Postupný úhyn

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Postupný úhyn

Příspěvekod slechtax » 02 kvě 2009, 22:00

Zdravím všechny, prosím o radu a pomoc,

každý měsíc mi dojde k úhynu 1ks "Tropheus Ikola" (za poslední 4 měsíce/ úhyn celkem 4ks
- příznaky ubýtek především zadní ploutve, napadený Trofít se normálně pohybuje ve skupině, pohyb normální, dýchání mi přijde O.K., není plachý,
krmení přijímá normálně (viz. foto postiženého Tropheuse , snad to z toho bude vidět)
- provedl jsem léčbu Sera baktopur direct, pak výměna 1/2 vody v akva + aktivní uhlí do filtru na 7 dní a poté jeho odstranění
- mám akva 300 l, filtrace vnější Tetra Tec 1200, výměna vody 1/3 po 10 dnech+odkalení dna, teplota 26 C krmení 3-4 denně malé dávky( JBL, Sera San, Sera
granugreen)
- druh Tropheus Ikola - 25 ks - nákup od chovatele, pak na doplnění skupiny z renomované prodejny a dal jsem je do 20 denní karantény

díky všem co přispějí, už nevím co s tím
Přílohy
P1000279.jpg
P1000279.jpg (72.97 KiB) Zobrazeno 3135 krát
P1000276.jpg
P1000276.jpg (84.79 KiB) Zobrazeno 3135 krát
P1000289.jpg
P1000289.jpg (87.25 KiB) Zobrazeno 3135 krát
slechtax
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2008, 18:37

Příspěvekod zencakd » 02 kvě 2009, 23:22

Ahoj, ryba nevypadá dobře, je velmi hubená. Moc nevěřím tomu, že žere. Možná jen vezme žrádlo do úst a potom ho vyplivne. Jednoznačně bych nasadil antibiotika na bázi Metrodinazolu - například Entizol. Hodně informací najdeš na tomto fóru. Moje fungující dávkování je 250mg/30 litrů vody a třetí den po výměně vody zopakovat. Entizol je na předpis, ale seženeš ho na veterině nebo kup Metrozol - je to na holuby, balíčky po 20g, dávkování stejné, jenom potřebuješ dobrou váhu na g. Mám to vyzkoušené.

Je jedno kolik měníš vody, důležité je měřit NO3 a samozřejmě NO2, podle toho měň vodu.

Napiš jestli to pomohlo.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod RadoA » 03 kvě 2009, 07:52

Veľmi podobný problém mám aj ja, ale pre zmenu s T. Bemba. Ťahá sa to už asi dva mesiace. Najprv sa niektorým rybám objavil nejaký belavý , či sivastý nádych na bokoch tela (ale nie súvislý - pár šupín). Bolo ho vidieť v odraze svetla. Potom po nejakom čase sa objavila ryba s čiastočne rozpadnutými plutvami. To sa teraz priebežne opakuje. Ryby žerú (tie choré) bez problémov. Ale napr. večer sa ešte jedna vrhala na jedlo a ráno som ju našiel uhynutú. A podobne. Ale bol prípad, keď som viditeľne videl, že neprejavila záujem o kŕmenie (jedno konkrétne) a do rána uhynula. Väčšinou ide o najmenšie ryby, ale uhynula aj jedna z tých väčších. Ale u mňa vychudnuto nepôsobia.

Postupne zo zúfalstva som už vyskúšal všetko možné: Metrozol, Sera Baktopur, Baktopur direct, Omnipur, Ectopur,...už aj Savo. Parametre vody sú OK (pH okolo 8,5, NO2 na nule, NO3 do 10mg). Aj opakované dávky Baktopur direct mali "zabiť" filter, ale parametre vody sa ani nepohli.

V akva sú ešte aj T. Murago - na pár kusoch som tiež spozoroval nejaký sivastý nádych, ale len jedna ryba mala rozpadnutú zadnú plutvu. Úhyn žiaden. Tie Bemby: už 7 kusov za dva a pol mesiaca ok kedy to začalo (boli to ryby do 5cm...nejako nerástli).
Uživatelský avatar
RadoA
uživatel webu
 
Příspěvky: 50
Obrázky: 2
Registrován: 27 říj 2007, 15:47

Re: Postupný úhyn

Příspěvekod Petr Ruzicka » 03 kvě 2009, 09:54

slechtax píše:- druh Tropheus Ikola - 25 ks - nákup od chovatele, pak na doplnění skupiny z renomované prodejny a dal jsem je do 20 denní karantény

díky všem co přispějí, už nevím co s tím


Nemůže to být tím přidáním do skupiny? Jestli jsi tam měl těch původních 25 a potom jsi tam přidal další tak je nemusejí mezi sebe přijmout a budou je napadat.
Uživatelský avatar
Petr Ruzicka
přispívatel
 
Příspěvky: 120
Obrázky: 46
Registrován: 16 črc 2008, 19:48
Bydliště: Liberec
Kolik let děláte akvaristiku?: 15

Příspěvekod Ruda » 03 kvě 2009, 14:02

Doplnění skupiny u Tropheus se nedoporučuje. Ryby mají vytvořené vazby a nové ryby mohou mít smrtelný problém. Dokonce se doporučuje, když se doplňuje skupina, vyndat všechny ryby z nádrže a nádrž přestavět a pak novou celou doplněnou skupinu vypustit a čekat. Bylo by dobré udělat fotku celé nádrže a celé skupiny. Bylo by možná vidět víc.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

postupný úhyn

Příspěvekod slechtax » 03 kvě 2009, 15:08

díky za odpovědi,
úhyn se týká Trofíků z původní skupiny, doplnil jsem jen pár kusů (4) a ty jsou O.K.

- léčbu inhed zahájím a pak dám vědět.
zatím díky
slechtax
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Registrován: 18 říj 2008, 18:37

Příspěvekod kolarr1 » 11 kvě 2009, 14:23

Ahoj pokud si jiz pouzil baktopur direct coz je vylozene bakterialka na vnitrni bicikovce tak bych tam jiz necpal zadne jine antibiotika atd me to pripada spise na nejake parazity venkovni to znamena na rybe v kuzi na ni atd na to bych dal 1kg soli na 500l dale bych pockal co se bude dit.Ryby jsou velmi vyhuble ale to jsi vyresil jiz tim baktopurem takze by to melo byt dobre.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 11 kvě 2009, 14:33

A kdyz jsem to ted jeste podrobne prohledl ty fotky tak jsi myslim ze je to stadium vnitrnich bicikovcu ve strevech v pokrocilem stadiu dle dutitny brisni coz ma pak za nasledek rozpadani ploutvi dal bych rozhodne jeste davku baktopur direct na 3dny 1tableta na 50l a melo by to byt redy pomalu rozkrmit a pridat do jidla vitamin kapky.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 11 kvě 2009, 19:46

Hoši , nevím zdali tato diskuze má hlavu patu ale melete tu jednu hovadinu za druhou. Ryby jsou evidentně zdevastované a stresované. také trpí nějakým druhem střevního bičíkovce a léčba je možná pouze lékem Entizol a metrodiazol, nic jiného nato nepůsobí. Rozpad ploutví tak to je teda majstr štich :lol: má to orvané od ostatních ryb nikoliv od napadení bičíkovci!!!!
Nejdřív studuj a pak piš.potom jsou dezinformace a lidi se chytnou každé kraviny a zabiji si nevědomě ryby.
:roll:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kolarr1 » 12 kvě 2009, 07:58

PIETRO píše:Hoši , nevím zdali tato diskuze má hlavu patu ale melete tu jednu hovadinu za druhou. Ryby jsou evidentně zdevastované a stresované. také trpí nějakým druhem střevního bičíkovce a léčba je možná pouze lékem Entizol a metrodiazol, nic jiného nato nepůsobí. Rozpad ploutví tak to je teda majstr štich :lol: má to orvané od ostatních ryb nikoliv od napadení bičíkovci!!!!
Nejdřív studuj a pak piš.potom jsou dezinformace a lidi se chytnou každé kraviny a zabiji si nevědomě ryby.
:roll:
A ted mi rekni co jsem tam asi psal to same co ty strevni bicikovci.A ja osobne jsem se s tim setkal a vzdy jsem to vylecil baktopur directem po 14dnech byli ryby ok i s ploutvemi nebyl problem a mas zcela pravdu ze ryby jsou pekne zdevastovane a klidne se muzes podivat do knih atd ze v pokrocilem stadiu strevnich nemoci ma i za nasledek rozpat ploutvi nebudu tady soudit jestli to je timto nebo od ryb je jasne kdyz jsou rybky oslabeny tak je ostatni honi a napadaji.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron