Přestal žrát

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Přestal žrát

Příspěvekod rain » 08 dub 2009, 08:14

Mám problém se samcem C. Afra (asi 5cm) - byl prvním obyvatelem nového akva a cca 10 dní ho měl jenom pro sebe. Po přidání zbytku osádky okamžitě zblednul a začal se schovávat. Nemá žádnou konkrétní "svojí" jeskyňku, občas se i proplave po akvárku ale nežere (už víc než týden) žádná jiná ryba ani samičky, se kterýma jsem ho kupovala problém nemá, ale on si jídla nevšímá ani když ho sypu přímo před ním. Takže otázka - mám ho nechat "zvyknout" si na ostatní ryby, s tím že si nejsem jistá jestli dřiv neumře (je už hodně pohublý), nebo sehnat nějaké provizorní akvárko a přelovit ho?
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kodas » 09 dub 2009, 11:54

No je to možná něco se střevama ale to neurčím přelov ho...pokud máš tu možnost a dávej preventivně desinfekci...to bych teda aspon udělal než se zjistí co se děje...
kodas
 

Příspěvekod rain » 09 dub 2009, 12:18

Bohužel jsem samečka včera našla mrtvého :cry: :cry: :cry:
Přičítám to stresu, do té doby než jsem do akva přidala zbytek ryb byl naprosto OK, žádná jiná ryba problém nemá. I tak bych ale radši udělala nějaká preventivní opatření, jakou desinfekci bys doporučoval? Ať jim zase nějakou chemií zbytečně neublížím :?
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod yossarian » 09 dub 2009, 12:52

To me mrzi :o Je to cele ale dost zajimave me se moc nezda ze by to bylo stresem z novych ryb pokud ho nejak neutlacovali.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod rain » 09 dub 2009, 13:03

Mě se to taky zdá divné... Jenže to byla vážně otázka několika hodin. Všechno je ok, normálně plave, žere....přidám ryby a najednou je bledý, zalezlý a potravy si nevšímá. :cry:
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rain » 09 dub 2009, 14:28

Některé příznaky sedí na bloat ale nepozorovala jsem ani nafouknuté břicho, oči, ani bílé výkaly... Snad nějaký parazit? Nenapadá někoho co teda dávat ostatním rybám? :(
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kodas » 09 dub 2009, 19:55

Tak to je škoda....Ale to se občas stane že umře bez příznaků....
kodas
 

Příspěvekod yossarian » 09 dub 2009, 20:11

Zatim bych zadny lek rybam nedaval pokud jsi neobjevil viditelne priznaky ,ale urcite bych ted pozorne par dni pozoroval chovani ostatnich ryb.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod rain » 10 dub 2009, 08:59

Když já si pořád říkám že jsem to podcenila, možná kdybych ho hned odlovila a víc sledovala :cry: . Bojím se aby to nebyl bloat, myslíte že pár dní krmení namočené v Entizolu by jim ublížilo?
rain
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 7
Registrován: 19 úno 2009, 13:50
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MilaKH » 10 dub 2009, 10:09

To se prostě v akvaristice občas stane a pokud ostatní ryby jsou v naprostém pořádku, plavou, žerou atd..., necpal bych do akva žádnou chemii. Někdy ryba umře z neznámých důvodů- i když ostatní stejného druhu jsou naprosto v pořádku- to už je příroda, slabší jedinci umírají... Tím si příroda však zaručuje zbavení se "odpadního" gen. materiálu a zároveň přežití těch nejsilnější jedinců, kteří mají nejlepší předpoklady přežít.
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků