Pomoc, asi KRUPIČKA!

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 22 kvě 2005, 11:32

Killer píše:Ještě sem se ptal jedný starší pani,co má akvária už dlouho a živí se tím a ta mi říkala že nejvíc trpí červený ryby a prostě ryby,který mají aspoň kousek těla červenej...

To nechápu. Nemyslím, že to má nějakou souvislost. Docela mě to pobavilo, protože zrovna včera jsem ve zprávách slyšel, že sportovní výhra je pravděpodobnější u týmu, který má červený dres. Prý to budí strach a soupeř není ve své kůži... :lol:

nakatenga píše:Shalibabo - hupsni do nějakého tématu o krmení, tam to probereme. Tady jsme v krupičce, tak ať se nám to moc nemíchá. Dik.

Díky za pozornost a starost! :lol:
Naposledy upravil Martin Novák dne 29 čer 2005, 11:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

shalibaba

Příspěvekod Killer » 22 kvě 2005, 18:36

myslel sem že na krupici trpí víc ne na to lečivo :wink: se mi to i potvrdilo,ale to mohla být náhoda
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Martin Novák

Příspěvekod Killer » 22 kvě 2005, 18:37

no zní to jako pitomost,ale tak jak mi řekla,tak se stalo,tak mam důvod jí zatim věřit,než mě něco přesvědčí o opaku :wink:
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Re: Martin Novák

Příspěvekod Shalibaba » 23 kvě 2005, 15:14

Killer píše:no zní to jako pitomost,ale tak jak mi řekla,tak se stalo,tak mam důvod jí zatim věřit,neľ mě něco přesvědčí o opaku :wink:

Něco pravdy na tom asi bude, protože, nejvíce zasaženy jsou právě ty tetry červené a krvavé a pak trošku ta tetra černá. Ale zase na druhou stranu, třeba takový Čichavec zakrslý ani stopa po krupičce (a ten je červený také). To samé červené platy (ty mi zdechly bez známky krupičky, ale to bude asi chovem, protože žádná z nich nevydrží déle jak půl roku). Připadá mi to, jako by byly křížené s mečovkama. (Tvarem těla se jim hodně podobají, ale samec nemá "meč" a jsou různě zbarvené (červený ocas, pruh těla světle žlutý, pak pruh zelený a třeba červená hlava - ty pruhy myslím svislé :( ))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Shalibaba » 23 kvě 2005, 19:36

Hlásím krupičku na ústupu!!! Alespoň doufám, protoľe třeba ta Tetra černá z té první fotky už na soubě nemá ani jednu bílou tečku.
Kdy mohu vrátit zpět filtraci?
Přes noc molitan i filtr ležel v Domestosu, pak molitan proprán a ješte vhozen do pračky na vymáchání a vyždímání. Jak dlouho Domestos účinkuje? Abych pro změnu rybičky neotrávil Domestosem? Savo jsem bohužel doma nenašel (to se prý po čase samo odbourává).
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

shalibaba

Příspěvekod Killer » 23 kvě 2005, 20:35

no to ti asi neporadim,já sem to po vychcípání nechal 14 dnů ladem s filtrací,tak to vzdechlo,už tam sou na zkoušku od soboty ryby,ještě je tam tak 3 tejdny necham a když nebudou jevit žádnou krupici,tak tam dam to co jsem tam měl předtím...Jinak když jsem něco od nemoc desinfikoval,tak vždy nejprve v hypermanganu a pak jsem to opláchl teplou vodou a nikdy sem nic dalšího nenakazil :wink:
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 23 kvě 2005, 21:24

Teda , nějak nechápu, proč se většina tak zarytě drží toho, že se musí během léčení vypnout filtr?!
Jenom bych omezila jeho výkon, aby oslabené ryby nepřicházely o poslední zbytky sil plácáním se v proudu vody, ale rozhodně bych ho nevypínala. Jsem přesvědčená, že to není ku prospěchu věci předevšim proto, že se v nádrži náhle začnou hromadit odpadní látky a to nemocným rybám jistě nepřidá.
Osobně bych vždycky filtr zaléčila spolu s celou nádrží.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 02:23, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 23 kvě 2005, 21:32

konečně první akvarista tady, který pochopil, že vypínání filtrů, přidávání vzduchování, zvedaní teploty a podobně je naprostá hovadina a nesmysl.
TO Nakatenga: máš naprostou pravdu a jen tak dál :D
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 12:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 23 kvě 2005, 21:40

Vim, že akvaristický příručky a rady na lahvičkách říkají opak, ale podle mého nejlepšího vědomí a svědomí a selskýho rozumu je vypínání, odstavování a desinfekce filtru zbytečné.
Naposledy upravil nakatenga dne 18 čer 2005, 02:26, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 23 kvě 2005, 21:45

Není za co, vždy? máš naprostou pravdu. Kam se na tebe hrabe kde jaký profík :D
Naposledy upravil Radim Zídek dne 18 čer 2005, 12:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků