polehávání,rotující yellow - co dělám sakra pořád špatně?

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 21 dub 2009, 13:35

Urcite to vyzkousej menit vodu drive rekl bych ze se to urcite zlepsi je mi jasne ze saulozi skoro vsechno sezerou ale bohuzel neni vychodisko a neboj ostatni ryby si poradi zaverecna motolice muze kazdopadne byt pricinou.Je dobre ze mas spatne zkusenosti s mrazenym krmivem ja ho take nevyhledavam a jeste k tem granulim mam dobre zkusenosti s mini pelet od Hikar velmi dobre a kvalitni krmivo tak at to maka mej se.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod mareks » 21 dub 2009, 13:47

kolarr1 píše:Urcite to vyzkousej menit vodu drive rekl bych ze se to urcite zlepsi je mi jasne ze saulozi skoro vsechno sezerou ale bohuzel neni vychodisko a neboj ostatni ryby si poradi zaverecna motolice muze kazdopadne byt pricinou.Je dobre ze mas spatne zkusenosti s mrazenym krmivem ja ho take nevyhledavam a jeste k tem granulim mam dobre zkusenosti s mini pelet od Hikar velmi dobre a kvalitni krmivo tak at to maka mej se.


..jen dodám že mini pelets od Hikary jsem měl a ryby to prostě nestíhali sežrat (i když bylo namočený) , než se zorientovali tak bylo žrádlo ve fitru (a ty co stihli ochutnat se netvářili moc nadšeně, asi by jim to zachutnalo časem ale musel bych vypínat čerpadlo než se nažerou
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod PIETRO » 21 dub 2009, 14:53

Jen mě zajímá kdejste přilši na Motolici? :( nebo to hnusné a spackané slovo Bloat,? máte vůbec tušení o čem se bavíte?? Asi né co?
Jedna nemoc (bloat)???je střevní onemocnění parazity Hexamita a Spironukleus nebo Crybtobia . Motolic je známo asi 7 druhů a jen pravděpodobně 2-3 napadají akvarijní ryby. Tak jen pro vaší informaci :o
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mareks » 21 dub 2009, 16:58

on nemyslel motolici ale jen to ze následkem "střevního onemocnění parazity Hexamita a Spironukleus nebo Crybtobia " se ryba v posledním stádiu chovala tak ze nemohla plavat rovně , me se "bloat" docela líbí zní to skvěle americky :lol: jo jak je vidět musim precist jeste hodne knizek
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod kolarr1 » 22 dub 2009, 12:12

PIETRO píše:Jen mě zajímá kdejste přilši na Motolici? :( nebo to hnusné a spackané slovo Bloat,? máte vůbec tušení o čem se bavíte?? Asi né co?
Jedna nemoc (bloat)???je střevní onemocnění parazity Hexamita a Spironukleus nebo Crybtobia . Motolic je známo asi 7 druhů a jen pravděpodobně 2-3 napadají akvarijní ryby. Tak jen pro vaší informaci :o
No mi vime o cem mluvime take se mi nelibi pouzivat slovo bloat ale proc bych to mel klukum vyvracet kdyz to pouzivaji vim co jsou strevni nemoci ale nebudu jim to tady rozepisovat kdyz to staci napsat jednoduse a cim se to leci ale to je pouze muj nazor.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 22 dub 2009, 15:34

V podstatě každý má svůj názor, jde jen o tok jak používat termíny které jsou jasně dané a světově uznávané.
Proto se používají latinské názvy :o , protože by v tom byl bordel a slovo Bloat je spíš zase jen módní nesmysl.
Asi tak řekni toto slovo některému Ichtyologovy nebo veterináři tento pseudo výraz , tak bude na tebe zírat jak tele na nové vrata. :D
Jsem zastáncem korektních pojmů a né amerických nesmyslných terminologií. :!:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zencakd » 22 dub 2009, 22:23

příčina je podle mě jasná - příliš mnoho dusičnanů = oslabená imunita ryb, která způsobí v případě malawi střevní onemocnění. Sám píšeš o 100mg/l a nově se tvořící hnědé řase. Měň vodu tak, aby aby ses dostal určitě pod 50mg/l, ideálně na 20mg/l dle možností vstupní vody. Změř si vodu na vstupu a potom před a po výměně vody. Pokud je rozdíl mezi výměnou před a po větší než 50, musíš méně krmit, mít méně ryb, více kytek nebo častěji měnit vodu - nebo jakoukoliv kombinaci :-)

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod A+I » 22 dub 2009, 22:36

S tou sodou, jak jsi pridaval jen jednou mesicne pri kazde druhe vymene vody, je to taky na povazenou, protoze rybam kolisalo pH. Sodu davej po kazde vymene vody. Kolik - to si vyzkousej sam, napred dej trochu, zmer pH a v pripade potreby pridej vic. Sodu napred rozpust zvlast!!!
Tak ahoj a hodne radosti s novyma rybkama :o !
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mareks » 23 dub 2009, 10:15

díky moc za užitečné rady ! určitě skusím co se dá aby se to neopakovalo
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod zencakd » 23 dub 2009, 10:29

jaké příště? Hupky šupky změřit vodu. Předpokládám, že tam nějaké ryby ještě jsou s nechceš o ně přijít...

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků