Ako dezinfikovat

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ako dezinfikovat

Příspěvekod Brky » 04 kvě 2008, 18:32

Jak je treba zabezpecit aqua po nemoci?? Kamosovy vymreli ryby, myslim ze to bola plesen alebo rozpad ploutvi mozna kombinace obou, vsetky ryby umreli a ziadna nezostala v aqua ako bacilonosic, filter bol vycisteny ale beznou procedurou, preplachnuty, vyzmikany vo vlaznej vode, vymena celej vody v nadrzi. Po 2 tyzdnoch zabehnutia nadrze nakup novych ryb a vsetko v poho v nadrzi boli 2 ancistrusy uz tyzden pred novou osadkou, po tyzdni nahly uhyn komplet novej osadky okrem ancistrusov, u niektorych ryb krupica u inych ziadne znamky inej choroby. Je mozne aby sa nejak ulozili choroboplodne zarodky na kamenoch a vo filtry aj ked bol preplachnuty. Momentalne doliecuje aqua pripravkom proti krupici, podla navodu aj ked v nom uz niesu ziadne ryby okrem tych ancistrusov. Co teraz?? Ma nejak vydezinfikovat cele aqua, skaly, piesok. Alebo je nejaky univerzalny pripravok na dezinfekciu ktory by sa pridal len do vody?? Jedine co napada mna je doliecit pripravkom proti krupici a potom pri dovezeni novej osadky pridat aquatan od sery.

Dakujem za odpovede
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 05 kvě 2008, 14:02

Naozaj nikto neviee co s tym?? :( lebo ja tiez nieviem uplne co s tym, a kamos nieje z toho vsetkeho uplne kludny :?
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod karin » 05 kvě 2008, 14:29

Brky
skusim Ti poradit z opacnej strany. Isto si uz pocul pribehy o tom ako clovek co mal rakovinu a.i. odisiel od hektickeho zivota si uzit par poslednych chvil na vidiek. Zdravy vzduch, hlina, cerstvy dazt atd... A nakoniec cuduj sa svete vyzdravel. Vyzdravel v zdravom prostredi.
Ja si myslim ze tvoje akvarko je este mrtve.
Preventivne nikdy nepouzivaj lieciva !!! Liec ked je to nevyhnutne ale co najviac sa tomu stran.
Skus ozivit tvoje akvarium tym ze don aplikujes zive bakterie z ineho zdraveho akvaria. A ked peries filter nikdy ho neper do cista vzdy tam nechaj trochu necistoty ( taky caj )
Skus najskor don nasadit rastlinky napr. Cryptocorina ustriana je sice bezna rastlinka ale je odolna a krasna. Ta tiez pripravy vodu pre novych obyvatelov. Nech to akv. dlhsie zabiehat 2-3 tyzdne. A potom tam daj len " vzorku " ryb nikdy nie naraz a vsetky. To je zle !!!
Co som chcel tym povedat ked das choru rybku to je jedno ci ma parazita,plesen alebo bakterku do zdraveho akvaria tak to zdrave akvarko tu rybku vylieci. A tak to funguje aj opacne.
No to je este na dlhsie.
Ak ma moznost priatel nech zavola 0905668892 a este lepsie nech dojde a tam mu " rukolapne "poradime ci ja alebo manzelka
Tak sa drz _ te
Imrich Fuljer
cao
karin
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 13:53

Příspěvekod Brky » 05 kvě 2008, 14:41

Ty jo dik, poviem kamosovi nech ked tak zavola, Ono je to vlasne sused ale nema net :( Diky za odpoved,takze nech to necha tak a nic tam nijak nedava. Ani lieky ani ryby, rastliny tam ma myslim ze Cryptocoryne, Echinodorus, ma ich tam nechat? Nema teda cistit filter ani nic ine proste to nechat tak s tymi dvomi ancistrusami co prezili.Tak som zvedavy ako sa to podari ak by to nevyslo tak za 2 az 3 tyzden bude isto volat.
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod karin » 05 kvě 2008, 14:46

este ma napadlo ci tie prisavniky nie su prenasace chorob. Ten prisavnik vyzera mozno zdravo ale ...
Neviem ci mas deti ale da sa to takto lahko vysvetlit. Ty aj sused das zdrave deti do skolky a a oni od seba ochoreju. Tak aj takto funguju rybky v akvariu. Nakupis zdrave rybyky v jednej akvaristike a nakupis rybky aj v druhej akv. das ich dokopy a od seba ochoreju. Tie prisavniky mozu byt imunnejsie voci chorobam ako tie rybky ktore tam das. No moze byt problem v tych prisavnikoch ale aj nemusi.
Tie rastlinky tam nechaj.
karin
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 13:53

Příspěvekod Brky » 05 kvě 2008, 14:52

teda prisavnikou sa ma zbavit???
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

Příspěvekod Brky » 11 kvě 2008, 19:07

Problem s prisavnikmi je tak nejak vyrieseny, posli asi pred dvoma dnami :( Liecivo uz sused nepridaval ziadne a vsetko stale bezi normalne ako radil Imrich Fuljer. Chcem sa spytat ci ma teda nechat aqua bezat tak ako je a nemenit ani vodu ani nic necistit ani filter, alebo nieco robyt?? Robia sa zelene riasy a vezovky su tiez v pohode az na to ze sa premnozili :lol: Ja s tym na vlasnej kozi nemam skusenosti a preto sa pytam vas. dakujem za odpovede
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků