Prosím o radu_onemocněly mi demasonky_přikládám foto

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Prosím o radu_onemocněly mi demasonky_přikládám foto

Příspěvekod david52 » 21 kvě 2008, 18:47

Chtěl bych vás prosím poprosit o radu co mají za nemoc moje demasonky a jak je léčit, jestli stačí jen sůl(kolik soli na 200l) nebo tam dát nějaké léčivo.....předem dík za rady
Přílohy
P5270002.jpg
P5270002.jpg (40.87 KiB) Zobrazeno 2980 krát
P5270006.jpg
P5270006.jpg (34.19 KiB) Zobrazeno 2980 krát
P5270007.jpg
P5270007.jpg (38.83 KiB) Zobrazeno 2980 krát
david52
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 24
Registrován: 23 črc 2007, 22:16
Bydliště: Pohořelice okr.Zlín

Příspěvekod ASH » 21 kvě 2008, 21:24

podle mě to nemusí být nutně nemoc, ale spíš výsledek rvačky.... :roll:
Uživatelský avatar
ASH
uživatel webu
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 17
Registrován: 08 črc 2007, 19:02

Příspěvekod david52 » 22 kvě 2008, 06:47

Taky mě to napadlo, jestli to nebyla rvačka....mám s tím něco dělat nebo se to samo zahojí?
david52
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 24
Registrován: 23 črc 2007, 22:16
Bydliště: Pohořelice okr.Zlín

Příspěvekod Hroch » 22 kvě 2008, 10:13

Můžeš ji odlovit do menší nádrže a přeléčit třeba eSHa 2000 aby nedostala nějakou infekci nebo plíseň, ale nejsem si jist jestli to není zbytečná námaha. Po návratu do akvárka bude dost pravděpodobně do rána ve stejném nebo horším stavu.
Prostě mu ( bude to asi samec ) někdo řek " cizinče pro nás dva je tohle akvárko moc malý".
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Re: Prosím o radu_onemocněly mi demasonky_přikládám foto

Příspěvekod TomT » 22 kvě 2008, 14:16

david52 píše:Chtěl bych vás prosím poprosit o radu co mají za nemoc moje demasonky a jak je léčit, jestli stačí jen sůl(kolik soli na 200l) nebo tam dát nějaké léčivo.....předem dík za rady


k té soli - můžeš zkusit jako minimální dávkování 1 polévková lžíce na 50 litrů, ale to je doopravdy spíše ta spodní hranice /rybky bez problémů snášejí daleko vyšší dávkování/ a jsou tu přinejmenším dvě pozitiva sůl zvyšuje u ryb přirozenou tvorbu kožního slizu který chrání rybku před napadením /plísně,cizopasníci/ a také aplikací soli se zvyšuje osmotický tlak který zase různá stádia choroboplodných zárodků špatně snášejí
tak hodně štěstí ale jak píšou ostatní spíše mi to připadne jako následek "výměny názorů" pokud je totiž těch 200l celkový objem nádrže tak tam k těmto třenicím docházet bude určitě
Uživatelský avatar
TomT
uživatel webu
 
Příspěvky: 55
Obrázky: 37
Registrován: 14 bře 2008, 16:27
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod karin » 22 kvě 2008, 19:16

Ta rybka na obrazku je na 100% domlateny samcek. Prehral boj o teritorium. Nechaj ho v tom akvarku je stale v pohode. Je sice domlateny ale zije. Ak by sa utoky dominantneho samca stale stupnovali a samcek na obrazku by trpel viac a viac tak ho odchyt a daj bokom. Navratenie do nadrze do spolocnosti v ktorej vyrastal je viacmenej nemozne. V prirode by si hladal ine miesto o cca a.i. 6metrov dalej ale vnasich umelych podmienkacj mu nove miesto musis najst Ty !!!
Mozes vyhodit kamene operne body pre dominatora ale v tej chvili bude tvoje akvarko nezaujimave .
Tak ako dostal prvy dostane aj druhy a dostanu na frak aj dominantne samice.
Hroch ma velku pravdu a.i.
Imrich Fuljer
karin
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 13:53

Příspěvekod Hroch » 22 kvě 2008, 20:57

Znám to ze svojí nádrže.
Alfa samec , asi oslaben nějakou infekcí právě asi po zranění tlamky ze souboje , vylovil sem ho a vyléčil ,zahojilo se mu to velice rychle , ocasní ploutev dorostla velice rychle, do 14dnů byl v kondici. Pravděpodobně ztratil sebevědomí a po návratu do nádrže byl do rána v ještě horším stavu než před tím . Jeho nástupce byl tak 4/3, ale sebevědomý o generaci mladší chlapík, který se rozhodl že je šéf. Samce jsem vyndal , nemusel jsem ho ani chytat . Do 14 dnů byl zase v pořádku a putoval ke kolegovy.

No ale pokud nemáš kolegu ...

Na demasomky to chce hodně prostoru nebo hodně ale opravdu hodně rozčleněnou nádrž. Koplega je měl ve 200l , ale měl tam 3 keramický válce od dna až k hladině , šířka válců přes půl šířky nádrže , bylo v nich spousta jeskyněk a kapes osázených Anubiasy , vypadalo to zvláštně ale vůbec ne špatně , samci se vůbec nelikvidovaly a samice měly spoustu mladých.

Optimální hejno je nejenom velké ale je nejlepší pokud jsou tam i ryby různě starý.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod david52 » 23 kvě 2008, 06:38

Díky za radu....asi mu najdu jiného majitele jestli bude problém přetrvávat :o
david52
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 24
Registrován: 23 črc 2007, 22:16
Bydliště: Pohořelice okr.Zlín

Příspěvekod PIETRO » 25 kvě 2008, 11:28

Souhlasím,poranění tkáně je spůsobeno mechanickým poškozením,to znamená následkem boje mezi rybami.
Léčba těchto obtíži má spoustu alternativ.Nacl jak pasl Tom je opravdu dobrá alternatíva lze také aplikovat léčebné koupele v roztoku Hypermanganu:působí antisepticky ale dávkováni jen opravdu pro odborníky jinak ti můžu napsat jak nato.Lze ošetřit i tamponem namočeným v hypermanganu,rybě to neublíží a v profesionálních chovech se tento preparát používéá běžně.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků