam dost. Ja mam nad amazonii "jen" 4x36W a to mam hloubku (v akva terminologii vysku, [ja to prosne nezvladam rikat dnes jsme se potopili 30m vysoko], ta nas zajima nejvic) 80 cm. Kytky na dne rostou, pri vymene vody nebo jeji iontouprave mi kyslik z nich primo proudi, jak bezi fotosynteza, kvetou. Co je limitem v akva daleko vic je mnozstvi kytek pri hladine. Kdyz se hladina pokryje Vallisnerii a dalsima, tak kytky dole trpi. To je bezne stava max, do tydne, kdy mam hladinu pokrytou 2-3m dlouhymi listy a nastupuji nuzky.
V akva s tlamovci mam spoustu kytek, ale je jich tam preci jen tak polovina toho, co mam v amazonii.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Shalibaba » 12 srp 2005, 10:37

Je to krása, asi si udělám výlet do Pardubic. Koukám, že tam más také Aulonocary co? Jak se jim vede? Mě nějak padají :(
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod jip » 12 srp 2005, 11:46

To ax: Klídek, já jsem to tak ani nebral. To byl z mojí strany jen takový po?ouchlý "špílec". Akvárium mám 270 d x 65 š x 70 hloubka a je to cca 1100 litrů. S těmi rostlinami při hladině máš stoprocentní pravdu, totéž platí i u mě. Jak se tak na to dívám tak ty máš zřejmě asi tak dvojnásobek světla než já, takže ta moje úvaha o zvýšení na 6-8 x 36 je zřejmě správná.
To Shalibaba: jsi zván, stejně tak každý kdo bude mít cestu na Pardubicko, jen to potřebuji vědět dopředu, abych byl doma. Aulonocarám se docela daří, utěšeně rostou a zažil jsem s nimi jednu docela zvláštní příhodu, ale to by bylo už na docela jiný článek.
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 12 srp 2005, 11:50

to JIP: to budeš dávat všude 865 anebo budeš kombinovat? Mě se zdá, že mi to při 860 nějak všechno stagnuje a nechce růst.
Co to je za značku zářivek a její označení?
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod ax » 12 srp 2005, 12:27

Na tohle akva je 8x 36 akorat. Ja mam na macikovy 4x56 a 2x36 coz ve wattech je skoro to co ty planujes, ale podle me je dulezitejsi pokryti zdrojem nez jen watty.
To ze ti vse stagnuje nemusi byt jen problem svetla. Pro kytky (ostatne jako pro lecos dalsiho) plati Liebigův zákon minima (nedostatek jediného - limitujícího faktoru - způsobí omezení růstu rostliny)i kdyz nekdy s vyhradami.
Takze otazkou je, kolik tam mas svetla (rozmer akva a osvetleni), kolik CO2 (jak vzduchujes), jak moc ti proudi voda, prihnojis obcas kytky napr. PMDD?
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Patrik » 12 srp 2005, 12:57

To JIP: nevedel som aku teplotu ma svetlo z tich ziariviek ale ax to zu napisal. dik
Patrik
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2005, 22:54

Příspěvekod Shalibaba » 12 srp 2005, 13:45

to ax:
je to takové plivátko - cca. 100x40x50 (těch 35 je výška)
Dříve jsem svítil 1x30W (90cm) 830 (asi 3000K) a rostliny poměrně rostly dobře.
Pak jsem se ale dočetl, že je lepší větší teplota, tak jsem je vyměnil za 2x18W (60cm) 860 (asi 6000-6500K), ale zároveň jsem vyhodil vnitřní klasický biomolitanový filtr na vzduchovací motůrek a nasadil FLUVAL 204 (samo, že jsem asi skoro měsíc nechal běžet obojí, než se zaběhne ten FLuval).
Od té doby mám rostliny porostlé černou řasou, na listech hnědé skvrny, které se časem proděrávají a přírustky minimální. Je ale zase pravda, že jedna rostlinka, která vždy byla zelená je konečně červená (má hodně velké nároky na světlo). Plovoucí rostlinky nejsou.
Hnojím občas AKVAFLOREM, teď budu zkoušet od RATAJE "BRUTUS" :)
Vzduchování není, pouze aktivní čeření hladiny výstupem vody z filtru.
Objednal jsem PHILIPS TL-D 865 NG, tak uvidím.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

PředchozíDalší

Zpět na O akvaristice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník