zrychlené dýchání

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

zrychlené dýchání

Příspěvekod Tomino969 » 20 led 2009, 10:40

Ahoj, pročetl jsem všechny příspěvky ve skupině choroby, ale nezjistil jsem, co by moje rybky mohlo tížit.
Tak postupně:
rozměry akva : 135 * 50 *50
ryby: 14 ks Pseudotropheus demasoni
8 ks Labidochromis sp. yellow
5 ks Pseudotropheus saulosi
Ryby jsou 10 měsíců staré (mladé).

Problém: včera jsem zjistil, že rybky zrychleně dýchají - zbarvení je však normální, hlad mají taky pořád stejný :-) a potyčky mezi sebou též probíhají. Některé ryby dýchají hůře, některé lépe. Dnes jsem na ně ráno koukal a bohužel tento stav trvá dále. Zatím bez úmrtí (doufám, že to tak zůstane).
Proměřil jsem večer vodu : pH = 8, NO2 = 0,1, NO3 = 15. Nevím jestli nemůže být problém s těmi dusičnany, dlouho jsem vodu neproměřoval ( při založení každý den, po zajetí už ne) - ryby se mi pravidelně třou.
Zvýšil jsem vzduchování na max, potravu jsem jim od včerejšího zjištěni nepodával.
Vodu v akva měním pravidelně 50% co 14 dní, filtr čištěn před měsícem.
Změny které jsem provedl den předem: přinesl jsem si domu piskořky a dal je rovnou do akva ( bez karanteny), mám je od důvěryhodného zdroje - už jsem od něj bral i ryby. Další věc, že jsem jim poprvé dal mŕažený Krill - ale jen trochu. Takže jestli nemůže být problém v těchto věcech.

Díky za každou radu...
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Re: zrychlené dýchání

Příspěvekod yossarian » 20 led 2009, 11:01

Tomino969 píše:Ahoj, pročetl jsem všechny příspěvky ve skupině choroby, ale nezjistil jsem, co by moje rybky mohlo tížit.
Tak postupně:
rozměry akva : 135 * 50 *50
ryby: 14 ks Pseudotropheus demasoni
8 ks Labidochromis sp. yellow
5 ks Pseudotropheus saulosi
Ryby jsou 10 měsíců staré (mladé).

Problém: včera jsem zjistil, že rybky zrychleně dýchají - zbarvení je však normální, hlad mají taky pořád stejný :-) a potyčky mezi sebou též probíhají. Některé ryby dýchají hůře, některé lépe. Dnes jsem na ně ráno koukal a bohužel tento stav trvá dále. Zatím bez úmrtí (doufám, že to tak zůstane).
Proměřil jsem večer vodu : pH = 8, NO2 = 0,1, NO3 = 15. Nevím jestli nemůže být problém s těmi dusičnany, dlouho jsem vodu neproměřoval ( při založení každý den, po zajetí už ne) - ryby se mi pravidelně třou.
Zvýšil jsem vzduchování na max, potravu jsem jim od včerejšího zjištěni nepodával.
Vodu v akva měním pravidelně 50% co 14 dní, filtr čištěn před měsícem.
Změny které jsem provedl den předem: přinesl jsem si domu piskořky a dal je rovnou do akva ( bez karanteny), mám je od důvěryhodného zdroje - už jsem od něj bral i ryby. Další věc, že jsem jim poprvé dal mŕažený Krill - ale jen trochu. Takže jestli nemůže být problém v těchto věcech.

Díky za každou radu...
NO2-0,1 neni moc, ale melo by byt nemeritelne. Udelej test jeste na amoniak NH3-NH4+ jestli mas akva zabehle je pravdepodobnejsi vyskyt amoniaku nez NO2 . Muze se jednat o uplne jiny problem, ale test na amoniak bych udelal vzycky jako prvni.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Tomino969 » 20 led 2009, 12:03

Tento test vůbec nemám, ale zajdu ho koupit a zkusím změřit. dík za radu
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod Tomino969 » 21 led 2009, 09:58

Takže problém vyřešen, včera jsem dorazil večer domu a rybky byly v pohodě. Dýchání již normální, dokonce se mi vytřeli Labidochromisy:-)

Nedokáži si ale vysvětlit, čím to bylo způsobeno..že by stesk? Nebyl jsem 3 dny doma, tak možná proto:-) Jediné co jsem po zjištění udělal je to, že jsem zvýšil vzduchování. Tak jestli hledat problém zde, fakt nevím.

Ať se daří....
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod yossarian » 21 led 2009, 10:09

Tak hlavne ze je to za vama. Mel jsem podobny problem ,po vymene vody a zvyseni ph se mi narazove zvedla hodnota cpavku.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod Tomino969 » 21 led 2009, 10:47

Testy na čpavek jsem sháněl po celé Mladé Boleslavi, ale neúspěšně - všude mají akorát tak testy na pH a NO2/3. Vlastně v jednom zverimexu měli od Tetra Tecu, ale chtěli za to 500 Kč, což jsem odmítl dát, protože od Rataje je cena cca do 100 Kč (mám od něj i ostatní testy). Nakonec to nebylo potřeba, ale určitě si tento test dokoupím, kdyby náhodou někdy ...
Uživatelský avatar
Tomino969
uživatel webu
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 16
Registrován: 13 led 2008, 11:54
Bydliště: Luštěnice

Příspěvekod yossarian » 21 led 2009, 12:11

Tomino969 píše:Testy na čpavek jsem sháněl po celé Mladé Boleslavi, ale neúspěšně - všude mají akorát tak testy na pH a NO2/3. Vlastně v jednom zverimexu měli od Tetra Tecu, ale chtěli za to 500 Kč, což jsem odmítl dát, protože od Rataje je cena cca do 100 Kč (mám od něj i ostatní testy). Nakonec to nebylo potřeba, ale určitě si tento test dokoupím, kdyby náhodou někdy ...
500kc je fakt hodne, sehnal jsem ho za 250.
Je dobre ze uz rybky jsou v normalu ,ale na druhou stranu pokud si nezjistil pricinu, tak nevis jak se do budoucna podobnym problemum vyvarovat.
Jeste nedavno jsem mel nekolik problemu, hlavne s vodou a donutilo me to zacit studovat chemii :lol: Ted kazdou chvilku otravuju sve pratele co maji vysokoskolske vzdelani v oboru chemie a podobne a chodim na navstevy, kde za ruzne protisluzby cerpam informace. Snazim se co nejvice vyvarovat situaci kdy nastane problem a ja nebudu vedet jak ho resit.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most


Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků