plne bricho prazdne bricho

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

plne bricho prazdne bricho

Příspěvekod mklimes » 02 úno 2008, 18:43

Zdravim, doufam, ze neurazim zacatecnickou otazkou.

Do dobre zabehleho akvarka (vice nez dva mesice, cast vody a akvacit ze stavajiciho, postupne s gupkama a Ancistrusaky) jsem po castecne vymene vody vysadil skupinu Melanochromis Interuptus, velikost od 3 do 6 cm, par samcu je uz vybarvenych, zbytek juvenilove, i kdyz tmavnout jich zacina docela dost, je to jednodruhovka, celkem 38 ryb, mozna budu mit problem, ale zatim se nervou.

Voda ma parametry v norme.

Ryby byly od velkododavatele (jinde jsem nesehnal), v saccich mely dost spinavou vodu (vykaly), ale jinak vypadaly po vysazeni v pohode. Krmim smesi SAk Green, Sak energy a SAK vlocky se Spirulinou, ryby zerou ochotne a rady.

Asi dve ryby jsou napadne pohuble a maji jakoby vetsi oci, i kdyz nijak vyrazne. tesne za brichem se zuzuji v bocnim i hornim profilu, zboku vypadaji skoro jako prohnute.. Nejsou tak zive jako ostatni ryby, ale uplne apaticke taky ne, normalne plavou. Pri krmeni se sice nezenou mezi prvnimi, ale par vlocek z hladiny si daji, nezerou teda s chuti a rychle jako ostatni, ale obcas neco sezerou.. stav vypada porad stejne..

Jina ryba ma zase bricho nafoukle, to zacalo az pozdeji, ale nevypada dobre, za hlavou se v obou profilech prudce rozsiruje, oci ma taky vetsi, normalne plave ale je pomalejsi, nezere vubec.

Jeste jina ryba obcas miva u konecniku dost dlouhe (asi tak 1.5-2 krat delsi nez je sama) *cenzura* (s odpoustenim), ktere vypada dost tvrde (nevlaje a nechce upadnout). Ta se chova normalne, po par dnech se jej zbavi a je zase OK, jen se ptam jestli nekrmim moc nebo spatne.. krmeni jsem jim daval 2-3 denne v malych davkach, za cca 20 sekund sezerou granule. co padaj ke dnu a za dalcich cca 50 sekund vlocky, co zustanou na hladine, pripadalo mi lepsi krmit casteji a mene, nez to nechat spadnout na dno..

Vetsina ryb vypada dost v pohode, jsou cile, plavou, zerou, neboji se, kdyz prijdu k akva, hned priplavou, ty "nemocne" jsou podle me taky docela vpohode (neschovavaji se, nelapou po dechu, plavou normalne, ale pomaleji).

Muzete poradit, jestli mam nejak lecit, nebo pockat, co to udela, nebo rychle odlovit (jestli to je nakazlive?)

V obecnych seznamech priznaku jsem nasel rybi tuberkulozu (hubene) a vodnatelnost (tlusta), ale nejsem si jisty, jestli je to opravdu ono.

Diky za radu, mam rozbitou zrcadlovku a kompaktem se mi to nedari poradne nafotit, ale pokusim se a pridam foto
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

POsilam fotky

Příspěvekod mklimes » 04 úno 2008, 14:37

Tady jsou nejaka fota te "nafoukle ryby", prosim pomozte a reknete mi, co s tim.. diky
Přílohy
tlusta 2.jpg
tlusta 2.jpg (67.16 KiB) Zobrazeno 3554 krát
tlusta5.jpg
tlusta5.jpg (58.94 KiB) Zobrazeno 3554 krát
tlusta4.jpg
tlusta4.jpg (51.37 KiB) Zobrazeno 3554 krát
tlusta3.jpg
tlusta3.jpg (55.9 KiB) Zobrazeno 3554 krát
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

A tady je foto te vychrtle modelky..

Příspěvekod mklimes » 04 úno 2008, 14:41

Ty dve "hubene" mi pripadaji relativne v pohode, plavou s ostatnimi, prijimaji potravu..

Ta "tlusta" je na tom hure, drzi se na miste, potravu neprijima, plave pomaleji.. neplave ale u dna ani nelezi na dne..

Prosim poradte co by to melo byt, nemam zkusenosti, na bloat to nevypada, stav se asi tyden nemeni, vodnatelnost u tluste a rybi mor u hubenych mi zase pripadaji moc drasticke... hlavne bych chtel vedet, jestli je mam nechat, jestli nejak lecit, nebo jestli odlovit aby neco nechytly ostatni

Diky za radu

Matej
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

jeste ty fotky = hubena

Příspěvekod mklimes » 04 úno 2008, 14:42

zapomnel jsem na ne
Přílohy
hubena 1.jpg
hubena 1.jpg (54.94 KiB) Zobrazeno 3548 krát
hubena s normalni.jpg
hubena s normalni.jpg (66.6 KiB) Zobrazeno 3548 krát
mklimes
uživatel webu
 
Příspěvky: 77
Registrován: 28 srp 2007, 15:56

Příspěvekod ASH » 05 úno 2008, 23:23

nepatřím sice mezi odborníky,ale řekl bych, že je to Malawijský Bloat, informací o něm a jeho léčbě je tu na webu dost.
Uživatelský avatar
ASH
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 17
Registrován: 08 črc 2007, 19:02

Příspěvekod pisulka » 07 úno 2008, 01:14

ja by som ich isto odlovila do karanteny a zacala s nejakou preventivnou liecbou, nie moc drastickou ak si nie si isty chorobou.
A uz ti nejaka aj zomrela?
Uživatelský avatar
pisulka
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 10
Registrován: 02 zář 2007, 14:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ruda » 06 srp 2008, 20:18

Mám něco podobného, jako je na poslední fotce u vzdálenější ryby(propadlé břicho). Mám to asi u deseti ryb. Propadlá břišní dutina,
nechutenství, invaze parazitů tělní
dutiny rodu Hexamita, Spironukleus???? Je to možné, nebo to je něco jiného?? Jak léčit, zda to jde? Ryby také ztrácejí barvu. Děkuji všem za rady.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2008, 20:30

Léčit se to dá antibiotiky .
tady něco pro tvůj problém je to zjiného webu ale psal jsem to já takže žádné falsum?
Humánní přípravek Entizol. Je možné použít jej v koncentraci 4 mg/l po dobu 2 až 3 dnů. Metronidazol se vstřebává přes žábry a vytváří v krvi terapeutický účinnou koncentraci k likvidaci cizopasných bičíkovců. Koupel se užívá zejména v chovu akvarijních ryb. Nelze ji použít pro ošetření potravinových ryb. V akvaristice je k dispozici řada preparátů uváděných pod různými obchodními názvy (Preventiv, General Tonic, Fungi Stop, Antimykotin, Antioodin Contra Ick atd.). Jejich složení bohužel výrobce obvykle neuvádí, je uvedena pouze metodika použití. Tyto preparáty určené k prevenci a léčení akvarijních ryb obsahují většinou některou z výše uvedených léčebných látek. V akvarijním chovu ryb jsou používány s větším nebo menším úspěchem. Nejoblíbenějším preparátem je u akvaristů FMC. Zde je na rozdíl od ostatních uvedeno přesné složení 3,5 g malachitové zeleně, 3,5 g metylenové modři v 1000 ml 36 až 40% formaldehydu. Léčebná koupel se připraví přidáním 1,5 až 3 ml FMC do 100 l vody, koupel trvá 3 dny, každý den je léčebná lázeň obnovována. Koupel je využívána zejména při nálezu druhů rodů Cryptobia, Ichthyobodo, Chilodonella, Trichodina, Trichodinella a při povrchovém zaplísnění. V konbinaci s každodenním přelovováním ryb se osvědčila i k tlumení ichtyoftiriózy. Metoda léčení pomocí přechodného zvýšení teploty vody spočívá v tom, že teplota vody s infikovanými rybami se postupně zvyšuje na 31 až 32° po dobu 3 dnů a pak se opět snižuje na původní výši. Obsádka ryb se infikace zbaví a současně získá značný stupeň imunity
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ruda » 06 srp 2008, 20:52

Nemají ale bílou slabou stolici. Jen propadlé břicho a vybledlou barvu. Nemůže to být nějaký hormon a růstová vada, než je začnu léčit?
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2008, 21:03

čím je krmíš a jak dlouho mají katechické břicho? napiš co nejvíc informací k sestavení anamnézy a posléze diagnózy?
Rád ti poradím a napíšu léčebný postup. :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků