mikanie rybiek

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod PIETRO » 02 čer 2009, 12:21

Jo máš pravdu moc jsem to nečetl, teprve se dívám, co tam je. To je tak: když, dělám dvě věci najednou :shock: Já to čet ,pak jsem čet něco jiného a než jsem se k tomu dostal" Řešil jsem něco jinde a tak to dopadlo, no hlavní je. že jsem se neodklonil od tématu. :P
Akvárko si pořádně vygruntuj a hlavně vše co jsem napsal, dno se musí odkalovat, proto- jelikož kožovec je vejcorodý a jeho opouzdřené larvy (trofonty), přežívají na dně. Po inkubaci se zvýší jejich virulence a napadají ryby. Tak je to pořád dokola, musíš zamezit jejich množení, pak je léčba úspěšná.
Ryby se vlní , jelikož hladina No3 přesáhla hranici nad 50mg/l.
Tímto se omlouvám že jsem toto téma nepročet dostatečně. :roll:
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kolarr1 » 02 čer 2009, 12:33

Ja jsem si to myslel ze toho mas hodne to se mi stava obcas take ze delam spoustu veci na jednou a pak vysledek nikde.No nic mene neomlouvat lecit a delat stranky uz se tesime na nove pocteni!
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod victorm » 03 čer 2009, 00:46

Ahojte. Ďakujem Vám za rady. Včera som odkalil a vymenil viac ako 1/3 vody. Tento týždeň to ešte raz zopakujem. Pridal som aj viac soli a zdá sa že to zaberá, je to lepšie ako predtým, ale ešte to nieje ono... Budem to sledovať, tak uvidím... No3 som nemeral, mám len testy na pH a GH od Rataja a zdajú sa byť v pohode ostatné od neho nepoznám, tak neviem aké sú presné... Ak máte skúsenosť , dajte vedieť... Inak, tiež sa teším na tie stránky.
victorm
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 20 črc 2008, 15:09

Příspěvekod kolarr1 » 03 čer 2009, 09:57

Ahoj nedekuj nemas za co hlavne at jsou ryby ok a je to tady od toho aby clovek poradil.Pokud chces test tak docela rozumny je od Esha guick test mas tam 25ks papirku na kterym je PH/KH/GH/NO2/NO3 a stoji asi 300,- ja sice uz dnes nemerim ale drive jsem ho pouzival byl docela presny a rychle mereni pouze namocit do AQ.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 03 čer 2009, 10:11

Pokud je to Krupicka, tak zvedni teplotu vody na 28'C na 14 dni. Vodu jsi uz prisolil, tak to je OK. Odkaluj casto dno, pokud muzes tak jednou denne nebo aspon obden a s kazdou nove pridavanou vodou nezapomen zase pridat umerne mnozstvi soli.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Předchozí

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron