Metronidazol

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Metronidazol

Příspěvekod ufon » 15 kvě 2008, 09:44

Dobrý den všem,

sehnal jsem si metronidazol a byl jsem překvapen, že je nerozpustný ve vodě. Dal jsem trochu metronidazolu do vlažné vody a nic prášek zůstal nerozpuštěn. Buďto to není metronidazol nebo se rozpouští v něčem jiném. Máte někdo zkušenost jak aplikovat toto léčivo ??
Díky,
Ufon
Uživatelský avatar
ufon
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 15
Registrován: 19 led 2007, 11:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod Metys » 15 kvě 2008, 10:41

Ja jsem mel Entizol,taky nejde rozpoustet,takze jsem ho rozdrtil na prach a nechal namoceny v trosce vody a pak jsem to dal do akvarka.
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

re

Příspěvekod jonathane » 15 kvě 2008, 10:43

ja Entizol rozpoustel v teplejsi vode a bez problemu....co to mate za leky, nejsou prosly?????
Uživatelský avatar
jonathane
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1182
Obrázky: 73
Registrován: 08 črc 2005, 19:33

Příspěvekod Metys » 15 kvě 2008, 12:14

No ja jsem je urcite prosly nemel,davkoval jsem je ve stejny den, co jsem je donesl z lekarny,ale je fakt, ze je to potahovane ty leky, takze se to blbe rozpousti. Pro upresneni se jednalo o Entizol od firmy Polpharma 250 mg
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

skusenost

Příspěvekod Selik » 15 kvě 2008, 13:11

Ja osobne som entizol hodil rovno do akvaria a rozpustil sa behom par minut Omnoho skor nez bactopur direct. pd
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod wladys » 15 kvě 2008, 14:10

Pokud ještě ryby žerou je lepší to nadávkovat i do žrádla. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod ufon » 19 kvě 2008, 10:06

Metronidazol jsem nechal ve sklenici vody cca 2 dny a nerozpustil se. Tak mě tak napadá, jak to, že se ryby po aplikaci tohoto léku uzdraví, když je ve vodě nerozpustný?? No asi jedna z možností je to mísit se žrádlem nebo hodit prášek do akva a ryby to žerou jako to bylo u mě.
Nicméně jsem se rozhodl, že samce zebry B/R odlovím a uzdravím v jiné nadrži. Políčil jsem si na něj u jeho kamenu a chytil do síťky během minuty. Samců tohoto druhu mám dva a jako na potvoru jsem chytil toho zdravého. Byl mezi kameny dobře skrze vodu není vidět tak jsem ho chytil. Co následovalo dále mě nemile překvapilo. Samec měl dokořán otevřenou tlamku, vypadal jak klarinet, břicho se mírně nafouklo, byl celý v křeči a na těle se mu vytvořily podlitiny. Věřil jsem do poslední chvíle v sílu přírody, nicméně musel ho utratit. Pár krát jsem ryby přelovoval, ale tohle se mi ještě nestalo, škoda ho. Nemocný samec se uzdravuje, ale ještě není vyhráno. Stalo se někomu něco podobného?? Asi se nějak lekl, žádné eldorádo jsem v akva nedělal, jen vplul do síťky a konec.
Ufon
Uživatelský avatar
ufon
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 15
Registrován: 19 led 2007, 11:02
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod MatesKGB » 19 kvě 2008, 17:34

Jestli to bylo po ránu a on tě zpatřil ještě přes síťku tak asi dostal infarkt :lol: Jak byl starej?Nějakej veterán?
MatesKGB
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 14
Registrován: 18 kvě 2008, 18:47
Bydliště: Chornice


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků