nádor na břiše

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

nádor na břiše

Příspěvekod mandy » 12 pro 2008, 08:51

Ahoj nevím si rady,z původního divného chování mel.exasperatus a jejich dýchavičnosti ,pak tři úmrtí,se po týdnu ukázal ten co na tom byl nejhůř a na břiše má nějakej nádor nebo mu lezou střeva ven ,vypadá to jako mini bílej květáček .okamžitě jsem nasadil entizol,ale nevím jestli pomůže a mám strach o ostatní ryby,nemáte s tím někdo zkušenost? díky
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod mandy » 16 pro 2008, 17:18

tak dalšímu exasperatovi to leze bokem za ploutvý fakt nevím co s tím :(
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod PIETRO » 16 pro 2008, 19:24

Dej sem fotku a napiš příznaky?
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mandy » 17 pro 2008, 08:39

tak to už nemusím včera jsme spolu mluvily :o
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod A+I » 17 pro 2008, 20:20

Ahoj Mandy a Pietro, nemohli byste to nejak doresit tady prede vsema? Vim, ze se ty kvetakovite utvary mohou na rybach udelat, ale kdyz se to pak nekomu z nas stane, tak zase nebudeme vedet co s tim. Diky moc!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mandy » 18 pro 2008, 08:49

no já jsem nasadil entizol ,tabletu na 25L vody a po třech dnech vyměňuju půlku vody,ryba z nádorem sice uhynula ,ale ostatní ryby na tom jsou o mnoho lépe.Pietro mi akorát poradil ať tam tu dávku dávám každý den ,že prý je to účinější a rybám tím neublížím a neubere na plodnosti ,poslechl jsem ho a zatím to funguje,dokonce mi při léčení nosí afra a elongatus.napíšu jak jsem dopadl a jestli vše je jak má být :)
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod A+I » 18 pro 2008, 08:54

Diky. Nerikal Pietro co to je zac?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mandy » 18 pro 2008, 09:04

neříkal nic přesně ,akorát ,vyjmenoval mi toho víc a ,že když entizol nezabere tak ať mu zavolám a nasadíme jinou léčbu,ale ryby fakt po jednom dni pěkně ožily a začaly se chovat úplně jinak,tak to asi zabralo,akorát na tý co to měla rozjetý není vydět změna,ale tam už je asi léčba zbytečná
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Příspěvekod richard » 31 pro 2008, 07:41

Mandy, řekl bych, že se to u mne projevilo také.

Napřed l.trewawasae měla díru do břicha tak 2 mm. Ta se postupně rozširovala až asi po týdnu od prvního objevení ryba uhynula s dírou v břichu 5mm (donosila, vypustila mladé a uhynula). Nevěnoval jsem tomu pozornost, vypadalo to jako poranění o kameny (byla to nosící samice, předpokládal jsem, že z ní ostatní chtějí vytlouct mladé - občas se mi to stává). Ostatní ryby v pohodě bez žádných zjevných příznaků nemoci.

Bohužel včera večer jsem zjistil, že se něco podobného objevilo na další rybě (n.brichardi). Je to opět cca 2mm velká díra na břiše (není to zarudlé, prostě bílé zpočátku jako kdyby z toho něco trčelo ven po krajích nemocného místa). Pokud bude průběh nemoci jako u trevavasačky, bílé zbarvení zmizí, objeví se malá díra do břicha kdy jde vidět na vnitřnosti. Tato díra ani její okolí není zarudlé. Vypadá to na postupné odumírání tkáně - díra se rozšiřuje až na 5mm. Rybka zpočátku žere, postupně přestává žrát, leží na dně a je apatická. žádné otírání o listy apod. Nestihl jsem to nafotit, zjistil jsem to těsně před zhasnutím a pak se rybka schovala. Rybka stále v pohodě, žere plave nejeví se žádné příznaky nemoci (dýchavičnost, trhavé plavání, ztráta vybarvení, stažené ploutve atd.) Dnes odpoledne po práci se to pokusím vyfotit a dám to sem.

Všechny ostatní také v pohodě. Možná se zbytečně bojím, ale přijde mi divné to opakování. V neděli ztráta jedné ryby po týdnu nemoci a v úterý se něco podobného objeví na další rybce. Všechny ostatní rybky v pořádku.

Nalil jsem metylénovou modř.

Entizol - jaký je postup - píšeš 1 tableta na 25l vody - filtr osvětlení v provozu nebo vypnout?

Pietro nebo někdo další znalý nemoci - zkuste mi poradit pokud to jde takto bez fota (pokud to jde). Je to nějaká infekce? Nechci tam rvát etnizol nebo další přípravky pokud si nebudu absolutně jistý a zasahovat tak výrazně do mikroklima akvárka. Nicméně pro jistotu pořídím. Opravdu je to bezpečné pro ryby a dá se to používat v akva preventivně, jak píše Mandy?
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod mandy » 31 pro 2008, 08:55

Ahoj ,tím entizolem nic nezkazíš,tenhle postup mi poradil pietro,dokonce mi řekl tlač tam tu dávku každý den a po třech dnech upustit čtvrt nádrže a to samé zase tři dny ,osvětlení prý nechat krmení taky a ta filtrace podle mě musí běžet při tomhle dávkování.Každopádně jsem to úspěšně po pietrových radách vyléčil a dával jsem dávky každý den jak mi radil,měl jsem strach o plodnost ryb a neublížilo jim to na opak,možná i pomohlo,teď se třou jak divý .Jsem tak 14 dní po léčení a mám vytřených asi osm ryb za tu krátkou dobu. Tak se toho neboj entizol je širokospektré léčivo a nemá jim jak ublížit ,teď po radách pietra to můžu potvrdit i já zatim ahoj :o
Uživatelský avatar
mandy
častý přispívatel
 
Příspěvky: 279
Obrázky: 112
Registrován: 03 říj 2008, 07:49

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků