Dezinfekce

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PIETRO » 21 dub 2008, 16:59

Jen jednu věc k té nemoci ti povím?Po opuštění hostitele s výkaly vytváří cysty.Kdalší infekci dochází těmito cistami alimentární cestou.Cizopasníci nejsou závislí na teplotě vody.Nejedná se o nějaký Bloat,to je nesmysl a slengový váraz!!správně se tato choroba nazývá Hexamitóza a nebo spironukleóza,podobné jsou si skoro ve všech bodech ale mikroskopicky nejsou identické. :wink:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Re: Dezinfekce

Příspěvekod PIETRO » 21 dub 2008, 17:39

[quote="PIETRO"]Jen jednu věc k té nemoci ti povím?Po opuštění hostitele s výkaly vytváří cysty.Kdalší infekci dochází těmito cistami alimentární cestou.Cizopasníci nejsou závislí na teplotě vody.Nejedná se o nějaký Bloat,to je nesmysl a slengový váraz!!správně se tato choroba nazývá Hexamitóza a nebo spironukleóza,podobné jsou si skoro ve všech bodech ale mikroskopicky nejsou identické.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pstroso » 21 dub 2008, 19:07

Tak toto som zazil aj ja koncom augusta 2007. Zakisto ryby nejavyli ziadne priznaky nemoci, zrali ,plavali, a obcas som na nich spozoroval taku nejaku dychavicnost, no nevedel som ju nicomu pripisat. Tiez mi odchadzali v intervale 14 dni.Nakoniec mi zostali v nadrzi 2 kusy, a tie ziju az do dnes. Uplne rovnake priznaky ako popisujes ty. No s urcitostou viem ze to nebol bloat. :shock:
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod PIETRO » 21 dub 2008, 19:19

Bloat je vlastně akvaristický Slang pro tuto nemoc,jako profesionál udávám msprávné a odborné termíny,jinak tato parazitní choroba se dá léčit úspěšně a také ryby získají po léčbě určitou imunitu(vědecky podloženo),jinak dík za tvůj názor 8)
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pstroso » 21 dub 2008, 20:04

ano , sorry ale budem tomu hovorit bloat, tu na fore kazdy vie o com je rec, a ten odborny nazov sa mi ani po par precitaniach nevryl do pamate. :D , len tolko som chcel, ze s bloatom uz mam aj ja skusenosti, a jeho liecba tiez prebehla (pred 2r.) uspesne, pomocou entizolu, no vtedy sa dalo jasne a "bez dohadou" povedat ze sa jedna o tuto nemoc. No po roku a pol to boli umrtia rybiek, ktore sa zdali (az na obcasnu dychavicnost) uplne v poriadku. No a aj ked je uz neskoro , zaujimalo by ma co to vlastne bolo. Az doteraz som sa nikde nedocital zeby mal niekto podobny problem.Aj ked sa to tu uz mozno niekedy objavilo,no neprehladavam a necitam na tomto fore uz kazdy clanok (tému) ako volakedy.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod PIETRO » 21 dub 2008, 20:19

Rád ti odpovím,pokud mi dáš víc informací,sice laboratorní výsledky je 90%odpověd ale každá choroba má svou anamnézu(príčinu)aj já umím po vašom,bydlím kůsok od Solvenských hraníc. :o taky kvám často jezdím na fotbal,Spartak Trnava tam mám plno kámošu,no k věci příčin je mnoho a potřebuji mít ucelené informace,snad se podaří nalézt odpovědi na to co se ti přihodilo z rybami.Napiš vše co se dšlo,jaký byl průběh a veškeré informace,voda ,teplota ,Ph,No2,No3,zatím čus
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pstroso » 21 dub 2008, 20:31

No bohuzial tieto info ti poskytnut neviem. taketo hodnoty som meral len ked som s malawi zacinal, a aj to len preto aby som vedel ako to cele v akva prebieha od napustenia vody az po zabehnutie.no ako som pisal bolo leto, koniec augusta a teploty vody boli dost vysoke cca 29-31. Vlastne ako kazde leto, okyslicovanie bezalo cely den, filter takisto. Svietilo sa asi len dve hodiny denne, mozno ani tolko nie.krmenie overenymi krmivami 2x denne, ktorymi krmim doteraz.nepamatam sa na ziadne faktory ktore by mohly mat za nasledok taketo uhynutie (postupné) rýb.
Uživatelský avatar
pstroso
častý přispívatel
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 43
Registrován: 16 dub 2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků