Hromadný úhyn 27ks ryb za noc

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Hromadný úhyn 27ks ryb za noc

Příspěvekod xrewq » 07 čer 2009, 08:55

Nechápu co se stalo, ale včera jsem vyčistil filt (200l externí s molitanem, vatou a keramikou) a dnes ráno mám mrtvých 27ks z cca 50. Komplet umřeli Eretnomodi a část Tropheusů. Voda byla trochu mléčná, ale jení hodnoty zcela v pořádku NO2=0, NO3=50 (ale to teče z vodovodu), pH=7.5 (to by mohlo být vyšší, ale kůlu tomu nemohli umřít). Vzduchování i filtr běžel v pohodě. Filtr jsem čistil včer ráno jako vždy už cca 4 roky a ještě jsem neměl ani jeden úhyn. Jediné co je divné je zcela bílý jakoby kouř který vycházel ze dna (já to neviděl, ale přítelkyně). Nevíte co se mohlo stát ? Kde se stala chyba ?
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod FontosR » 07 čer 2009, 09:26

Tak to je nářez jsem zvědavý co to mohlo být že by uhnil písek.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

Příspěvekod xrewq » 07 čer 2009, 09:39

Kdyby uhnil písek tak by přeci byli NOx nějak mimo normál ne ? Pro mě je to úplně žáhada. NY rybkách jsem také nic nevšedního neviděl, nejsem tady tak zkušenej že bych provedl nějakou pitvu, ale vypadala jako když normálně umře, otevřené ústa a odstáté žábry. Nějakej parazit či řasa nebyla nikde vidět. Co ty rybky mám tak mě ještě krom 2. které se umlátili v rámci boje o dominantního samce Tropheusů ještě ani jedna neuhynula a teď tohle :(
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod Karpatska » 07 čer 2009, 09:53

To mi je fakt ľúto. Treba prísť na to, čo to bolo aby sa dalo tomu v budúcnosti predísť ak to vôbec ide.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 07 čer 2009, 10:11

To je strasny :cry: :cry: . Je nam to strasne lito :( !
Menil jsi taky vodu? Pokud v ni bylo vic chloru, mohlo tam dojit k chemicke reakci. Skoda, ze jsi nezmeril amonia a mnozstvi chloru ve vode.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod xrewq » 07 čer 2009, 10:33

Vodu jsem neměnil.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod brova » 07 čer 2009, 11:12

A ten molitan a vatu z filtru jsi čistil v akvarijní vodě a nebo pod tekoucí? Nemohl se Ti tam při čištění nápní dostat nějaký bordel, chemikálie apd.? :?

Je to strašná, taková nemilá událost, je mi to líto :( ....to se může stát každému z nás. :( Cítím s Tebou.
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod xrewq » 07 čer 2009, 11:26

Jelikož jsem neměnil vodu, tak jsem je propíral tekoucí vodou z kohoutnu nastavenou na cca stejnou teplotu jako voda v akvárku. Jediné co nechápu je pořád tak trochu zakalená voda, jako mléčná. Vyměnil jsem třetinu vodu pustil UV a uvidíme co se bude dít. Nemůžou bakterie ve filtru když jsem ho vyčistil a jakoby neměli co filtrovat produkovat nějakou toxickou látku ? Chápal bych kdybych je nějakým spůsobem zahubil že vyskočí NO2 a potom ryba uhyne, ale já hned ráno co jsem je našel naměřil NO2=0.
Uživatelský avatar
xrewq
častý přispívatel
 
Příspěvky: 298
Obrázky: 44
Registrován: 07 bře 2006, 20:46
Bydliště: Dolní Čermná (okr. Ústí nad Orlicí)

Příspěvekod brova » 07 čer 2009, 11:32

Možná to bude právě ten důvod, proprání náplní ve vodě z kohoutku. Vodárnám občas uteče do vody humus a možná si měl tu smůlu, že ta čerstvá voda obsahovala něco, co rybám nesvědčilo a dokonce jich to hodně pozabíjelo. Taková rychlá smrt může být jen z otravy a nebo z nějaké látky ve vodě, která rybám nesvědčí.........pokud jsi to čistil v koupelně, nemohl se Ti do těch náplní dostat nějaký chem.přípravek? :?
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod wladys » 07 čer 2009, 11:37

Vzhledem k tomu,že pomřeli hlavně eretmodi,tak bych to viděl na prudký úbytek kyslíku ve vodě.Ale proč je mi záhadou,když píšeš,že jsi i neustále vzhuchoval.
Každopádně je to katastrofa,kterou bych opravdu nechtěl zažít. :cry:

Ten bělavý zákal bude nejspíš přemnožený nálevník.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron