Co je to zachorobu ??? spěchá

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod xrewq » 20 zář 2006, 10:07

Tak dnes ráno jsem našel napadeného Neolamprologuse mrtvého. Vydržel jako ostatní dva dny a konec. :( NEvím co to je za chorobu, ale při 28 stupnové vodě, přidané dosti soli a přípravku ESHA 2000 se rozrůstá jak kdyby jsem neudál žádné opatření . Nemá někdo radu jak této chrobě přecházet ????? Ostatní vypadají zdravě ale předtim to bylo také tak měsíc nic najednou začne bejt pouze jedna rybka apatická, plave u hldiny což není normální, začnu hned léčit ale stejně na ní do druhého dne vyroste plíseň a třetí den umírá. :(
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Márty » 20 zář 2006, 14:17

Ahoj, nemam s tim prakticke zkusenosti, ale nasel jsem nejake info na webu. Vypada to na chomac plisne Saprolegnia a v tom pripade jsme nasel toto:

"Léčí se pomocí trypaflavinu (dlouhodobá koupel ) a malachitové zeleně. Solné lázně nejsou účinné. Plísně mohou být průvodním jevem bakteriální infekce, proto je třeba nejdříve léčit bakteriózu." (zdroj: http://www.akvarium.cz/modules.php?name ... page&pid=4)

Jinak co jsem koukal po pripravcich, tak ja bych zkusil Sera omnipur.

Drzim palce, at to zastavis.
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Příspěvekod xrewq » 20 zář 2006, 16:14

Tak sme is o ni našel rosálý článek http://www.aquar.cz/saprolegnioza.html a je to ono. Jen nechápu proč nezabírá ta ESHA 2000 podle mého také obsahuje malachitovou zelen protože se voda ihned barví do zelena, ale složení jsem na letáku nenašel. A smuté je že se projevuje u neolamprologu stejne ryvhle jako u ryb rodu Fundulus co tam o nich píšou. A teké že se toho nikdy nazbavím že je tato plísen všude :(((
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod xrewq » 20 zář 2006, 16:29

tak sem ted pročítal návod a prípravek ESHA 2000 je doporučen proti těmto plísním. Jediné co jsem zřejmě podcenil je že jsem měl jedince dát do karantény a dávkovat mu dvojnásobné dávky jak to uvádějí na příbalovém letáku. Ale itak je průběh této choroby u mých Neolamprologů dosti rychlý.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod MilaKH » 20 zář 2006, 19:22

Teda já tě vážně lituju...Co tě to postihlo za šmejda... :21: Doufám že se toho brzy zbavíš a rybky budou konečně OK...Bez všech těch chemikálíí na léčení..Držim všechny palce :|
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod mikro » 21 zář 2006, 09:35

xrevg, hlavne ze vis co to je. Mozna bych dal rybyk do karanteny a cele akvarko vydezinfikova. Jinak se toho asi nezbavis :-(( l
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod xrewq » 21 zář 2006, 12:34

a dá se toho zbavit ??? Jestli jsem to správně pochopil tak je to v každé vodě. Ale jen záleží na podmínkách jestli se choroba projeví nebo ne.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Márty » 21 zář 2006, 13:51

Ja to pochopil tak, že spóry těch plísní jsou vesměs v každý vodě. Startovacím impulzem mohou být buď špatné podmínky v akva (kyslík, filtrace ...) nebo třeba taky nějaké bakteriální onemocnění a snad i paraziti.

Pokud se nepletu, tak jsi před časem zmiňoval, že máš v akva nějaké šutry přímo z řeky a nedezinfikoval jsi je. Možná že právě z toho pramení tvoje současné problémy.

Je mi jasný, že to nebude sranda, ale asi bych dal na radu Mikra.
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fuljer Imro » 21 zář 2006, 16:33

Ja sa teda moc chorobam nerozumiem ja ich musim nutne / neludsky a nehumnne / potierat usmrtenim, ked uz nito pomoci.
Ci by to neboly zhluky vnutornych parazitov / mozno Hexamita / ktore sa dostavaju na povrch v malych chumacikoch.
Asi je to hlupost ale skusil by som aj Entizol Metronidazol 250mg / 1tab na 30l. vody.
A ked mi uz nic nepomaha viem ze kvalitny filter pomoze na vsetko.
Imro
Fuljer Imro
uživatel webu
 
Příspěvky: 89
Obrázky: 1
Registrován: 28 srp 2006, 08:42
Bydliště: SLOVENSKO - Bytca

Příspěvekod xrewq » 21 zář 2006, 19:26

Ta výměna a dezinfekce je nářez no :( NEjhorší že nemám ryby kam dát na dva týdny když jich je tolik. Protože pokud dezinfekce tak celeho akva i s filtrem. Počkám ještě jestli se bude něco dít, ted jsem si obědnal výkonější čerpadlo k filtru protože jsem zjistil že jak jsem zapojil UV stelirizer, tak dává pouze 300l/hod což je dost málo na 700l akvo. A choroba se zatím u dalších kusů neprojvuje, ale pokud se u některého projeví, tak ta sterilizce akva bude zřejmě opravdu na místě, ale fakt se mě do ní nechce. :( Nejvíce se obávám úhynu ryb z důsledku přemistování, jiná voda atd
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků