Zvětšená tlama

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Zvětšená tlama

Příspěvekod efik » 08 říj 2008, 22:34

Zdravím všechny. Všimla jsem si u svého Labidochromise Yellow jakoby zvětšení podbradku. Co to může být? Má to jak nádor.Poraďte co to je. Děkuji
Uživatelský avatar
efik
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Registrován: 27 bře 2006, 18:48
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod wladys » 08 říj 2008, 23:08

Nejspíš to bude nosící samice... :o Ale foto by bodlo.
Přidávám pro porovnání foto jedné mé nosící trewasačky.
Přílohy
trevasacka_nosici.JPG
Nosící trewasačka
trevasacka_nosici.JPG (86.35 KiB) Zobrazeno 1800 krát
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod efik » 09 říj 2008, 11:30

No to si nejsem tak jistá, je to zřejmě sameček. Nevím to jistě, ale vzhledem k agresivitě dalšího samce vůči němu bych řekla, že je to kluk. Takže mimča to asi nebudou. Ale už mi druhý den nic nežere. Fotku bohužel nemám jak poskytnout, ale vypadá to dost podobně jako na té fotce. Neměla bych tu rybku radši dát na samotku? Nebo bude lepší počkat co se z toho vyklube?
Uživatelský avatar
efik
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Registrován: 27 bře 2006, 18:48
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Elongatus » 09 říj 2008, 12:26

Ahoj. Sameček může být agresivní i vůči samičce. Navíc u yellowek je docela složité rozeznat u mladých ryb pohlaví .
A pokud vak vypadá podobně jak u té Trewavasky co zde dal Wladys, tak můžeš očekávat prcky. Navíc pokud nežere tak je to víc než pravděpodobné. Chtělo by to opravdu to foto, aby jsme to mohli potvrdit na 100%.
Uživatelský avatar
Elongatus
častý přispívatel
 
Příspěvky: 433
Obrázky: 16
Registrován: 07 říj 2005, 21:23
Bydliště: Staré Město u Uh. Hradiště
Kolik let děláte akvaristiku?: 28

Příspěvekod efik » 09 říj 2008, 13:01

No když vezmu tu malou pravděpodobnost, že je to samice a nosí. Nemůžu teď v rychlosti najít jak to dlouho trvá to nošení. A kdy je nejlepší oddělit rybku od ostatních. Když už by to bylo, byly by to moje první mimča a nechtěla bych je nechat na pospas ostatním rybám. Nemůžete mi někdo poradit nějaký dobrý odkaz o tom jak se konkrétně tento druh o mladé stará?
Uživatelský avatar
efik
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Registrován: 27 bře 2006, 18:48
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Hroch » 09 říj 2008, 13:29

Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod efik » 09 říj 2008, 14:11

Takže jsem to nějak prošla, ale nevím jak se k tomu sama mám postavit. Připadá mi nejpřirozenější rybku nechat ve společné nádrži, ale mám strach, že mi z toho žádná rybka nezůstane. Když ale údajěn nosící samici odlovím tak zase nebudu vědět, kdy ty malé potvůrky přidat do společného akva. Když budou malé - sežerou je, když velké - umoří je. To je vážně dilema. Už si dělám hodně velký naděje, že z toho něco bude tak doufám, že jí v tém tlamce něco plave :wink:
Uživatelský avatar
efik
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Registrován: 27 bře 2006, 18:48
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Hroch » 09 říj 2008, 14:31

Pokud necháš rybu v nádrži na 99% něco přežije.
Pokud rybku přelovíš (jestli ji chytneš) a budeš odrostlé ryby přidávat do společného akvárka ve velikosti tak 3-4cm už je nesežerou a nebudou si jich moc všímat.

Ale počítám že se ti stejně nepodaří tu rybu chytit.
Nenaháněj ji moc dlouho a je lepší ji zahnat do nějaké nádoby aby nebyla mimo vodu, někdy se stává že z toho stresu jikry spolkne.
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků