Eutanazie

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: re

Příspěvekod yossarian » 11 úno 2009, 16:56

jonathane píše:uprimnou soustrast :cry: :cry: :cry:
dekuju
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 19:13

Teda Broviku, prece nemuzes byt takovej srabik a trapit rybu v mrazaku :shock: :shock: . To by me v zivote nenapadlo, jak se daji ryby trapit "aby uz dele netrpely". Priste vem ostrej nuz a fikni ji rychle za hlavou tak, abys ji pretal pater. Je jedno, jestli je ryba mala a nebo velka, proste tohle je zpusob rychlej a bez utrpeni. Dokonce se doporucuje jako jedinej na bezbolestne utraceni v akvaristicke literature.
Chlapi......... :? .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 11 úno 2009, 19:19

A+I píše:Teda Broviku, prece nemuzes byt takovej srabik a trapit rybu v mrazaku :shock: :shock: . To by me v zivote nenapadlo, jak se daji ryby trapit "aby uz dele netrpely". Priste vem ostrej nuz a fikni ji rychle za hlavou tak, abys ji pretal pater. Je jedno, jestli je ryba mala a nebo velka, proste tohle je zpusob rychlej a bez utrpeni. Dokonce se doporucuje jako jedinej na bezbolestne utraceni v akvaristicke literature.
Chlapi......... :? .


Ale já jí tam nedávám živou ale omráčenou :( ...přesně dle návodu v literatuře z jedné knihy,co mám doma. :( ....píšou tam o 2 variantách, té co píšeš a té co dělám já. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Foxicek » 11 úno 2009, 19:29

Přesně tak a nejen v akvaristické literatuře....i jako příležitostný rybář jedinná možnost picnout a hned za hlavou nožem přetít míchu a dorsální aortu...tzn. okamžitá smrt....v mrazáku omráčená ryba to mi přijde dost pomalý...No a u malinkejch rybek jsou nůžky nejrychlejší (odpadá riziko zklouznutí nože)...tohle sem dělal už v patnácti a to sem nebyl žádnej drsňák...:-)
Foxicek
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 3
Registrován: 03 led 2009, 14:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 20:15

Jj, dcera co je na nasi Vizitce v cervenych satech, takhle bezbolestne utracovala vyloveny ryby z jezera urceny k nasi veceri uz ve druhe tride... :P . A vy chlapi s tim delate takovy procedury :roll: .
Broviku, jak mam vedet, ze ji napred omracis, nikde to nepises. A jak ji vubec mracis? To musi bolet vic nez ji rovnou bezbolestne utratit. A co kdyz se v mrazaku probere.
No ja nevim, nuzky jsou proti nozi tupy. A navic nepotrebuju videt hlavu zvlast :12: . Nejlepsi je ostrej nuz.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod yossarian » 11 úno 2009, 20:37

Ja si myslim ze to neni o slabosti, kdyz nema nekdo povahu zabit rybku vlastnima rukama. Dite v druhe tride nema moc rozumu a pokud mu nekdo nevysvetli ze zabijet rybky je v neporadku, tak to bude delat bez vycitek. Ja jako malej taky trapil zviratka a mrzi me to az ted. Dneska jsem na tom tak ze dokazu v ringu , v kleci bez pravidel a mozna za urcitych okolnosti i veknu ...dobit cloveka do bezvedomi ,ale nedokazu ublizit zvireti a nedokazu ho ani snist. Moje rybka na tom byla hodne spatne, situaci jsem vyhodnotil tak ze mi mrazak prisel lepsi nez ji nechat tyden trapit. za par vterin bylo po ni nemam z toho dobrej pocit, ale vzhledem k situaci jsem ji zkratil trapeni o dlouhej cas.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod kodas » 11 úno 2009, 20:40

no jo..... Ale někdo to prostě nesnese.
Já jsem sice taky pár ryb utratil, ale bylo mi k breku. A z jiného pohledu když jsem chytil cejna 55cm + nějaké menší tak jsem je zabil a byl jsem rád a celkově spokojený akvarista. Neni situace jako situace. (někdy je máme dlouho a jsou to skoro kámoši)
kodas
 

Příspěvekod kodas » 11 úno 2009, 20:41

*oprava né akvarista ale R Y B Á Ř.....
kodas
 

Příspěvekod brova » 11 úno 2009, 20:47

jj máš pravdu Álo, měl jsem to napsat :oops: Omráčení záleží na velikosti ryby, buď kladívkem do čela a nebo malou rybu vzít za ocas a udeřit čelem o něco. Mne to učil jeden starý zkušený akvarista, který to tak dělal. V mrazáku se neprobere, za chvilku je na kost. Navíc v té knížce píšou, že než řízneš velkou cichlidu nůžkama, tak bys jí měla také omráčit kladivem do čela.....já to párkrát udělal a nemyslím si, že by to bylo trápení ryby.....třeba se mýlím ale dělá to dost akvaristů tímto způsobem, co znám. :3:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 11 úno 2009, 21:07

To je pravda. Ja se priznam, ze na to nemam taky povahu, akorat jsem si myslela, ze chlapi jsou v tomto statecnejsi. Zviratka jsem ja ani dcera nikdy netrapila ale ucila se tenkrat rybareni v rybarskym krouzku a to k tomu, bohuzel, patri taky. Tenkrat z toho nemela vubec zadnou radost, ale strasne si prala byt rybar :D . V akvaristice ale nekdy neni vyhnuti nez rybce bezbolestne a rychle pomoct. Ja mam nastesti na to manzela a moc si nedovedu predstavit, kdyby nebyl nekdy doma a zustalo to na me. Manzel je sice rybar, ale taky mu to nedela zadnou radost. Kdyz jsme jednou koupili Neonky, ktere mely tzv. Nemoc neonek a ryby v akva odchazely jedna po druhe (cca 90% vsech ryb behem asi 4 dnu) tak rikal, ze uz nechce delat hrobnika, ze to je strasny. My jsme hodne citlivy co se tyka trapeni zviratek, ale kdyz neni vyhnuti, tak musi Ivik..
Jednou pred Vanocemi jsme meli kapra ve vane a on najednou zacal lehat, bylo to rano, nikdo nebyl doma ani po ruce. Ja jsem volala mojemu tatkovi co mam delat a on mi daval instrukce po telefonu krok za krokem. To bylo moje jediny zariznuti ryby v mym zivote.
No ale jak rikam, kdyby bylo potreba, tak by bylo pro me jednodussi rybu zariznout nez omracit. To bych vubec nevedela jak to mam udelat, aby ji to nebolelo a netrapila se jeste vic. V mrazaku to prece musi trvat a ryba se trapi, to stejny v sodovce - teda myslim bez omraceni. Myslim, ze ani prasknout rybou v sitce o neco tvrdyho neni bezbolestny.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků