Hromadný úhyn 27ks ryb za noc

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 10 čer 2009, 18:35

Dano74 píše:2Brova
8) treba to brat s nadhladom, ale trochu ma to prekvapilo. Ja som povazoval UV lampu, za samozrejmu vybavu akvaristu ked uz to chce robyt na vyssej urovni.


Vidíš, a to já zase UV lampu až za tak důležitou věc nepovažuji ale to bude asi tím, že jsem jí prakticky nikdy nepotřeboval. :o I když v některých situacích v mé AQ kariéře by mi pomohla. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod richard » 11 čer 2009, 07:03

nevím s těmi řasami. POdle mého na růst řas je spousta vlivů (složení vody, světlo, proud v akva...) Ta UV lampa ničí vše živé, ale nevím o tom, že by měnila chemické složení vody, světlo, proud. Nicméně předpokládám, že je schopna růst řasy omezit.

Z mého pohledu je lepší odstranění příčiny, tudíž dusičnanů a fosforečnanů z vody, řasa pak nemá z čeho růst.

Nicméně už jsem o UVčku také uvažoval, prozatím jsem nerealizoval. Vyzkouším zeolith a pokusím se protáhnout výměnu vody. Tak uvidíme v budoucnu.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod kolarr1 » 11 čer 2009, 11:58

mareks píše:dotaz na vás který UV používáte - má podstatný vliv na růst řas všech druhů (tzn. po požití UV se řasy již neobjeví)? jde mi o to jestli kupovat dokolečka Zeolit a nebo koupit napořád UV (a získat tím i prevenci - docela dost ryb mi v minulosti chcíplo bez zjevné příčiny) , co jsem se díval tak na mé 1000l akva by vyšla UV na 6000,- je to adekvátní nebo stačí nějaká menší - levnější?
Ahoj Maro kdyz budes chtit kupovat UV lampu zalezi co mas za filtr rozhodne nekupuj nejakou levnou kup takovou at ma hlavne nerezovy vnitrek a trubici zarivku opatrenou kremicitym sklem a prutok vody pokud mozno 1,5 krat vetsi nez mas filtr.Co se tyce ras tak pokud ji budes mit zaplou stale denne a budes menit zarivku cca po 1,5 roce tak rasa urcite zadna nebude max trochu zelena co se tyce nemoci nemam problem s nicim pokud si do AQ sam neco nedoneses to znamena krmenim prikoupenim ryb rostlin atd tak by te nemelo nic ohrozit.Ja takhle funguji s uv jiz asi 7let.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 11 čer 2009, 12:03

brova píše:
kolarr1 píše:Ty mas rad otazky?Kdy byla zalozena skupina Iron Maiden a druha kolik je tlak v hloubce 80m?ale to vse vis to je jednoduche pro tebe jen at nestoji zabava.


:lol: :lol: :lol: to jsi mi ten kvíz ulehčil, metalista a bývalí potápěč - (1975 - 9 ATM - pokud si dobře pamatuji :3: ale potápěl jsem se naposledy v minulém století :lol: )
Ahoj Broviku a nebylo to nahodou 1976?Jo jo je tam 9baru mas pravdu.
Naposledy upravil kolarr1 dne 11 čer 2009, 16:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 11 čer 2009, 12:25

mareks píše:
kolarr1 píše:To vis Broviku lidi jsou vselijaky nekdo veri nekdo neveri jiny je takovy druhy makovy pak si vyber z toho vseho a vsech tech clanku reci psani lepsi kdyz to clovek ma odskousene nejake zkusenosti a to nemyslim zrovna (uv)jen tak vse vseobecne o AQ.Ty mas rad otazky?Kdy byla zalozena skupina Iron Maiden a druha kolik je tlak v hloubce 80m?ale to vse vis to je jednoduche pro tebe jen at nestoji zabava.



a jéje potapěč metalák už jsem myslel že vymřeli :lol:
Hele Maro jeste se potapis nebo uz konec finito jak si to delal dlouho technicke PO?
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod romco » 11 čer 2009, 18:03

kolarr1 píše:
mareks píše:dotaz na vás který UV používáte - má podstatný vliv na růst řas všech druhů (tzn. po požití UV se řasy již neobjeví)? jde mi o to jestli kupovat dokolečka Zeolit a nebo koupit napořád UV (a získat tím i prevenci - docela dost ryb mi v minulosti chcíplo bez zjevné příčiny) , co jsem se díval tak na mé 1000l akva by vyšla UV na 6000,- je to adekvátní nebo stačí nějaká menší - levnější?
Ahoj Maro kdyz budes chtit kupovat UV lampu zalezi co mas za filtr rozhodne nekupuj nejakou levnou kup takovou at ma hlavne nerezovy vnitrek a trubici zarivku opatrenou kremicitym sklem a prutok vody pokud mozno 1,5 krat vetsi nez mas filtr.Co se tyce ras tak pokud ji budes mit zaplou stale denne a budes menit zarivku cca po 1,5 roce tak rasa urcite zadna nebude max trochu zelena co se tyce nemoci nemam problem s nicim pokud si do AQ sam neco nedoneses to znamena krmenim prikoupenim ryb rostlin atd tak by te nemelo nic ohrozit.Ja takhle funguji s uv jiz asi 7let.


ked uz je tu debata u tej uv lampe....aku by ste odporucili na 648L a filter Fluval FX5.....ako to tu citam asi si ju hned zaobstaram a bude pokoj
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod Dano74 » 11 čer 2009, 18:26

Cau romco

Ja mam Vecton 15 a som uplne spokovky pre teba by sa skor hodila Vecton 25 http://placek.cz/seznam.asp?Id=161-5213 ... &TID4=aaha
Je o niece drahsi, ale na tvoje ava akutat.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod romco » 11 čer 2009, 18:44

Dano74 píše:Cau romco

Ja mam Vecton 15 a som uplne spokovky pre teba by sa skor hodila Vecton 25 http://placek.cz/seznam.asp?Id=161-5213 ... &TID4=aaha
Je o niece drahsi, ale na tvoje ava akutat.


a aky to ma prietok to som tam nenasiel.......aby to nespomalilo FX5
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

Příspěvekod Dano74 » 11 čer 2009, 18:46

Romco to som teda nestudoval. Ja som to riesil mimo filtra. Ja ma na UV samostatne cerpadlo.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod romco » 11 čer 2009, 18:48

Dano74 píše:Romco to som teda nestudoval. Ja som to riesil mimo filtra. Ja ma na UV samostatne cerpadlo.


ja by som ju chcel ked uz tak zapojit na hadicu za filtrom.........tak preto ten prietok
Uživatelský avatar
romco
častý přispívatel
 
Příspěvky: 303
Registrován: 22 dub 2009, 09:10
Bydliště: Čachtice-Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron