ztráty v nově založeném akva

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

ztráty v nově založeném akva

Příspěvekod mareks » 09 pro 2008, 12:52

ahoj,

jelikož jsem po pročtení webu nezjistil co dělám špatně (snad krom frekvence výměny vody) chtěl bych se podělit o smutné zkušenosti s úhynem ryb v mém novém akva:

úhyny následovali vždy po několika dnech

1. demason s dírou v břiše - asi poranění o ostré pozadí
2. demason , zrychlené dýchání , trhavé plavání (trhavé pohyby hlavou)
3. afra točila se do vrtule, nemohla plavat rovně-hlavou nahoru, ustrašené chování, hledala úkryty, ležení na písku
4. demason, rychlé trhané plavání, hledal úkryt u hladiny,
5. zebra, trhavé pohyby, cukání hlavou, hledání úkrytu poté chcíplá na dně
6. demason ve filtru již polorozložený-nechápu jak se tam dostal přes přepad
7. demason cca týden se schovával u hladiny v úkrytu a nežral po týdnu uhynul
8. naposledy saulosi v sobotu se klepala na dně a po chvíly zdechla bez příčiny

no ty demasoni jsem si měl asi rozmyslet minule mi jich polovina uhynula teď to asi nebude lepší

voda jmá pH cca 7-7,2,celková tvrdost je kolem 20-21dH , teplota 25°C, NO2 a NO3 na 0, jediné co mi napadá, že akva bylo v záběhu měsíc-vodu jsem neměnil, poté jsem nasadil cca 2/3 mladých ryb, vodu jsem vyměnil asi 1/3 po 14dnech a prvních úhynech a přidal jsem sodu a sůl, na kamenech se jeden čas (na začátku) objevili žluté chomáčky které po týdnu zmizely, mám tam dost hnědé a zelené řasy na kamenech a skle, takže úhyn připisuju

a) ryby byly slabé a nemocné již od "dodavatele" - např. Trewavasae jsou v pohodě a byly kupované jinde
už nikdy od tohohle chovatele nic kupovat nebudu, měl v každé nádrži nějakou chcíplotinu a říkal že je to ze stuniční vody co používá, že je v ní moc dusičnanů, nicméně stejnou zkušenost mám z jeho pěstírny která byla úplně jinde, to je tak když se šetří na nepravém místě :? .
b) plísňové onemocnění-plíseň ve vodě - i když žádná ryba neměla viditelné onemocnění nebo změny uhynula vždy vybarvená bez defektů, dekorace -kameny jsem vydrhnul v horké vodě, nevyvařoval jsem
c) onemocnění způsobené řasou
d) příliš vysoké hodnoty tvrdosti - máme opravdu hodně tvrdou vodu
e) malá frekvence výměny vody - někteří citliví a slabí jedinci to nerozdejchali

o krupičce jsem již psal ta už je v pohodě, jeden dospělec měl zakalené obě oči ale po 2dnech už je má zas čisté

ostatní ryby jsou v pohodě a to jak plůdek tak chovné skupiny, krmím množstvím které ryby během 10min. sežerou-dva druhy krměí myslím že docela kvalitní, po poslední výměně vody a přisolení uhynula ta poslední sauloska jinak zatím nic, v sobotu vymění 1/2vody a dám esha optimum. Jinak nosí mi cca 10samic a to většina mladých, mezi kameny se objevuje drobotina tak nevím. :(
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

založené akva

Příspěvekod PIETRO » 10 pro 2008, 14:59

Kamaráde jak to pročítám, nestáčím najít ani slov. Nechci tě tady nikterak osočovat ,ale stoho co jsi napsal hotová sebevražda.
Jak velké akva máš a kolik toho tam máš?? Je to opravdu důležité to napsat,také bych potřeboval vědět jak vypadali ryby post morte?? jestli mněli hodně prokrvené žaberní oblouky, atd.. Můj názor je otrava Amonými Ionty. Už jsem takovou spoušť viděl na vlastní oči u jednoho takového případu jako je ten tvůj.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mareks » 11 pro 2008, 15:48

ryby byly normální akorát chcíplé jinak jim nic nechybělo :D , myslí že to bylo již přinesené od dodavatele, všechny ostatní od jiných lidí bez problémů prosperují, je jich v 100l akva 70ks,
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Sonic12 » 11 pro 2008, 16:17

Chceš mi říct, že máš ve stolitrovém akva 70 ryb?? :shock: :shock: :? :? Kolik jich tam bylo na začátku, než nastaly problémy????
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod rhymes » 11 pro 2008, 16:21

noooooo :? :? :? :? :? :? :? :? mám 240l a 27 ryb, pořád mi vrtá hlavou, jestli ještě 6 až 10 kousků přidám nebo to už takhle nechám, ale 70 kousků na 100l, to je teda mazec :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod Sonic12 » 11 pro 2008, 16:26

Marek nám to určitě vysvětlí, vypadá to že už je zkušený akvarista... 8)
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Duffman » 11 pro 2008, 16:37

Doufám,že si tady z nás děláš srandu :?
a navíc Demasonky,hmmm to asi nebude chovatelem .....
Uživatelský avatar
Duffman
přispívatel
 
Příspěvky: 112
Obrázky: 23
Registrován: 11 lis 2006, 12:12
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvekod chosse » 11 pro 2008, 16:41

myslim, že se přepsal a jedná se o jeho 1080l nádrž
Uživatelský avatar
chosse
uživatel webu
 
Příspěvky: 13
Obrázky: 11
Registrován: 09 dub 2006, 13:06
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod rhymes » 11 pro 2008, 16:43

taky mam ten pocit, alespoň z jeho profilu :roll:
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod mareks » 11 pro 2008, 17:06

no vy ste ale rejpalové :lol: jasně jsem se přepsal je to 1080litrů, ty demasonky jsou podle mě dost citlivy na kvalitu vody , minule jim taky stačilo mílo , a kdo má dneska ideální vodu, já se o ní pokoušel kvůli nim dost dlouho a stálo mě to hodně peněz na chemii a nebylo to moc platný, někdy je asi lepší přispůsobit ryby vodě a ne naopak , stejně jak to udělal Radim

m.s.
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků