Co je to zachorobu ??? spěchá

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod xrewq » 21 črc 2006, 21:44

Šak sem do něj nešel. Čekám co se bude dít a eSHa2000 sem nesehnal :( si ji budu muset obědnat ve zveráčích maj jen obyč věci a tyto kvalitní přípravky nemaj, že to prej neudaj, že lidi chtšj co nejlevnější. A sůl jsem již přidal včera. Dnes se ny nikoum seště choroba neprojevila tak snad to byl pouze jeden oslabeny jedinec u ktereho propukla.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod memeo » 22 črc 2006, 08:30

xrewq píše:Tho se taky bojim tu mám přípravek proti plísním od tetramedica a nevím jestli ho tam dát jako 5 dní vyplej filtr a jen vzduchovat se mě zdá až moc ne ? dyt v tom filtru všechno hebne pokud teda přežije něco v akvu


Filtr na takovou dobu NIKDY nevypínej !!!!!!!!!!!!!
Zničili by se ti nitrifikační bakterie,a to by byla asi pro akvarium pohroma.:(
Já jsem jednou použil taky chemii,ale filtr jsem nechal běžet na nejmenší průtok.Stejně to ale ryby nepřežili.:(

...........jo to je holt příroda.........
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod MilaKH » 22 črc 2006, 09:20

Přesně to o čem mluvím já.Nejlepší je léčit vše přírodní cestou-sůl.S chemikáliemi mám také své špatné zkušenosti.Myslím že rybám ještě spíše uškodí než aby je vyléčili.Prostě je to svinstvo a jsou v tom hrozně silné desinfekční látky.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod memeo » 22 črc 2006, 09:39

Přesně tak.Nejdříve zkusit vše co je možné "přírodní" cestou,a potom teprve chemii.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Danouš » 22 črc 2006, 16:54

Filtr na takovou dobu NIKDY nevypínej !!!!!!!!!!!!!
Zničili by se ti nitrifikační bakterie,a to by byla asi pro akvarium pohroma.
Já jsem jednou použil taky chemii,ale filtr jsem nechal běžet na nejmenší průtok.Stejně to ale ryby nepřežili.


Vnější filtr se dá odstavit od akvária aniž by ti v něm pomřely bakterie. Stačí přece kus hadice a čerpat vodu z konce filtru místo do akvária na předek filtru. Udělat ve filtru uzavřený oběh bez vody z akvária.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod memeo » 23 črc 2006, 12:58

Danouš píše:
Filtr na takovou dobu NIKDY nevypínej !!!!!!!!!!!!!
Zničili by se ti nitrifikační bakterie,a to by byla asi pro akvarium pohroma.
Já jsem jednou použil taky chemii,ale filtr jsem nechal běžet na nejmenší průtok.Stejně to ale ryby nepřežili.


Vnější filtr se dá odstavit od akvária aniž by ti v něm pomřely bakterie. Stačí přece kus hadice a čerpat vodu z konce filtru místo do akvária na předek filtru. Udělat ve filtru uzavřený oběh bez vody z akvária.


Tak to klobouk dolů.To by mě nenapadlo.
Danouši , dobrej tip.;)
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod xrewq » 23 črc 2006, 13:28

Tak D+3 a zatím žádne propuknutí choroby na jiné rybce, tak snad to bude vše ok. Jediné co jsem udělal, tak jsem přidal o trochu více soli nežli obvykle.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod MATY » 11 srp 2006, 18:11

myslim že nejlepší je jemným štětečkem řasu narušit a pak dát rybu do solné lázně. nejlépe je to popsáno v knize Halančíci od pana Kadlece..
Uživatelský avatar
MATY
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2006, 16:41
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvekod xrewq » 18 zář 2006, 10:45

Tak už to chytil další :((( Dal jsem tedy přípravek ESHA 2000 a čekám co se bude dít. NA příbalovém letáku sem se dozvěděl že fitr má být puštěn a poku mám pouze militan tak se nic neděje, pokud jsem to špatně nepochopil. Chtel bych se zeptat někoho kdo s tímto přípravkem má zkušenosti, pokud přípravek do tří dnů ryby nevyléčí mám pokračovat v dávkování jaké je na letáku 1.den 25kapek/litr, 2.den 12/litr , 3.den 12/litr a další dny .... ????
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod mikro » 18 zář 2006, 13:14

jink to davkovani je na 100L ;-) abys nevykapal vse hned na prvni davku :-)
Ja sem s tim lecil plisen, krupicku a takove bezne nemoci. Esha vzdy zabrala, a zadne umrti nebylo, narozdil od sery, ancistrusi po costapuru umirali jak na fronte :-(
Ja sem davkoval po 3 dny a cekal tyden, pak vymenil vodu.
Pokud nejedes pres uhlik, nech filtr bezet. Stejne pokud je nejaky zarodek v akva, musel by si vydezinfikovat cely filtr=znicit bakterie vetsinou......
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků