ancistrus - plíseň

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

ancistrus - plíseň

Příspěvekod Tomino969 » 09 kvě 2008, 17:56

Ahoj všem, mám v akva mezi tlamovci jednoho ancistruse(stáří 3roky). Asi týden je pořád ukrytý, dnes jsem jej spatřil a má na sobě jakésy krátery a plíseň kolem očí. Zajímalo by mě jestli by někdo věděl co by to mohlo být za nemoc a zda jej mám odlovit do nějaké nadoby a léčit, aby to nechytli i tlamky(to bych teda opravdu nechtěl) nebo jestli ho nechat v akva s ostatními a případně léčit tam.
Akva 340 l
15 ks Demasonek
po 9ks saulosek a Labidochromisů

Díky za každou radu, pokusím se jej vyfotit a dát sem fotku.
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod PIETRO » 12 kvě 2008, 10:33

Pokud je nemocen je lépe ho odlovit do karanténiho akva a nasadit medikaci,pošli foto pro stanovení diagnozy a léčiv,jinak přidej do karanteního akva NaCl a teplotu na 3 dny zvyš na rozmezí 27-29 °C,pravděpodobně se může jednat o parazitní nebo mikotické onemocnění ale bez fotky a podrobné anmnézy nelze určit s tvých informaci o co se jedná. :?:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PIETRO » 12 kvě 2008, 10:33

Pokud je nemocen je lépe ho odlovit do karanténiho akva a nasadit medikaci,pošli foto pro stanovení diagnozy a léčiv,jinak přidej do karanteního akva NaCl a teplotu na 3 dny zvyš na rozmezí 27-29 °C,pravděpodobně se může jednat o parazitní nebo mikotické onemocnění ale bez fotky a podrobné anmnézy nelze určit s tvých informaci o co se jedná. :?:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomino969 » 12 kvě 2008, 16:37

Tak už to má za sebou. Chtěl jsem poslat foto, ale z toho mého foťáku nebylo nic vidět..musím šetřit na nový.-(
Ale díky za odpověď.
Jo a když jsem jej odlvoval, tak se mi zdálo, že už na sobě žádnou plíseň nemá, i oči měl normální...měl jsem jej cca 3roky, tak nevím jestli to může být i stářím....
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod PIETRO » 12 kvě 2008, 16:47

No stářím určitě né ancitrus se v optimálních podmínkách dožívá 5-7 let v zajetí a ve své domovině i víc a dorůstá až do 20cm délky já mám osobně ancitruse samice 12 cm a samec 14 cm stáří 3-4 roky.Pokud mají kvalitní potravu,proudíci svrchní vrstvu vody a teplotu a nepodstoupí žádnou chem.léčbu k terá jim moc nesvědčí lze je chovat dlouho,je to ryba odolná jak na nemoci tak na výkyvy chemismu vody ale jen minimální změny žádné rapidní kolísání.Pokud budeš potřebovat radu k nemocem ryb rád ti zodpovím veškeré dotazy :wink:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomino969 » 12 kvě 2008, 16:49

Jasné, díky moc
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Ancíci , choroba?

Příspěvekod chemik » 21 kvě 2010, 12:52

Ahoj pietro, dovolím si tě obtěžovat s dotazem - V akvárku jsem měl nedávno velké vymírání, (krupička? v kombinaci s mykózou?) moje blbost, v zoo shopu jsem chtěl "vysvobodit" Beťáka, u kterého jsem si druhý den všimnul, že je plesnivý (zjistil jsem , že tam měli plesnivé všechny) , léčil jsem rychle a podle doporučení (zvýšení teploty, karanténa , sůl, Acriflavin, později přípravky s metylenovou modří), odešly všechny neonky a většina tetrovitých, Ancíci vše tolerovali dobře, byli bez jakýchkoli příznaků onemocnění v karanténě vyrostli, v karanténě jsem nechal všechny rybky 3 týdny, předělal zcela velké akvárko, kytky přejel chemií proti plísním, (část jich zdechla) nainstaloval 18W UV. Nyní se na Ancících objevuje změněné zabarvení , jakoby našedlé fleky, ale nejsou tak zdaleka tak výrazné jako byly fleky beťáka, které byly jasně "chlupaté plísní" a takřka bílé. Ancíci si hrají, žerou jako mlátičky a rostou. Voda v Akvárku je nyní natrvalo osolená, jede UV, Pokusím se je vyfotit, mohl bys mi prosím případně pomoci radou? Díky
Chemik
chemik
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2010, 12:33

Příspěvekod PIETRO » 23 kvě 2010, 20:07

:( Myslím,že je problém v chemismu vody. Ryba má na sobě takové mapy?? Mají to všechny ryby?? Určitě bych přestal přidávat NaCl!!! Kontrola pH vody je také důležitá. Pravděpodobně jim nevyhovují stávající podmínky v nádrži.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků