mrtva demasonka

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

mrtva demasonka

Příspěvekod Joshkiller » 29 bře 2006, 22:47

ahoj vcera jsem pozoroval demasonku ktera byla uplne nahore v rohu schovana a kdyz otevru kryt vsechny ryby utecou ale tahle nic tak jsem splouchnul do vody a zas nic a nechala se i pohladit no a rano jsem ji nenasel a kdyz jsem prisel ze skoly byla uz mrtva jine divne rysy na sobe nemela myslite ze to je nejaka nemoc nebo proste ji jen ostatni ryby uhnali? diky
Joshkiller
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 4
Registrován: 15 úno 2006, 21:48

Příspěvekod Martin Novák » 29 bře 2006, 23:47

Jestliže na sobě neměla jedinou známku útoku (drápance, kousance), tak jí ostatní ryby asi netýraly. Těžko určit příčinu smrti, ale rozhodně doporučuji sledovat ostatní, jestli se u nich nevyvíjí podobné příznaky. Můžeš preventivně trochu přisolit.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

ppppoooommmoooocccccc pppprrroooooosssssiiiiiiimmmmm

Příspěvekod Joshkiller » 30 bře 2006, 22:19

vcera demasonka dneska yellownka umreli zadny znamky potrhani ani nijaky nezvyli jevy na tele co mam delat pomuze vymena vody?????????????????????????????????????????? hnojil jsem PMDD nemuze to bejt tim??? pomoc jsem zoufalej
Joshkiller
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 4
Registrován: 15 úno 2006, 21:48

Příspěvekod mikro » 30 bře 2006, 23:49

vymenit vodu a zkusit zmerit PH. maji stejnou barvu? nejsou vybledle?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod balmar » 31 bře 2006, 07:46

Pmdd hnojim aj ja a nemam ziadny problem.
Uživatelský avatar
balmar
přispívatel
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 2
Registrován: 18 říj 2005, 23:41
Bydliště: Rim.Sobota

Příspěvekod Mauve » 31 bře 2006, 07:58

Určitě bych se být tebou zaměřil nejdřív na to, aby byly spokojené ty ryby a rostliny bych nechal na potom.
Podle mne se nejedná o žádnou nemoc, ale o špatné provozování malawi akvaria.
Většina zkušenějších akvaristů už pozná, kdy se začínají malawky cítit hůř (přidechují), v tom okamžiku to signalizuje zvýšené množství odpadních látek = dušení ryb, problém s bio rovnováhou. Málokdo také rád slyší, že neumí ryby správně nakrmit, většina akvaristů má lichou obavu, že když rybám řádně nenandá, že uhynou hladem. I to často vede k problémům.

Místo dávání PMDD bych si zatím koupil testery na NO2, NO3 a pravidelně měnil vodu (zpočátku klidně 1x týdně). ph by mělo být relativně v pohodě, v Pardubicích jsme lehce nad 7. Trochou jedlé sody k zvýšení ph nic nepokazíš, klidně trochu dej, ale tam chyba nebude.

No a ta láva.......... :3: - pod ní se určitě drží dost detritu, jestli s nimi týdně nehýbeš a neodsáváš pod nimi detrit, je to časovná nálož.

Jinak - ještě si opět neodpustím, začít s afrikou tím, že si do cca 200 litrů skoro každý pořídí ryby, které potřebují alespoň jednou tak velké akva (demasoni, hongi.........) je podle mně chyba. To je můj názor.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Joshkiller » 01 dub 2006, 00:34

no tak jsem kompletne vycistil cele akva a snad to ty mrsky moje prezijou zati 1 demasoni 2 yellownky a jeden zlatej ancistrus
Joshkiller
uživatel webu
 
Příspěvky: 74
Obrázky: 4
Registrován: 15 úno 2006, 21:48


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron