polehávání,rotující yellow - co dělám sakra pořád špatně?

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

polehávání,rotující yellow - co dělám sakra pořád špatně?

Příspěvekod mareks » 16 dub 2009, 11:40

ahoj,

dnes jsem musel odlovit dospělého yellow, týden ležel na dvou místech v akva a nežral a nehýbal se, když jsem se ho snažil odlovit tak velice svižně zmizel, dnes ráno jsem ho nemohl najít nakonec "vyplaval" tím způsobem že se točil kolem své osy tlamkou dolů, to se mi už jednou stalo u demasona co mi pošel a to samé u hongice.

Rybka na sobě neměla žádné viditelné známky choroby.
Parametry vody se nezměnili
Změnil jsem krmení - vyhodil jsem co jsem měl doma a koupil nové (měl jsem podezření že to bylo navlhlé)- to byla asi největší změna
Změnil jsem proudění vody proud který šel přes celé akvárko a vířil kal jsem přesměroval kolmo dolů, v té souvislosti jsem změnil výkon čerpadla z min. na 2/3 (max. je 2400l/hod)- voda je čistčí.
Nedávno jsem dělal změny v akva které mohli stresovat ryby
Ostatní ryby do nákupu nového žrádla moc nerostly a projevovali průměrnou chuť k jídlu nyní mají překvapivé přírůstky a evidentně se jim daří a jsou po žrádle jak lité, nicméně čas od času jedna z ryb (saulosi , trewavasae, zebra) nežere s hejnem "odpočívá" někde ve stínu nebo u dna ale druhý den už je to ok
Někteří jedinci (saulosi ,trewavasae, zebra) mají tendence se totálně přežrat že mají nafoukla bříška, ostatní jenom sledují jak se cpou a nestíhají
Měním vodu (akva 1080l/čistý objem 800l) 1x za 14dní 300l přidávám sůl a 1x měsíčně sodu
Klesla teplota o 1°C na 25°C
Krmím 2x denně ráno a večer vždy dvě dávky - jednu snědí (nedopadne na dno) a somrujou u hladiny (resp. skoro vyskakují ven) tak dám druhou tu snědí taky do posledního drobečku ale už jim to trvá tak 1min. nikdy nezůstane nikde nic nesežrané, pouze tabletky ale ty růběžně oždibují takže taky zmizí ale ty dávám 1-2x týdně.
Opět se mi dělá hnědá řasa ancitrusy mi ji spásly a z kamenů jsem ji očistil (to byl ten zásah do akva)

jediné co mi napadlo by mohl být bloat ale rybka neměla příznaky bloatu nebo stres

nikdy jsem neměl tolik problémů jako s tímto akva v předchozí 400l nebyly ani choroby ani řasa, když chcípla ryba tak to byla jedna za rok a příčina byla jasná (vnitrodruhové boje atd.)

nechápu kde je chyba :cry: akva je již co se druhů, počtu ryb a pohlaví stabilizované ,většina ryb je již dospělých a samice (někdy i všechny najednou) nosí mám strach z dalších úhynů kterí neumím ovlivnit

díky za každou radu

Marek
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Petr Ruzicka » 16 dub 2009, 19:20

Sice nevím čím by to mohlo být,ale u mě to měl synodontis a jeden duboisi oba jsou mrtví :( . Od té doby nic.
Ale zajímalo by mě,proč přidáváš sodu jen jednou měsíčně a ne při každé výměně vody?
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod zencakd » 16 dub 2009, 23:16

Jaké máš parametry vody? NO3 a ph? Proč přidáváš sůl? To, že se ti začala dělat hnědá řasa, může ukazovat na zvýšený obsah dušičnanů.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Turok » 17 dub 2009, 08:57

mareks - trošku mimo téma mohu vedět co těm tvým rybkám tak dobře chutná?
Uživatelský avatar
Turok
uživatel webu
 
Příspěvky: 88
Obrázky: 18
Registrován: 14 úno 2008, 14:29

Příspěvekod RUMburak1110 » 17 dub 2009, 10:34

Také by mě zajímalo co jim podstrojuješ....Mam podezření na nevhodné krmení. Měl jsem stejný problém. Krmím teď Serou a SAK Greenem a je klid.
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod mareks » 17 dub 2009, 18:00

granugreen a flora :(
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod RUMburak1110 » 18 dub 2009, 10:37

jen to??Co mražená strava??Nic?
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod kolarr1 » 21 dub 2009, 08:30

Ahoj to co pises mi spise pripada ze zbytecne prekrmujes daval bych malo ale treba 3-4dene pokud mas na to cas dale bloat nemusis poznat nekdy staci kdyz ryba nezere strani se ostatnim zrychlene dycha-strevni problemy dal bych baktopur direct krmeni pouzivas dobre akorat bych jeste pridal nejake susene mrazene pouze ciklop a artemia jinak bych do nich mrazene moc necpal spyse jednou tydne na spestreni.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

rasa

Příspěvekod kolarr1 » 21 dub 2009, 08:34

A jeste k te hnede rase pocitam ze je to hneda stetickova rasa jsou to priznaky spatnych podminek v AQ menil bych casteji vodu a pokud mas zastarale zarivky vymenil bych je melo by se to zlepsit.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Re: rasa

Příspěvekod mareks » 21 dub 2009, 13:26

kolarr1 píše:A jeste k te hnede rase pocitam ze je to hneda stetickova rasa jsou to priznaky spatnych podminek v AQ menil bych casteji vodu a pokud mas zastarale zarivky vymenil bych je melo by se to zlepsit.


asi mas pravdu vymena vody je dost zasadni vec, skusim menit 300itrů týdně abych se dostal na objem akva za měsíc, máme tu ve vodě dost dusičnanů a asi se to tam hromadí (i když test nikdy neukázal víc jak 100mg) , zářivky jsou nové těma to asi nebude, co se týče mražených věcí nemám s nima dobré zkušenosti, nejlepší mám s odchovanou žábronoškou (kde jsou ty časy-asi ji znova skusim lihnout) a s vločkama - jedno jakyma pokud jsou vyzivny ryby si na ne casem zvyknou, no zacal jsem krmit granulema a to byla asi chyba,nebyly na to zvyklý, moc jsem je nemáčel -taky chyba -měl jsem místo všech těch vychytanejch krmeni koupit SAK energy a 55 kterej hned pada ke dnu , asi jsem je prekrmil ale to je těžky když jedny ryby nestihali zrat a takovy saulosaci nebo zebry jim to vsechno sezrali a byli nafoukly a ostatni chudinky meli propadly briska. V ty čtyřstovce jsem krmil jenom sakem 55 a vipanem a byla pohoda a na všechny se dostalo (nemel jsem saulosaky :D ) a tewavasaci se jeste prilepsili rasou z kamenu a pozadi

jen mi slo o to jestli ta zaverecna motolice je posledni stadium bloatu
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron