uplna katastrofa - bloat?

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

uplna katastrofa - bloat?

Příspěvekod Jerry » 21 dub 2008, 22:11

Tak me postihla uplna katastrofa a jsem z toho uplne zniceny. Myslim si ze me postihl asi Bloat. Uplne jisty si ale nejsem. Zacalo to tim ze 2 ryby prestaly zrat a oddelili se od ostatnich, schovavali se. Jedna se z toho celkem dostala ale na druhe se objevili bile jakoby vridky - tecky, a cervene mista na tele. Jakmile se objevily ty vridky uvjedomil jsem si ze je zle.... a nasadil jsem Entizol - jednu tabletu na cca 30 litu. I přez to ale do 3 dnu onemocnely dalsi ryby. Entizol nezabral. Po 5 dnech od zacatku lecby Entizolem jsem zkusil pouzit esha2000 ale nic jsem nezachranil. Nyni je to 7 dni od zacatku lecby vypada to ze neprezije jedina ryba. u 80 % jsem objevil priznaky.
Nyni uz nevim co a jak.

Prikladam fotky ke kterym mam jednu otazku? Jedna se opravdu o Bloat? Nebo je to jina nemoc? Neni to treba krupicka?

Nikdy jsem ji nevidel a je mi divne ze lecba vubec nezabrala. Dovedlo me to az k myslence jestli to neni neco jineho nez Bloat. Jestli to neni treba krupicka nebo nejaky jiny parazit.

Mozan by nebolo spatne zridit na tomto vebu nejakou fotogalerii nemoci. Popisu je vsude spousta ale fotka je fotka....

Me pristi ryby budou asi neouky... :cry:
Přílohy
PICT0036.jpg
PICT0036.jpg (42.1 KiB) Zobrazeno 3108 krát
PICT0033.jpg
PICT0033.jpg (53.42 KiB) Zobrazeno 3108 krát
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod wladys » 21 dub 2008, 23:47

Krupička to nebude.Na bloat to taky nevypadá.Zkus mrknout na stránky Dominiky je tam určování nemocí podle symptomů a u každé nemoci i možná léčba.Třeba ti to pomůže.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 22 dub 2008, 08:23

Vyzera to na nejakeho kozneho prazita, pravdepodobne Costia, ale to sa da bez mikroskopa len odhadovat. Kazdopadne by som na to pouzil sirokospektralne liecivo FMC od Dajanapet a pridal sol. http://www.dajanapet.cz/produkty/cz/akvarium-1/fmc/
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

re

Příspěvekod jonathane » 22 dub 2008, 10:08

Jerry, to je strasny....drzim palce....... :( :( :(
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod ufon » 22 dub 2008, 10:35

Ahoj Jerry,

vsadil bych na ESHA 2000. Bloat to není, aspoň podle příznaků o kterých jsem se na různých fórech dočetl. Ať se daří léčba.
Ufon
Uživatelský avatar
ufon
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 15
Registrován: 19 led 2007, 11:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod TomT » 22 dub 2008, 15:51

jj,
taky bych se přimlouval za esha2000/pardon všiml jsem si že jsi už zkoušel tento preparát-nicméně léčbu můžeš i prolongovat bez obav z poškození ostatní zdravé posádky/ a určitě mohutně zasol a zvedni teplotu...
hodně štěstí, držím palce
Uživatelský avatar
TomT
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 37
Registrován: 14 bře 2008, 16:27
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Jerry » 22 dub 2008, 17:12

Diky za rady. V esha2000 pokracuji a prisolim.
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

katastrofa

Příspěvekod PIETRO » 22 dub 2008, 19:08

Zdravím tě Jery.
No jak vydno máš ryby v dost pokročílém stavu nemoci.Z největší pravděpodobností se jedná o napadení kožním parazitem(nálevníkem)Ichthyophyopthirius multifiliis(kožovec) i podle tvých fotografijí je zřejmé že už na te oranžové rybě se vytvářejí cysty,to znamená že nemoc je už v pokročilejším stádiu.Nebudu tě tu nudit odbornými termíny a přistoupím rovnou k věci.Přípravek na léčbu co ti napsal Bob je dobrý o opravdu v veterinární praxi se osvědčil,jinak lze použít krom klasiké malachytové zeleni(vysoce toxická),lze použít čistý Dimetradidazol,další alternatíva Metronidazol-Entizol.Jinak co udělat jako první zvednout teplotu na min.28°C,dál NaCl -1 pol. lžíce na 50l vody,Teplota je dost důležitá,protože při vyšší teplotě dochází k zastavení roznožovacího cyklu.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jerry » 26 dub 2008, 07:58

Ryby jsem prelovil a vylecil. Jsou ted v mensim akva. Vypada to ze uz jsou zdarve. Moc vam vsem dekuji za uzitecne rady.
Jak mam nyni postupovat pri dezinfekci nadrze? Zustali tam jen 3 ancitrusy kterych se nemoc vubec nedotkla a piskorky.
Staci zvysit teplotu (coz uz jsem udelal na 29°C) Odumre ten parazit sam bez hostitele. ( Mam dat pryc jeste ty ancitrusy aby bylo akvarko uplne prazdne? )
Uživatelský avatar
Jerry
častý přispívatel
 
Příspěvky: 278
Obrázky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 23:17
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod TomT » 26 dub 2008, 10:31

blahopřeju k úspěšné léčbě
k té desinfekci by mohla ta zvýšená teplota nad 29°C spolu se solí stačit/alespoň deset dní/
hodně štěstí
Uživatelský avatar
TomT
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 37
Registrován: 14 bře 2008, 16:27
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků