Co je to za nemoc?......nebo co to vlastně je?

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Co je to za nemoc?......nebo co to vlastně je?

Příspěvekod memeo » 04 srp 2008, 21:06

Tak i na mě došlo.Mám menší problém z potěrem.Stáří okolo 5-7 dnů po vypuštění.
Někdy mi pojde i polovina mladých v tomhle "stáří".Důvod?
Udělá se jim na hlavě,nebo na spodku tlamky bílí flíček.....vypadá to jako plíseň,ale nejspíše to bude nějaký parazit.Má s tímhle někdo nějakou zkušenost.
Jediné,co mě napadá je to,že jim možná brzy dávám krmení,ale to mi příjde dosti divné.Je mi jasné,že i když ryby plavou,tak hnedka krmení nebudou žrát.......
A na to mám druhou otázku: po jaké době dáváte krmení vypuštěným,nebo vyklepaným rybám?
Třeba i tam dělám chybu,ale dělám to tak od začátku a nikdy jsem neměl problém.....maximálně s tím,že krmení zůstalo na dně.Tohle se mi stalo hlavně u Elongatus Mpanga a u Maigana......když ryby dožijí cca velikosti okolo 0.5cm,tak už je vše v poho...napad mě nezmar,ale ten v akva 100% není.....vím,že ten mladý potěr napadá.
Tak a teď babo raď.
Budu rád za každou pomoc.........už mě to potkalo asi 5x
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod memeo » 05 srp 2008, 18:15

To nikdo nevíte,nebo se vám to nestalo???
Do rána popadal skoro všechen zbytek rybek......zůstalo jich asi 4-5ks a i ty jsou napadeny........
Už se mi to stalo,ale né v takovém počtu. :cry:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod martin4ever » 05 srp 2008, 18:32

memeo nevím co to je, ale co zkusit na ty prcky eshu2000 jako dezinfekci?
Uživatelský avatar
martin4ever
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 92
Registrován: 24 led 2008, 20:43
Bydliště: Zborov (okres Šumperk)

Příspěvekod memeo » 05 srp 2008, 19:44

Není to vždy.......je to jen občas,ale už mě to štve........budu asi možná zkoušet i při výměně vody trochu soli a pak teprve chemii.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 05 srp 2008, 21:39

Taky si myslím,že eshou 2000 nic nezkazíš.Sůl bych dal taky tak lžíci na 40l vody.Je to hrůza...nejdřív pemby a teď tohle...snad už sis ten pech vybral. :roll: Co Pietro...ptal ses ho..co on na to říkal?
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod memeo » 06 srp 2008, 19:14

Pietro mi sice na chatu něco říkal,ale já to stejně nepochopil........bere to moc odborně.

Jinak do rána už ostatní ryby přežili,tak uvidím,co se bude dít dál......přidal jsem sůl a ta možná trochu pomohla.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2008, 20:10

Toto témá je velmi zajímavé a celkem jsem hodně dlouho přemýšlel co napsat.
Vlastně vše se motá o nesprávne hygieně chovu? asi se ptáte proč?? odpověd je jednoduchá.
Používáte stejnou vodu stejné akva pomůcky a nikdy nevíte co nanich se zachová za bakterie a další různé parazity.
Tyto nepříjemné organismy si nataháte do akva v kterém, máte poťer a problém je nasvětě??
Takto rané stádia ryb jsou náchylné na jakoukoliv nákazu jelikož nemají dostatečně vyvinutý obraný systém organismu(imunitu),celkem dobře jako prevence do porodničky poslouží NaCl nebo také akriflavín, je velice citlivý příravek a šetrný k rybám i v raném stádiju vývinu.Závěrem prostě prevence není nikdy zanedbatelná a mortalita ryb je procentuálně menší . :!:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod memeo » 06 srp 2008, 20:17

Tak teď to vypadá,jako kdybych byl nějaké prase........
Pietro,to si nenapsal moc dobře. :( Myslím,že to občas s tou starostlivostí i přeháním,ale že bych se v akváriu hrabal z vidlema od hnoje,tak to tedy opravdu ne.
A i kdyby¨to bylo tak jak ty píšeš,tak proč to odnesli mladé jen v jednom akva?Ostatní jsou stejně velké a staré tak max o 2-3 dny a ty jsou v pohodě.....jinak používám jen jednu siťku na mladé,takže bych to musel roztahat všude.
Hold to je nějaká záhada na kterou si i ty krátký...... :D
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod PIETRO » 06 srp 2008, 20:25

nejsi prase jen ponaučení a vyvarování pro druhé a taky jsem to třeba neodhadl správně.Prostě jiný druh jiná mortalita.Takto to v přírodě chodí co tě nezabije to tě posílí(lidově) odborně si organismus vybuduje obrané látky.Třeba to tak není a možna se pletu no jen jsem to nechtěl nechat bez odezvy k tématu :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hroch » 07 srp 2008, 23:15

Obávám se že Pietro má pravdu a ty se zbytečně durdíš.

Např. síťka - většina dobrých akvaristik a chovatelů ji uchovává v desinfekční roztoku (většinou taková modrá voda , mám jednu nádrž , samičky nepřelovuji, nevím co to je, nepotřebuji to vědět) , Děláš to ?

Píšeš že by sis to roztahal všude, asi jo jen se to všude neprojeví. Bakterie a ostatní neřádstvo nefunguje jako jed, dostanou se do nádrže a je vymalováno,ne, spousta původců nemocí je trvale v akváriu přítomno . Záleží například kolik se jich tam je, v jaké jsou ryby kondici atd.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků