Hromadný úhyn 27ks ryb za noc

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 09 čer 2009, 08:05

wladys píše:Pokud to co otrávilo ryby byl amoniak,tak by přeci musela voda zapáchat a do dost silně ne?A o zápachu nikde nevidím ani řádku. :roll:
Ahoj souhlas s Vladou a co se tyce UV lampy jen pisi a opakuji moji zkusenost mam dobry UV sterilizer AN15 trubici opatrenou kremicitym sklem a stale zaplou a nemam a neresim sebemensi problem jiz 6let mozna i dele!Pokud ma nekdo nazor ze uv staci obcas zapnout tak je to hloupost a uz v tom pripade kdyz se neco vyskytne nebo prihodi to si myslim ze je docela pozde staci tomu pouze predchazet a nemit zadne problemy ale to uz kazdeho vec.Kdyz jsem nemel UV drive jsem se casto potykal s vecmi jako nemoc rasy a spousty veci kolem muzu jen konstatovat ze jsem rad ze ji mam a pouzivam-nikomu nenutim pisi pouze ze sve zkusenosti s UV sterilizerem.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dano74 » 09 čer 2009, 10:34

Ja tiez pouzivam UV lampu. Mam sice len jednu na 2 akva, ale zapnuta je stale. Menim ju medzi akvariami kazde 2 tyzdne.

V kazdom pripade si myslim, ked uz si ju niekto kupil, tak naco ju mat zavretu v skrini? :3: To je nezmysel.
Ublizit to predsa nemoze, len pomoct a naklady na udrzbu lampy??? Podla mna su zanedbatelne so servisom ktory prinesie.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod kolarr1 » 09 čer 2009, 14:23

Dano74 píše:Ja tiez pouzivam UV lampu. Mam sice len jednu na 2 akva, ale zapnuta je stale. Menim ju medzi akvariami kazde 2 tyzdne.

V kazdom pripade si myslim, ked uz si ju niekto kupil, tak naco ju mat zavretu v skrini? :3: To je nezmysel.
Ublizit to predsa nemoze, len pomoct a naklady na udrzbu lampy??? Podla mna su zanedbatelne so servisom ktory prinesie.
Dano me by jenom zajimalo jak ji menis protoze kdyz mas hadice z filtru skracene upravene a pridelane sponkamy na UV lampu tak to musi byt tedy fakt spatna prace a manipulace s filtrem s hadicema se vsim a jeste kazdych 14dni.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dano74 » 09 čer 2009, 16:43

kolarr1 píše:
Dano74 píše:Ja tiez pouzivam UV lampu. Mam sice len jednu na 2 akva, ale zapnuta je stale. Menim ju medzi akvariami kazde 2 tyzdne.

V kazdom pripade si myslim, ked uz si ju niekto kupil, tak naco ju mat zavretu v skrini? :3: To je nezmysel.
Ublizit to predsa nemoze, len pomoct a naklady na udrzbu lampy??? Podla mna su zanedbatelne so servisom ktory prinesie.
Dano me by jenom zajimalo jak ji menis protoze kdyz mas hadice z filtru skracene upravene a pridelane sponkamy na UV lampu tak to musi byt tedy fakt spatna prace a manipulace s filtrem s hadicema se vsim a jeste kazdych 14dni.


Vies, ze ani nie. Na mojom akva Rio 400 mas horny kryt rozdeleny na stredovu konzolu, na ktorej je uchytene osvetlenie (2 trubuce z kazdej strany jedna) Jednoducho posuniem cely kryt dopredu a priestor je dostatocny na vytiahnutie bioakvacitu (molitanu) z filtra. Vid foto.
Přílohy
DSC05121.JPG
DSC05121.JPG (142.64 KiB) Zobrazeno 1400 krát
DSC05172.JPG
DSC05172.JPG (133.13 KiB) Zobrazeno 1400 krát
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod brova » 09 čer 2009, 18:13

Chlapi, pozoruji vaši debatu ohledně UV a něco bych chtěl vysvětlit, pokud Vám to nevadí? :o Asi budu za blba ale s UV lampou nemám žádné zkušenosti a to ani teoretické :lol: ......nemůže ta UV lampa ve vodě likvidovat i ty potřebné látky pro ryby, jako jsou např. stop.prvky atd?
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 07:54

Ahoj Dano tak to mas teda docela dobre a jednoduche ja kdybych to mel sundavat z eheimu tak bych se z toho zblaznil nove hadice a vsechno kolem no taky mam trochu jine UV a jiny pristup do skrinky a k filtru www.debary.de/pdf/eng/Anl-GB-11-55.pdf posilam ti odkaz jak to mam udelane ja a jeste vezmi v uvahu ze je to ve skrince.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 08:17

Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 10 čer 2009, 08:45

Ahoj Broviku ja myslim ze moc dobre vis o cem je rec a vsude si to muzes precist vlozim jsem clanek ktery jsem kdysi napsal Zaslal: ne březen 15, 2009 10:35 am Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

UV srerilizer neskodi denitrifikacni bakterii v bio filtrech a jinych filtracni zarizeni!Je urcen pouze proti volne zijicim bakteriim,plisnim,cizopasnikum,nalevnikum,kvasinkam likviduje zakal vody u jiker a pludku nemeni slozeni vody!A to jsem napsal pouze par veci tak at si to kazdy prebere zda je vhodny nebo ne.Ja ho pouzivam dost dlouho a nemam s nicim problemy.Sice neco stoji ale nevymyslel ho nekdo jenom na estetiku.A co myslis tim stopove prvky?Jestli mas na mysl smes stopovych prvku pro rust a zivot rostlin tak zadne u afriky nemam.Kdyz jsem kdysi kytky mel u discu tak nadherne prosperovali rostly ze jsem kazdy 3nedele musel delat protrhani nadrze aby se tam ryby vubec otocili no ale tim jsem chtel rict ze jsem hnojil CO2 pridaval stopove prvky v kapalnem slozeni (nebudu jmenovat co vse) a mel zaple stale UV takze po vymene lampy-zarivky po 1,5 roce byla akorat pekne spinava usazena zelezem,ale nevidim duvod proc by mela skodit beru sve vlastni zkusenosti s UV sterilizerem.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dano74 » 10 čer 2009, 13:40

Broviku a to si z nas strielas :lol: :lol: vsak.

Pri tvojich skusenostiach by si nas mal skolit a nie pytat sa :14: ::s29::
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Dano74 » 10 čer 2009, 14:02

kolarr1 píše:Ahoj Dano tak to mas teda docela dobre a jednoduche ja kdybych to mel sundavat z eheimu tak bych se z toho zblaznil nove hadice a vsechno kolem no taky mam trochu jine UV a jiny pristup do skrinky a k filtru www.debary.de/pdf/eng/Anl-GB-11-55.pdf posilam ti odkaz jak to mam udelane ja a jeste vezmi v uvahu ze je to ve skrince.


2 Kolarr1 To vies, to je vyhoha alebo nevyhoda interneho filtru :3: . Na jednej strane pohodova manipulacia, no na druhej strane musim mat specialne cerpadlo pre UV.

Prave som si pozrel tvoju web stranku. Robys paradne veci :24:
Naposledy upravil Dano74 dne 10 čer 2009, 14:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků