houpave pohyby u tropeusu

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

houpave pohyby u tropeusu

Příspěvekod mara » 15 zář 2008, 19:09

Dobry den ve spolek,
potreboval bych radu. Mam 300l akva plne tropeusu [25asi] a u dvouch se objevilo zvlastni chovani jako by se vlni a houpou
jinak jsou v pohode, zerou, jsou aktivni, trosku se vyclenujou, mozna. Akvarko je pomerne nove asi dva mesice a rybky se obcas otiraj o pisek a kameny a tyhle dve obvzlast, ale mozna je moc pozoruji. Hodnoty v akvariu jsou v celku v poho, ale jak sem rekl, je to nove zalozene akva. Dik za radu. Mara
mara
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2008, 01:12

Příspěvekod PIETRO » 15 zář 2008, 19:19

Pokud nenapíšeš víc informací , tak ti asi stěží někdo poradí o co jde. Napiš jak dlouho to trvá,jak jsou natom ryby fizicky, zda příjmají potravu, prostě musíš napsat vše co pozoruješ, zdali mají nějaké jiné změny na těle, jednoduše setavit nějakou anamnézu a od té se pak dá stanovit další postup či diagnóza pořípadě léčení. :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mara » 15 zář 2008, 19:47

Trva to asi tyden, na tele nemaji zadne tecky ani plisen, jedna ma na boku v oranzovem pruhu tmavy flek, ale to mela od te doby co sem si ji prinesl (spis bych to videl na pigmentovou skvrnu, jako maji treba neolamprologus leleupi), jinak jak sem napsal sou normalne aktivni, zerou. Jen kdyz se nekde zastavi tak se zacnou jako by vlnit a osivat, vlneni je nejnapadnejsi, chvilema jako by se zblaznili a pak jsou zase normalni. Jak srandi tydle dve nevim, ale nikde nejsou znamky po bilem nitkovitem vykalu.
mara
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2008, 01:12

Příspěvekod PIETRO » 15 zář 2008, 19:57

No zatím bych byl v klidu ale pokud se to bude projevovat u více ryb, ihned mi napiš a pokusíme se nato příjt co se děje, pokud by šlo o něco s vodou tak by se chovali ryby jinak a všichni jedinci v akva stejně ale těžko určit o co jde.
Pro jistotu skus změřit No3, No2.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod definiti » 15 zář 2008, 20:13

Tiez by som sa zatial neznepokojoval, NO2 uz by malo byt po 2 mesiacoch na nule a NO3 by prekazalo asi vsetkym rybam a nie len dvom. Premyslam, ci ti neklesla teplota vody v akva. Mne sa napr. minuly tyzden jedna samica T odclenila od skupiny a lezala na piesku v rohu... akonahle som prisiel k akvariu tak sa rychlo pridala k skupine a spravala sa normalne. Doteraz nechapem preco mala 2 dni taky stav. :? Keby to u teba pretrvalo dlhsiu dobu, tak by som hladal pricinu, no take kratkodobe spravanie je u T bezne, nakolko su to dost stresujuce ryby (podla mna).
Uživatelský avatar
definiti
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 7
Registrován: 21 led 2007, 20:52
Bydliště: Humenné

Příspěvekod RUMburak1110 » 15 zář 2008, 22:21

Čím ty Trofíky krmíš??Tady by jsme se mohly pohnout ...
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod RUMburak1110 » 15 zář 2008, 22:21

Čím ty Trofíky krmíš??Tady by jsme se mohly pohnout ...
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod mara » 15 zář 2008, 22:39

krmim flora od sera a obcas jim supnu neco od jbl na stejne bazi jako ta sera proste zeleny ,navic tam maj nejake kytky a ty jim chutnaj .
mara
uživatel webu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 zář 2008, 01:12

Příspěvekod ziletka » 20 zář 2008, 07:08

Nie su tie dve nahodou najmensie v skupine? A nie su trosku utlacana? Mas v akva kamenolom ? Alebo sem tam skalku?Ako casto ich krmis ? Myslim za den Nemas v akva prilis velky prud? Mne pre tropikov plati :cim vadsi stereotip tym vadsia pohoda Ale su to nevispitatelne mrsky
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod memeo » 20 zář 2008, 14:15

TO ziletka
Ty si tu hoto vypsal-a,že to je pomalu na román. :lol:
Ne,teď vážně.
Mít kamenolom v akváriu u Tropheusů může být i naškodu.Tohle je podle mě celkem dosti diskutovaná záležitost........mít hodně úkrytů,nebo ne u Tropheusů?
Já osobně jsem se bavil o tomhle z Radimem a on mi řek,že raději žádné a tak to tak mám.......v pěstírně mám u Tropheusů jen 3-4 kameny a hotovo a zatím to funguje.
Krmit by se asi měli vícektrát za den po malých dávkách,jinak se přežerou a je zle.
Velký proud jim asi vadit moc nebude a když ano,tak všem a né jen dvěma.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků