Krupice

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Killer » 26 čer 2005, 21:08

potěr žije taky,ale několik jedinců celkem mladých mečovek a 1 samice od pavýho oka sou furt tečkovaný. To paví oko mělo pár teček jako první,tak sem další den koupil léčivo a od tý doby kapu a furt nic :(
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 27 čer 2005, 12:59

6.den a stále stejný ryby maj tečky
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Shalibaba » 27 čer 2005, 18:27

Moje Tetry měli tečky asi dva týdny, léčil jsem dle návodu 4 dny (od soboty do úterý včetně) a pak v sobotu ještě jedno kolo.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod mikro » 16 led 2006, 19:32

Mame stejne tema tak to pisnu sem.
Krupicka je zrejme u me s tlamovcema :-((( Dneska odpoledne koukam na ancistruse jak cuca sklo a koukam kolem rpisavky ma asi skoro 1mm bile cepicky :-(( takze sem hned aplikoval Sera Costapur 2ml je to o trosku mensi davka bojim se. Nejvice me stve ze zrovna se pokousim odchovat mrnata, je videt kdyz obcas samicka otevre tlamku jikry jsou vcelku velke rekl bych skoro 2mm.
Takze se bojim abych lecivem nejak neublizil :-((( moc by me to mrzelo.... :-(
Takze uskodi, neuskodi?
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod memeo » 17 led 2006, 12:13

Krupice je snad jedno z nejhorších prevítů,které se mohou dostat do akvaria.Jednou jsem jí taky od někud přitách,ale přišel jsem "jen" o tři rybky.Ale toho času co jsem strávil u akvaria pozorováním se vyplatilo.Doufám,že už jí ryby nikdy nechytnou,a vám přeji to samé.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod morfeus » 07 úno 2006, 23:11

Killer píše:no tak zatim žádná nechcípla,ale sem zvědavej jak dopadnou ancistrusy...
CAU KILLERE JSEM TAKY Z MOSTU MAM PROBLEM Z VODOU PORAD TO NEMUZU VYCHYTAT MAM AKVA 200L MALAVI PREVAZNE PSEUDOTROPHEUSI A ANCISTRUSI.TED NAVIC JSEM ZJISTIL KRUPICKU JE TOHO DOST NAPADENYHO, RYBY SE PORAD OTIRAJI A KLEPOU MOZNA HODNE DUSICNANU.PORAD, NEBO BYCH SE RAD PODELIL O TVY RADY A ZKUSENOSTI.e-mail jhunak@centrum.cz pokud je vas vic BUDU JEN RAD. :cry:
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 13 úno 2006, 22:11

čau Jirko.Na mail si mi poslal špatný tel.číslo,zvedla to nějaká pani z Karlovarska.Co se týče krupice,tak se mi zase vrátila do akvárka s j.amerikou :( Mam jí tam už od pátku a dnes sem našel první chcíplou skaláru,ale ta neměla krupici,nevim proč zadřela.Jinak tu krupoici má jen jedno paví očko a všechny tetry,jiný ryby ji nemají.přidal sem zase jednu polívkouvou lžíci na 50 l a zvýšil teplotu na 29
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 13 úno 2006, 22:14

TO Morfeus,zkus odkalit dno, vyprat filtr a vyměnit 1/3 vody,pak tam dej tu sůl a teplotu jako já...U mě tlamovci nikdy neměli krupici zatim a doufam že mít nebudou
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod morfeus » 13 úno 2006, 22:59

Killer píše:TO Morfeus,zkus odkalit dno, vyprat filtr a vyměnit 1/3 vody,pak tam dej tu sůl a teplotu jako já...U mě tlamovci nikdy neměli krupici zatim a doufam že mít nebudou
vymenil jsem 80l vody krupice je pomalu pryc ale problem mam s dusikem porad tam je a kdyz budu porad menit vodu tak se to nikdy nezabehne.dno nemam zadny s krupici jsem zrusil pisek budu davat novej vcetne pozadi a externiho filtru od GASPRA vypada dobre snad bude makat ale nevim kde sehnat filtry-metraz TM 10-20 a 30 narezat nejdou a jsou dost maly a drahy kupuju je na Skupovce zn.atman.cus zase napis.724778608
Uživatelský avatar
morfeus
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Registrován: 18 led 2006, 22:06
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 13 úno 2006, 23:16

mrkni sem http://www.eurofoam-tp.cz/tp_5.php já jsem od nich filtren kupoval...nařežou ti ho podle tvého přání ;)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron