ztráty v nově založeném akva

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Sonic12 » 11 pro 2008, 17:14

No jo, jenže když Ty se zrovna upíšeš v takovém důležitém údaji... :lol: :P :lol: :P
Uživatelský avatar
Sonic12
přispívatel
 
Příspěvky: 186
Obrázky: 98
Registrován: 29 led 2007, 11:19
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mareks » 11 pro 2008, 17:17

omlouvám se a stydím se :oops:
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod rhymes » 11 pro 2008, 17:36

nic se neděje :P :P :P
to co se ti děje je hodně divný, jinak bych to udělal stejně jako píšeš a uvidíš, co se bude dít 8)

jinak mimo téma ..... máš pěkné :o aqua, klobouk dolu 8) 8) 8)
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

Příspěvekod mareks » 11 pro 2008, 17:59

to: rhymes - díky za poklonu, ta tvoje břidlice je taky parádní, zavzpomínal jsem na svoje první malawi před pár lety taky s břidlicí

jinak kontroluju ryby při krmení a během týdne žádný úhyn ani viditelná neplecha, nicméně budu asi hodně šťastnej když mi zbylí demasoni dožijou do dospělé délky tři krásně vybarvení dominantní samci se mají čile k světu ,ale zbytek samiček jsou takový chcípáci moc nežerou ani nerostou, někteří ani nechodí aktivně pro žrádlo to samý saulosky, ostatní ryby jsou ok- hongi se krásně vybarvují, někteří lombarďáci jdou do žluta, dospělý hongi byl celej šedivej když jsem ho dostal, teď úplně zkrásněl :D , Bedříšek je frajer a pořádně se předvádí :P , pokud nějaká rybka uhyne nejdřív jí vyfotím ,ale jak jsem psal viditelně žádné nic nechybělo, vím jak vypadá ryba která chcípne na nemoc nebo na otravu už jsem dřív i jednu trewavasačku pitval -- :x
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod tama » 12 pro 2008, 15:16

jsem rada, ze uz je vsechno v norme a ze se rybkam dari. Tesim se na nove fotky.
tama
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 05 úno 2006, 23:36
Bydliště: Praha 9-Prosek

Re: ztráty v nově založeném akva

Příspěvekod A+I » 13 pro 2008, 02:52

mareks píše:voda jmá pH cca 7-7,2

To pH bys mel zvednout, takhle nizky pH tem rybam na zdravi neprida.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mareks » 16 pro 2008, 17:48

no tak dneska další rybka ležela zaklíněná mezi kameny a při odchytu se snažila utéct ale nebyla schopna pořádně plavat, viditelně žádné onemocnění, o víkendu jsem zlikvidoval afru která už delší dobu vegetovala celá okousaná- nemohla hýbat ocasem resp. měla ho jakoby slepený a nefunkční jinak normálně žrala ale ostatní ji dálay co proto, dnes jsem zjistil další afru se stejnými příznaky )ale nedá se chytit ač používá jenom prsní plotve), všechny uhynulé rybky stále ze stejného zdroje, ostatní rybky (od jiných chovatelů)se mají skvěle a nosí! vleké maingano mělo dva ošklivé šrámy u tlamky které se v pohodě zacelili, dnes jsem zjistil že má u žaber asi 5mm průměr a 1mm hlubokou ránu s otřepenými okraji ale to připisuju spíš soubojům (docela to tam prohání)

na zítra mám připravenu jedlou sodu prozatím dám 500g na 1000l a uvidím jak se zvedne pH, solit nebudu

dnes změřené parametry vody pH - 7,2, kH 15-17, Dh 21, NO2 a NO3 0, o víkendu vyměněno 1/3 vody a aplikována eSha optimum.
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod mareks » 19 pro 2008, 13:29

tak jsem nakonec musel dát 1kg sody! na 1000l ph se zvedlo na 8,0 , kH 18, dH 20, NO2 0, NO3 50-70 (musím vyměnit vodu), zatím žádný další úhyn, nosí 3samice demasoni, 1hongi, stále si myslím že parametry vody a její kvalita neodpovídali tomu co má být a slabí jedinci (již nějak poškození špatným odchovem) to nerozdýchali
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků