Asi BLOAT

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Asi BLOAT

Příspěvekod Tomino969 » 14 kvě 2008, 17:51

Ahoj všem, tak jsem asi pěkně v .... Už druhý den pozoruji, že jedna Demasonka mi nežere a drží se u dna. Dnes se tak chovají už 3 Demasoni. Mají průhledné výkaly. Zbarvenní všech rybek je však dobré, barvy stále plné. Ostatní rybky( Saulosy a Labidochromisky) se tváří v poho(žerou a plavou jak obvykle svižně).
Vypl jsem světlo, zvýšil teplotu z 26°C na 28°C a teď jedu shánět Entizol nebo Metrozol...Chchi se zeptat, jestli můžu nechat ryby v akva s ostatními a začít léčbu zde, nebo je nutné sehnat jiné akva na vyléčení (to by byl dost problém)?
Krmím je stále suchým krmením speciálně pro cihclidy(Sera, Nutrafin, občas mražené) a parametry vody též měřím (pH, kH,GH,NO2 i NO3) a jsou OK.Mám změřit i něco jiného?
Tak prosím poraďte s tím přelovováním...nemám moc čas teďkom pročítat všechny příspěvky, protože jedu shánět léčivo(už jsem jich teda dost přečetlů, ale je toho tu spousta).
Díky za kjaždou radu!
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod macha » 14 kvě 2008, 22:35

Moji dva Tropheusy měli ty samé příznaky,nasadil jsem Sera baktopur direkt (1 tableta na 50l vody) a teplotu vody jsem měl na 26,5 a čekal .První den nic a na druhý den jsem nepoznal která vlastně to nemocná tlamka byla.Nechal jsem působit 5 dnů a pak výměna 1/2 vody.Správně bych měl léčbu opakovat ,ale neměl jsem více tablet(léčiva).Je to výborné léčivo.
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod Tomino969 » 15 kvě 2008, 06:51

A to je přímo na BLOAT? Bohuzel jsem tedkom rano vylovil jednu demasonku mrtvou...dalsi tri lezi u dna a zhluboka dychaji, tak uvidime jestli lecivo(Entizol a hořká sůl) zabere.
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

mix

Příspěvekod Selik » 15 kvě 2008, 13:12

Ja pouzivam mix entizol a bactopur direct a to vzdy zabere!
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod Tomino969 » 19 kvě 2008, 21:45

Tak se mi podařilo rybky vyléčit, jupííí :lol: Ale byly to nervy. 2 demasonky to však nezvládly, za to jsem ale dnes zjistil, že 2 samičky mají plné tlamky :)
Zřejmě byla chyba u mě, kdy jsem jim dal nítěnky z mrazáku(už letěly do koše) a asi se jimi přecpaly a pak ty problémy...
Díky za tento web, bez něj a rad tu bych byl zřejmě ve větších ztrátách!
Ať plavou
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod Hroch » 20 kvě 2008, 07:14

Nítěnky? tlamovcům? Hódně špatnej nápad.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků