BIG problém - náhlá smrt

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak staré máte své ryby?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Mauve » 31 kvě 2005, 12:57

Ahoj Martine,

jdu se též přidat s mou zkušeností. Občas mi také zemře rybka, která
nemá žádné problémy, žádné viditelné parazity, nic. Prostě přijdu k akvárku, leknu se, zda mě nepostihla nějaká kalamita, rybu prohlédnu, nic nenajdu a pak třeba 3-4 měsíce nic. Snad by se mohli přidat i ostatní
se svou zkušeností. Není to asi zas tak vyjímečné.

Mimo jiné - doufal jsem, že to zde bude vypadat trochu jinak - podle jednotlivých přístupů na web sem spousta lidí koukne a spěchá asi na jiný, další web. Vzhledem k tomu, že se mi tento web jeví celkem pohodový, přimlouvám se u zdejších, hlavně zkušených cichlidářů, aby si občas sedli a napsali pár rad, zkušeností, postřehů. Řekl bych, že spolu s www.tropheus.cz je tento web nejlepší, co se týká afrických cichlid.
A že by měl být podporován všemi registrovanými :?:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

náhlá smrt

Příspěvekod Killer » 31 kvě 2005, 14:08

No mě taky uhynula rybka...samec m.aurutus :( .Včera se sice schovával,ale jinak se mu dařilo dobře a myslim si že jedna samice je plná...přitom sem měřil teplotu a mam tam 27°C.Dneska sem ho viděl už totálně zdevastovaného na hladině,takže sem ani nic nevypozoroval
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Lgaspo » 31 kvě 2005, 14:26

Hoci je to mimo tuto temu, reagujem na prispevok od Mauveho.

Tiez povazujem toto forum a tento web vobec za velmi vydareny a asi jeden z naj o africkych cichlidach. Za pomerne kratku dobu jeho existencie dosiahol velmi dobru uroven, ktoru si dufam aj udrzi a ktora nasledne potom aj pritiahne viac skusenych cichlidarov. Je na nas a na adminoch tohto vebu aby ho ustrazili a udrzali v nabehnutom trende a vyhli sa chybam, ktore mozno vydiet na inych forach, kde sa ludia navzajom urazaju.

Suhlasim s Mauvem, ze ak tento web chceme este viac zatraktivnit je potrebne viac pisat a publikovat. Takze ludkovia nebojte sa napisat clanocek o tom ako ste si nieco zmajstrovali, nebojte sa opytat ak mate hocaky problem, nebojte sa opisat vasu skusenost, nebojte sa uverejnit fotecky svojho akva. Uz dnes je na fore dost skusenych chovatelov, ktori urcite radi poradia.

Ja osobne uz pracujem na dalsom clanku o tom ako som si zmajstroval vnutorny obeh vody v akva (americania to nazyvaju UGJ - Under gravel jets), ktory by mal zabranit usadzovaniu kalu na dne a vytvaraniu mrtvych ciernych zon v piesku a pod dekoraciou. :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 31 kvě 2005, 14:38

Díky Lubo za podporu, tvoje básnické střevo je daleko lepší, než to moje :D

Napsals to výborně.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Shalibaba » 31 kvě 2005, 16:40

Mauve píše:... přimlouvám se u zdejších, hlavně zkušených cichlidářů, aby si občas sedli a napsali pár rad, zkušeností, postřehů. Řekl bych, že spolu s www.tropheus.cz je tento web nejlepší, co se týká afrických cichlid.
A že by měl být podporován všemi registrovanými :?:


Já ještě nejsem moc zkušený cichlidář, takže můžu přispět akorát s postřehem ohledně třeba čichavců. Mám tu samou zkušenost, přes den krásně plave a večer je tuhej (fakt jako by to byl infarkt), vždycky tak jednou za pár měsíců takhle z ničeho nic nějaký odjede. Naposledy to byl ancistrus a to jsem dokonce viděl, jak krásně plaval (sháněl se po dně po nějaké dobrotě a najednou ztuhnul a hotovo).
Ostatní rybky úplně v pohodě, takže dodnes nevím, co se to děje.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 31 kvě 2005, 19:16

Přátelé, díky za podporu a kladné věty, které jste napsali. :P
Díky za všechny rady. Dnes jsem žadné úmrtí nezaznamenal. Hurá! Snad to tak i vydrží.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 31 kvě 2005, 22:00

Martine, pořád doufám, že to byla pouze náhoda, že některé rybky se dožijí kratšího věku než jiný. Nemohli být třeba nějak stresované? Někde jsem o tom četl, že třeba časté zásahy do akva, otřesy apod. rybky dovedou pěkně deprimovat.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 31 kvě 2005, 22:01

Tesim sa s Tebou a drzim vsetkym tvojim rybkam palce :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 01 čer 2005, 12:51

K Martinovmu problemu: vyssia teplota nemusi posobit ako priamy faktor umrtia, ale ako faktor skracujuci dlzku zivota ryb. Mozno by to mohol byt jeden z dovodov nahleho umrtia ryb. Je to vsak len moj nicim nepodlozeny dohad ;)

K foru: suhlasim s nazormi, ze treba byt aktivny, ale niekedy nie je cas na vsetko. Chcem tym len povedat, ze ak niekto na dlhsie z fora vypadne, nemusi to hned znamenat, ze tu skoncil. Ja niekedy len zbezne pozriem prispevky a nemam casu zareagovat. No a pri dalsej navsteve si uz nepamatam, na ktory prispevok som chcel reagovat :)
Myslim, ze cez leto tu bude dost mrtvo, lebo vacsina ludi bude asi na dovolenkach.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Mauve » 01 čer 2005, 13:04

No Roberte, zrovna na tebe to nebylo :)
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron