Čichavec - extrémně nafouklé břicho

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Čichavec - extrémně nafouklé břicho

Příspěvekod shrek265 » 21 kvě 2008, 14:32

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit. Mám rybičky teprve asi rok a kromě krupičky jsem se s žádnou jinou chorobou nesetkal.
V akvárku mám 2 páry čichavců. Jedna samička má extrémně nafouklé břicho (viz foto).
Plave normálně, žere také. Už jsem prolezl kde co, ale odpověď žádná.
Akvárko má asi 60l. Vodu měním 1x 14dní. Krmím obden a všechno co nasypu tak je během cca 2 minut pryč.

Poradí mi někdo?? Díky.
Přílohy
Cichavec1.jpg
Cichavec1.jpg (43.15 KiB) Zobrazeno 6258 krát
Cichavec2.jpg
Cichavec2.jpg (19.04 KiB) Zobrazeno 6258 krát
shrek265
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2007, 19:46

Příspěvekod memeo » 21 kvě 2008, 17:58

Nejspíše Břišní vodnatelnost akvarijních ryb

Příčiny a důsledky:
Delší období stresu oslabí imunitní systém ryby natolik, že umožní bakteriím proniknout do organismu. Často jsou ve společenstvu napadeny jen jednotlivé ryby. Nemoc začíná bakteriální infekcí střeva, která se projeví tím, že výkaly jsou potaženy slizem. Ryby začínají přijímat méně potravy, v důsledku nemoci odumírají střevní sliznice. U řitního otvoru visí dlouhé, opalizujíci, vláknité výkaly, i když se ryby snaží přijímat potravu, nemohou ji strávit. Vnitřní orgány se zmenšují a neplní svou funkci, v tomto stádiu ryby pravděpodobně značně trpí.
V konečném stádiu nemoci se tělní dutina naplní vodou v důsledku
nefunkčnosti ledvin, infekce močových cest i ostatních orgánů.
Přebytečné tekutiny nashromážděné v tělní dutině rybu nafouknou,
šupiny odstávají a ryba má nafouklé oči.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod shrek265 » 21 kvě 2008, 20:26

Vodnatelnost (Malawi Bloat) jsem si také myslel, ale zde jsem se dočetl že ryby jsou apatické, straní se, leží na dně či při hladině, mají vypouklé oči a zježené šupiny.
V mém případě ani jeden z těchto příznaků naplatí. Pluje normální, i když trochu pomaleji, ale to se s takovým břichem dá pochopit, potravu přijímá, oči se mi zdají také normální a šupiny jsou krásně hladké.

Pokud by to byla vodnatelnost, jak a čím ji mám léčit? V karanténě či s ostatníma rybama (mám tam ještě Ancitrusy, Panceřníčky, Tetry žhavé, Neonky, Tetry červenoústé a čichavce).

Díky za radu

memeo píše:Nejspíše Břišní vodnatelnost akvarijních ryb

Příčiny a důsledky:
Delší období stresu oslabí imunitní systém ryby natolik, že umožní bakteriím proniknout do organismu. Často jsou ve společenstvu napadeny jen jednotlivé ryby. Nemoc začíná bakteriální infekcí střeva, která se projeví tím, že výkaly jsou potaženy slizem. Ryby začínají přijímat méně potravy, v důsledku nemoci odumírají střevní sliznice. U řitního otvoru visí dlouhé, opalizujíci, vláknité výkaly, i když se ryby snaží přijímat potravu, nemohou ji strávit. Vnitřní orgány se zmenšují a neplní svou funkci, v tomto stádiu ryby pravděpodobně značně trpí.
V konečném stádiu nemoci se tělní dutina naplní vodou v důsledku
nefunkčnosti ledvin, infekce močových cest i ostatních orgánů.
Přebytečné tekutiny nashromážděné v tělní dutině rybu nafouknou,
šupiny odstávají a ryba má nafouklé oči.
shrek265
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2007, 19:46


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků