Prosím o radu s určením choroby i léčby

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PIETRO » 27 čer 2008, 15:17

Zdravím tě Jery,konzultoval jsem to z Memeem dá ti tady podrobné info k obtížím ve tvém akva,pokud budou nějaké nejasnosti můžeš se na mě obrátit.Jinak ti to tu Ládik napíše neboj ale je tam toho víc než si myslíš,jinak víc na četu akvaristika v neděli 29.6.2008 v 20:00 h. :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod macha » 27 čer 2008, 15:24

Jerry1 nejsi sám kdo měl problémy s zmraženým krmením i Markus si na to ztěžoval.Kurnik přece nebudeme krmit jen suchým ,jak potom bude vypadat naše akvarijní krása. :cry:
Otázka zní jak tomu zabránit....? :idea:
Uživatelský avatar
macha
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 35
Registrován: 26 bře 2008, 17:14
Bydliště: Bojkovice

Příspěvekod jerry1 » 27 čer 2008, 16:29

pro mě teď spíš zní otázka jestli léčím správně nebo ne a případně čím tedy mám léčit.
To je pro mě teď asi nejdůležitější :!: Pls poraďte nebo mě ujistěte, že postupuju správně.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod wladys » 29 čer 2008, 10:13

Jerry zajdi si v neděli na ten chat Pietro je na nemoci machr.Jinak já bych to viděl na vodnatelnost Bloat a léčba je zvolená podle mě dobře.Jen bys měl pravidelně měnit vodu a doplňovat léčivo.

Ze stránek Dominiky jsem ti zkopčil dávkování entizolu

V případě tablet 250 mg se používá jedna tableta na 62.5 litru vody. V případě 500 mg tablety připadá tableta na 125 litrů vody. Koupel trvá 3 - 5 dnů. Jedna akvaristka použila podobné dávkování, avšak mírně modifikované na léčbu nemocného ancistruse - použila 1,5 tablety 250 mg na 60 l první den a druhý den jednu tabletu. Po 4 dnech odkalila nádrž a část vody vyměnila. Po týdnu postup zopakovala. Ancistrus se zcela uzdravil. Dávkování tedy je ověřeno akvarijní praxí. Existuje i jiné dávkování a to 3 tablety po 250 mg aktivní látky na 100 l akvarijní vody a druhá dávka 2 tablet na 100 l vody po 24 hodinách od první dávky. Špatně se rozpouští a rostliny jej snáší vcelku dobře. Toxicita na ryby je velmi malá. Aktivní látka se vstřebává žábrami do krevního řečiště.

Jinak se dá na vodnatelnost dobře použít i TERAP ER od firmy AQUAR . Taky vyčteno ze
stránek Dominiky

Ty černé flíčky,můžou být jen pigment,ale taky nemusí.Pokud je má ryba už od narození je to pigment.Mívají to většinou světlé a červené ryby.Pokud se objevují a zase ztrácejí jde o kožního parazita,ale více ti k tomu asi řekne Pietro... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 30 čer 2008, 11:21

Diky moc wladys - pripada mi to uz lepsi a tak jsem vysadil lecbu a uvidim co se bude dit - snad uz jsou opravdu z nejhorsiho venku!Jeste jednou diky moc a at nam vsem zdrave plavou :o
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod jerry1 » 09 črc 2008, 11:54

Tak vypadá to, že ryby už jsou opět v plné kondici - huraaaa :o
Všem rádcům ještě jednou velké díky!!!
Mám dotaz - myslíte, že už bych mohl opět najet na mražené krmení - těď už tak 1* tydně? Nebo mám raději zůstat na sušeném (i po něm se můžou utlouct :lol: )
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod memeo » 09 črc 2008, 13:30

Raději zůstaň u krmení,při kterém máš klid........takže jesli jim vyhovuje sušené a jsou v poho,tak jím krm a na mražené se vykašli........já osobně mraženým nekrmím vůbec.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Vitman » 09 črc 2008, 16:01

Mražené jsem už nadobro vzdal, při posledním krmení mraženou žábronožkou se mi nafoukl a chcípl nejhezčí samec Ps. saulosi. Myslím že stačí aby to krmení jednou trošku rozmrzlo a je pro tlamovce nebezpečné. A to se může stát při přepravě, na prodejně, kdekoli...
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků